Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adiblue2

Szafirowe szkło w Seiko - zarysowania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Proszę o radę. Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem Seiko SPB059J1.
Kilka miesięcy temu, już po gwarancji zauważyłem rysy na szkle szafirowym.
Jest to o tyle dziwne, że jak dotąd nie spotkałem się w żadnym z posiadanych zegarków z takim problemem.
Powiem więcej. Rysy nie zdażyły się jak dotąd w żadnym Seiko z Hardlexem, a sporo tego przeszło przez moje ręce.
Tu narodziło się pytanie co w ogóle się stało.
Pierwsza myśl - zewnętrzny antyrefleks. Ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że taki w tym modelu występuje.
Pytanie, czy ktoś z szacownego grona orientuje się czy AR jest obustronny w tym modelu? Co, poza wymianą szkła można z tym zrobić?
AR od biedy powinno dać się spolerować. Ale jeśli jednak rysa jest na szkle to po pierwsze źle świadczy to chyba o jego jakości, a po drugie chyba raczej polerka szkła nie wchodzi w grę z uwagi na jego twardość?
Jestem z Gliwic. Ktoś poleci odpowiednie miejsce do wykonania SPA? Ostatecznie pozostaje serwis, ale tam obawiam się, że z marszu zaproponują wymianę szkła.
Z góry dziękuję za pomoc.


fa0f1b14c93b7f589b93cd47a95ddbac.jpg

Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, ten model nie posiada zewnętrznego antyrefleksu. Zarysować można wszystko, także szafirowe szkiełko (czemu przeczyli niektórzy fani szafiru na forum ;) ).

Polerowanie wypukłego szkiełka szafirowego jest możliwe, ale wymaga czasu i wprawy. Nie wiem, czy nie wypadnie drożej (chyba że ktoś zrobi to po znajomości), niż wymiana na nowe.

Pytanie jest raczej takie: czy robić tę wymianę w fabrycznym serwisie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Pytanie jest raczej takie: czy robić tę wymianę w fabrycznym serwisie...

Dziękuję.
Nie mam pod tym względem jednoznacznych postanowień. Jeśli się zdecyduję to chciałbym mieć to wykonane w wysokim standardzie tak by po wymianie nie znaleźć w środki np kurzu albo pogiętych wskazówek.
Będę wdzięczny za pokierowanie mnie do osoby godnej zaufania, która by taką operację przeprowadziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Odebrałem zegarek z serwisu. Wymiana wykonana w Zibi za pośrednictwem Timetrend. Bez nieprzyjemnych przygód.
Koszt szafiru z robocizną 740pln.
Czas realizacji niespełna 4tygodnie.b43fb54ffbdc4c47eadde1ca5336e3c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.