Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
milektom

używana Omegą do 2 tys.

Recommended Posts

Dzień dobry,

wymyśliłem, że kupię używaną Omegę. Interesuje mnie mechanizm kwarcowy, ale (jeśli jakiś model bardzo mi się spodoba) pomyślę nad manualnym. Szukałem czasomierzy na Chrono24 i allegro. Spodobały mi się modele constellation, ale jestem otwarty na inne propozycje. Ale do rzeczy - czy moglibyście polecić mi jakieś modele zegarków i miejsca, w których warto szukać? Czy w ogóle jest sens szukać Omegi w tym budżecie (najlepiej gdyby zegarek był tańszy niż 2 tysiące)?  Jeśli ktoś z Was akurat sprzedawałby używaną Omegę, to proszę o informacje :). Pozdrawiam i przepraszam jeśli trochę w poście zamieszczałem - po prostu potrzebuje pomocy w wyborze Omegi :). Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc!

Teraz, milektom napisał(-a):

Dzień dobry,

wymyśliłem, że kupię używaną Omegę. Interesuje mnie mechanizm kwarcowy, ale (jeśli jakiś model bardzo mi się spodoba) pomyślę nad manualnym. Szukałem czasomierzy na Chrono24 i allegro. Spodobały mi się modele constellation, ale jestem otwarty na inne propozycje. Ale do rzeczy - czy moglibyście polecić mi jakieś modele zegarków i miejsca, w których warto szukać? Czy w ogóle jest sens szukać Omegi w tym budżecie (najlepiej gdyby zegarek był tańszy niż 2 tysiące)?  Jeśli ktoś z Was akurat sprzedawałby używaną Omegę, to proszę o informacje :). Pozdrawiam i przepraszam jeśli trochę w poście zamieszczałem - po prostu potrzebuje pomocy w wyborze Omegi :). Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc!

Na naszym bazarku często pojawiają się vintage w zadanym budżecie. Oczywiscie mechaniki. Jakby co, napisz do kolegi @Gregory_70. On często takie sprzedawał :unsure:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

To moim zdaniem świetny pomysł ale związany z kilkoma problemami

- mechanizm  kwarcowy  za te pieniądze ciężko kupic sprawnie działajacy.  Raczej manual.

Modele z lat 60-70 to wydatek ok 2-2,5k w zalezności od stanu koperty , tarczy i szkła.

Najcześciej caliber 601 ładny miedziowany, czy na prawidłowym chodzie trudno ocenić.

Sporo firm zajmuje sie renowacja zegarków ( lepiej lub gorzej zrobionych ) i takie po renowacji znajdziesz o 1-2 k drożej .

Sam szukam omegi z manualem. Troche stron neta przeżuciłem

Okazje trudno znaleźć, a robic 200 km z zobaczyc zachwalany przez sprzedającego złom nie uśmiecha mi się

Moze kontakt do kolegi Gregory_70  rozjaśni temat

Kupowałem na chrono i nie było zastrzeżeń .  Cene możesz negocjować. Napisz moze wykonaja sprawdzenie dokładności chodu i prześlą.

To sprzedawca profesjonalny i do tego niemiecki - nie obawiałbym sie 

Posted (edited)

Najbadziej interesują mnie modele tego typu: https://www.chrono24.pl/omega/constellation-quarz-edelstahlgelbgold--id18042530.htm , ale niestety akurat ten zegarek jest trochę za drogi.

Czy gdybym miał do wyboru, któryś z tych zegarków powinienem wybrać ten najdroższy, bo jest w najlepszym stanie? Trochę niepokoi mnie w tym najdroższym i "środkowym", wyglądający na idealny, stan mechanizmu. Czy to może sugerować jakieś problemy z ew. oryginalnością zegarka?

https://www.chrono24.pl/omega/omega-1978-original-omega-constellation-quartz-uhr-kal-1330-model-3910013--id17359064.htm

https://www.chrono24.pl/omega/omega-1978-original-omega-constellation-quartz-uhr-kal-1330-model-1910014--id18758599.htm

https://www.chrono24.pl/omega/omega-1978-omega-constellation-quartz-uhr-stahl-kal-1330-model-3910013--id18437000.htm

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc!

Edited by milektom

A co pisze wujek Google o tym mechaniźmie? Zadzwoń do jakiegoś serwisu ile kosztuje taki machanizm. Jest na forum klub miłoścników Omegi moze tam znajdziesz odpowiedź. 

Jest na allegro firma 

DANTOR FHU  WALDEMAR TORBA

WOLA MAŁA 106

37-100 ŁANCUT 

zadzwoń popytaj o te mechanizmy