Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
godzinilla

NY0040 - pomoc w doborze teleskopów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję dokupić nowe teleskopy do mojego majtka. Aktualne są chyba za małe (jeden mam od zakupu, drugi wymieniałem bo był uszkodzony i też jakby za mały dlatego sądzę, że oba nie były oryginalne) ponieważ gdy noszę zegarek (aktualnie na single nato) i naprężę nadgarstek to słychać takie klikanie - końce teleskopów mają luz w gniazdach w uszach, bądź są po prostu nie dopasowane konstrukcją/rozmiarem. Dlatego też szukam jakichś solidnych teleskopów, w których to zjawisko nie będzie występować. Zegarek noszę w sumie tylko na paskach przewlekanych. Proszę o poradzenie czego szukać i ewentualnie gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najszybciej i najpewniej doradzi Ci lokalny zegarmistrz.

Zakup on-line mija się z celem ponieważ koszt wysyłki będzie relatywnie wysoki do ceny rzeczonych teleskopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beriam napisał(-a):

Kolego najszybciej i najpewniej doradzi Ci lokalny zegarmistrz.

Zakup on-line mija się z celem ponieważ koszt wysyłki będzie relatywnie wysoki do ceny rzeczonych teleskopów.

 

No to właśnie tak mi doradził, że to ten dokupiony teleskop głównie strzela... Może zapytam tak: polecicie kogoś w Rzeszowie? Kupowałem u zegarmistrza w DH Pionier, ale nie obsługiwał mnie ten pan co zwykle więc pewnie w tym główny problem, bo chłopak widać było, że się mało orientował...

 

Pytam o teleskopy sądząc, że do majtka wchodzą jakieś specyficzne, konkretne wymiary :)

Edytowane przez godzinilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, godzinilla napisał(-a):

 

No to właśnie tak mi doradził, że to ten dokupiony teleskop głównie strzela... Może zapytam tak: polecicie kogoś w Rzeszowie? Kupowałem u zegarmistrza w DH Pionier, ale nie obsługiwał mnie ten pan co zwykle więc pewnie w tym główny problem, bo chłopak widać było, że się mało orientował...

 

Pytam o teleskopy sądząc, że do majtka wchodzą jakieś specyficzne, konkretne wymiary :)

Zmierzyć Ci grubość ori teleskopów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Zmierzyć Ci grubość ori teleskopów?

 

Super, poproszę! U Ciebie taki problem nie występuje? Dodam, że mój majtek fabrycznie był na bransolecie (jeżeli miało by to mieć jakieś znaczenie).

 

Znalazłem coś takiego:

 

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/4877

lub

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski-Elegance%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/3984

 

Wg pomiarów moich aktualnych teleskopów:

 

teleskop (większy)
grubość 1,8, mocowanie 1,4 / 0,8 (kołnierz/czubek)

teleskop (mniejszy - nowy)
grubość 1,8, mocowanie 1,5 / 0,8

 

więc jest to o tyle dziwne, że ten "nowy" strzela mimo szerszego kołnierza, a stary nie. Aczkolwiek stary ma trochę inną konstrukcję, z jednej strony ma jeden kołnierz, z drugiej ma dwa. Nowy ma po obu stronach dwa kołnierze.

Edytowane przez godzinilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, godzinilla napisał(-a):

 

Super, poproszę! U Ciebie taki problem nie występuje? Dodam, że mój majtek fabrycznie był na bransolecie (jeżeli miało by to mieć jakieś znaczenie).

 

Znalazłem coś takiego:

 

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/4877

 

lub

 

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski-Elegance%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/3984

 

Wg pomiarów moich aktualnych teleskopów:

Nie występuje, u mnie kajdan i guma. Za pół h napiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskop do zegarka kosztuje w granicach kilku złotych, każdy zegarmistrz w każdym mieście ma ich niezliczoną ilość, nie da się na ten temat napisać doktoratu. Chyba, że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko teleskop sztuka za 15zł i 50szt za 15zł trochę się będzie różnił. Ja wolę kupić pierwszą wersję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie poszukać grubszych jak się da oraz firmowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, godzinilla napisał(-a):

 

Super, poproszę! U Ciebie taki problem nie występuje? Dodam, że mój majtek fabrycznie był na bransolecie (jeżeli miało by to mieć jakieś znaczenie).

 

Znalazłem coś takiego:

 

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/4877

lub

https://czasownia.pl/pl/p/Teleskop-szwajcarski-Elegance%2C-Stalowy-1%2C8mm%2C-20mm/3984

 

Wg pomiarów moich aktualnych teleskopów:

 

teleskop (większy)
grubość 1,8, mocowanie 1,4 / 0,8 (kołnierz/czubek)

teleskop (mniejszy - nowy)
grubość 1,8, mocowanie 1,5 / 0,8

 

więc jest to o tyle dziwne, że ten "nowy" strzela mimo szerszego kołnierza, a stary nie. Aczkolwiek stary ma trochę inną konstrukcję, z jednej strony ma jeden kołnierz, z drugiej ma dwa. Nowy ma po obu stronach dwa kołnierze.

Ori ma 1.8, teraz Ci zmierzyłem, 2.0 wejdzie bez problemu grubszych nie kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Ori ma 1.8, teraz Ci zmierzyłem, 2.0 wejdzie bez problemu grubszych nie kupuj.

 

Dzięki, to poszukam czegoś na 1,8 i na 2,0. Te na 2 mm powinny być lepsze, bo trzpień też powinien być grubszy więc mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie jakiś luz w uszach. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ja się skontaktowałem z oficjalnym serwisem Citizena i zamówiłem u nich. Wyszło chyba ze 40 zeta za dwie pary wraz z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.