Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tomek456

Problem ze sprężyną w zegarku Raketa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem .Składam Rakiete 2609.HA , Mam taki objaw po złożeniu bębna i mostku , gdy koronka jest wciśnięta , to powinna sie na nakręcać  sprężyna w bębnie , a nie ma oporu zeby coś sie w środku nakrecało  , cały bęben się kręci na dolny jak i górny w tę sama strone lekko. Za to gdy odciągnę koronke do ustawienia wskazówek to nakręca się sprężyna w bębnie i kręci sie beben pod mostkiem i czuje że sie sprezyna nakręca . Wszystkie objawy zaczęły po założeniu sprężyny do bebna . Założylem ją tak jak na na fotografii nr 1 oraz nr 2.  ale takie objawy są jak wyżej. Ponownie wsadziłem zwinałem ale nawijając odwrotnie od prawej do lewej  i wyszło chyba gorzej tak jak na foto nr 3  nie dało sie końcówki wsadzić ,a po wyjęciu sprężyna nie wtglądała juz jak litera S , ale jak ślimak okrągła.  Proszę o pomoc. Juz sam nie wiem czy zle zakładam tę sprężyne ( PS. zdjęcie nr 4 jest bez kół i zapadki , ale do sprawdzenia naciągu byly zamontowane)

DSC_0102.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0104.JPG

DSC_0100.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu coś jest nie tak...

 

 

mocowanie sprężyny masz na pierścieniu ciernym,  i ten pierścien,może masz nie zamocowany???

zrób fotkę pustego bębna..

 

na kompie nie mogę odpowiednio powiekszyć

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Tu coś jest nie tak...

 

 

mocowanie sprężyny masz na pierścieniu ciernym,  i ten pierścien,może masz nie zamocowany???

zrób fotkę pustego bębna..

 

na kompie nie mogę odpowiednio powiekszyć

 

 

DSC_0112.JPG

DSC_0108 (1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tka myślałem :)

 Czy jak mocowany byl pierścień cierny, czy jak go tam zwał ( lub całą sprężyna, to zaczep trafił w to wycięcie w bębnie?

Jeżeli nie to wszystko ładnie się kręciło i sprężyna nie dawałą się naciągnąć..

 

Jeżeli zas był wpięty ....to nie wiem...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

IMG_1567.thumb.JPG.836465ec377846823408a006248ffe7c.JPG

IMG_1568.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2021 o 15:04, mkl1 napisał(-a):

Tka myślałem :)

Czy jak mocowany byl pierścień cierny, czy jak go tam zwał ( lub całą sprężyna, to zaczep trafił w to wycięcie w bębnie?

Jeżeli nie to wszystko ładnie się kręciło i sprężyna nie dawałą się naciągnąć..

 

Jeżeli zas był wpięty ....to nie wiem...

Zapytam tak łopatologicznie. Rozumiem że wkładając sprężynę należy ją zaczepić wewnątrz bębna za otworek i wypustkę na boku końcówki spręzyny  a po włożeniu całej sprężyny do bębna , zamknąć dekielkiem także trafiając wypustką w otworek dekielka?  Mam spory problem z zachaczeniem w bębnie ....   aha jeśli mógłbyś mi powiedzieć taż jak zacząć układać  sprężynę , którą stroną i w którą stronę .  Na którym zdjęciu to jest prawidłowo ?

DSC_0124.JPG

DSC_0126.JPG

DSC_0127.JPG

DSC_0125.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest identyczny bęben jak ten na zdjęciu MKl1, to ze zdjęcia masz podpowiedź.

 

Dla pewności "wydedukuj" z Twojego mechanizmu w którą stronę wałek napinający się kręci w trakcie napinania sprężyny koronką i "wyobraź sobie" jak powinna być ułożona sprężyna w zależności od sposobu zamontowania bębna w mechanizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moje zdjęcia.. tam jest prawidłowo.

image.png.b5e55416f2aa29beb9684ddb6bfd8dd2.png

 

 to jest chyba ząbek zabezpieczający.

 musisz odwrócić sprężynę z lewj na prawą i tak by ta krótka część była przy krawędzi bębna...

 i zwijasz, Musi być w tą stronę, by zaczep na wałku mógł zaczepić o oczko w sprężynie i ją zawijać "na siebie"

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.