Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dnlaie

RE-AU0006S00B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

właśnie dojechał kolejny japończyk O-S RE-AU0006S00B (skuszony ceną 399E, został przeze mnie zakupiony na https://montre-automatique.com/produit/orient-star-50h-power-reserve-re-au0006s/).

Szybki wjazd pod lupę i porównanie RE-AU0005L00B - na pierwszy rzut oka mniejszy napis na kopercie pod spodem i zamiast HR 3 (po prawej stronie od VI) R 3.

 

To jedyna różnica jaką zauważyłem, reszta raczej pokrywa się z modelem, który już posiadam (pomijając, że gwarancja jest na dokumencie Orient a nie Orient Star - jak to miało miejsce wcześniej, do tej pory w innych zegarkach, które kupowałem / podobnie pudełko jest Orient a nie OS, ale to chyba również nie ma znaczenia?).

 

Dzwoniłem nawet do serwisu Pojlot Euro i jakiś miły Pan poświęcił mi chwilę uspokajając, że tej marki raczej podróbek na rynku w 99% nie ma, że to oznaczenie może być spowodowane tym, że był wypuszczony na inny rynek, bądź cechy koperty mogą być nieco inne (drobiazgowo).

 

Obejrzałem setki zdjęć na necie (zawsze tak robię) i takiego oznaczenia nigdzie nie widziałem - skąd może ono wynikać?

 

Czekam na Wasze opinie i będę wdzięczny za odpowiedź, z góry dziękuje.

 

IMG_20210429_135812 (002).jpg

IMG_20210429_135843 (002).jpg

IMG_20210429_135911 (002).jpg

IMG_20210429_135917 (002).jpg

IMG_20210429_142051.jpg

IMG_20210429_142103.jpg

IMG_20210429_142119.jpg

IMG_20210429_142137.jpg

IMG_20210429_142156.jpg

IMG_20210429_142212.jpg

IMG_20210429_141618.jpg

IMG_20210429_141546.jpg

IMG_20210429_141628.jpg

Edytowane przez Dnlaie

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania z innej beczki - czy płaciłeś te 399 czy jakiś rabacik był? Szkoda, że już nie ma go dostępnego, bo kupiłbym sobie... Można go gdzieś jeszcze dostać?

- jak to szło (zamówiłem coś z Francji i czekam, czekam, czekam...)?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płaciłem 399 i tyle było na stronie,

przesyłka colissimo

po przekroczeniu granicy FR (i chyba Belgii) przejmuje to DPD

powinien wówczas być podany inny (dodatkowy nr) na stronie, który należy wpisać na stronie danego kraju i tam powinieneś mieć

tak oto po nowym nr szukałem na DE (i widziałem gdzie jest) potem PL (kiedy przekroczył naszą granicę, wcześniej tego nie było / nie wyświetlał się)

całość zajęła ok 5 dni roboczych


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dnlaie napisał(-a):

płaciłem 399 i tyle było na stronie,

przesyłka colissimo

po przekroczeniu granicy FR (i chyba Belgii) przejmuje to DPD

powinien wówczas być podany inny (dodatkowy nr) na stronie, który należy wpisać na stronie danego kraju i tam powinieneś mieć

tak oto po nowym nr szukałem na DE (i widziałem gdzie jest) potem PL (kiedy przekroczył naszą granicę, wcześniej tego nie było / nie wyświetlał się)

całość zajęła ok 5 dni roboczych

o i o to mi chodziło, czyli też Colissimo. Mi facet nadał w poniedziałek i od tego czasu tylko info, że "transportowane do sortowni"... Już się martwię... A gdzie sprawdzałeś tracking?

 

Jeżeli chodzi o Twoją OSę to popatrzyłem trochę i moim zdaniem wszystko git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.886ca3f395944c5c6ea70e2896058a18.png

o taki nr dostałem na początku, w sumie link gotowy

 

na dole był inny (który podstawił się po przekroczeniu granicy - chyba na Niemcy, już z DPD)

 

obraz.png.0d4abdc1c764d5d952177feea515591d.png

 

i ten nr podawałem na str DPD i tam szukałem (najpierw był dostępny na DE a potem jak był u nas na www DPD PL już wchodził)

 

ok ale skąd ta różnica R 3 z HR 3, już pisałem do Żabojadów o co kaman :D


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż to zostało mi czekać, widzę, że przez FR szło jak krew z nosa - czyli norma... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów wyjaśnień :) bo wygląda na to, że zasiałem nutkę popelinki :D

Kontaktowałem się ze sklepem we Francji i dystrybutorem Orienta w tym państwie (dzięki AK&AK! jesteś moim Idolem tutaj;) !)

Sklep poinformował, że obecne oznaczenie - jest spowodowane inną datą produkcji (jak ma to miejsce na niektórych nowych modelach OSa) / a oficjalny dystrybutor we Francji, potwierdził autoryzację sklepu.


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dnlaie napisał(-a):

Kilka słów wyjaśnień :) bo wygląda na to, że zasiałem nutkę popelinki :D

Kontaktowałem się ze sklepem we Francji i dystrybutorem Orienta w tym państwie (dzięki AK&AK! jesteś moim Idolem tutaj;) !)

Sklep poinformował, że obecne oznaczenie - jest spowodowane inną datą produkcji (jak ma to miejsce na niektórych nowych modelach OSa) / a oficjalny dystrybutor we Francji, potwierdził autoryzację sklepu.

 

Czyli wszystko wyszło tak jak chciałeś. Najważniejsze, że masz spokojną głowę :)

 

Co do mojej przesyłki to dzisiaj ruszyła (też DPD DE się pojawiło), dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam więcej farta niż rozumu, taki sikor po takiej cenie, mam za co dziękować Bogu (tym bardziej, że kilka dni wcześniej pchnąłem kilka kwarców Seiko na olx).

 

O widzisz, nic się nie dzieje bez przyczyny. Ciesze się, że chociaż tak mogłem pomóc.

Z tego co pamiętam około dwóch dni był w Niemczech (i chyba podobnie w Polsce), więc niebawem powinieneś dostać - czego oczywiście życzę.

 


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.