Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tymon_ns

Vostok Red - prosba o pomoc,

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymon_ns

Witam,

 

Jakis czas temu zakupilem Vostok'a Europe model Red Square - stad mam dwa pytania - piersze dotyczy nakrecania zegarka - powiedzmy "rozruchowo" po okresie dluzszego nieuzytkowaia - czy krecimy od siebie czy do siebie - majac zegarek "na reku"? drugie pytanie dotyczy pewnego problemu - do tej pory gdy zegarek nie byl uzywany - nawet niewielki ruch powodowal ze sam zaczynal pracowac - wczoraj po dluzszym nienoszeniu wzialem zegarek do reki, przestawilem czas na wlasciwy ale zegarek nie ruszyl, nakrecilem 2-3 obroty "od siebie" i nadal nic - potrzasnalem nim dosc solidnie i ruszyl ale po kilkunastu sekundach sam sie zatrzymal - dopiero po solidnym potrzasnieniu "zaskoczyl" i zaczal dzialac - czy taka praca zegarka jest wlasciwa, czy mzoe powinienem oddac go do naprawy - zostal zakupiony w USA stad nie mozliwa jest naprawa gwarancyjna - prosze o porade i pomoc, dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem z Vostok Europe (chyba ten sam mechanizm).

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=18893

 

u mnie w grę wchodziła naprawa serwisie. Nie pamiętam dokładnie czego - była wymiana czegoś przy kołach bezwładności (balast z trudem nakręcał zegarek).

 

Zrób test - po prostu chodź w zegarku cały dzień. (co najmniej 8-10 godz.), odstaw i sprawdź ile pochodzi. Jeśli nie pochodzi 24 h, to na bank jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon_ns

jak dotad - ok.3 m-ce zefarek chodzil poprawnie, nawet najdrobniejszy ruch koperta powodowal prace zegarka - 1 raz mialem taka sytuacje ze z trudem uszyl - poza tym co najdziwniejsze nie ruszyl w ogole od narecania - krecilem w obie strony - czy to normalne? rozumiem ze bezwladnosciowo mogl nie ruszyc od poruszania kopeta, ale zeby od nakrecania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm można w ogóle dokręcać koronką? Nawet jeśli tak, w co wątpię, to Ty lepiej nie kręć koronką we wszystkie strony :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2432 czyli zmodyfikowany 2416 - można nakręcać koronką :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe szczęście :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymon_ns

wlasnie odlozylem zegarek i czekam az "stanie" - zobacze czy i tym razem bedzie az taki problem z ponownym uruchomieniem, czy moze to byl incydentalna i pojedyncza niesubordynacja: ) jest jeszcze jedna rzecz ktora mnie nurtuje i z ktora spotkalme sie przy uzytowaniu w/w - czy mozna ustawiac czas cofajac wskazowki - zdazylo mi sie iz przy nastawianiu zegarka nieco "przedobrzylem" i przestawilem do o kilka minut do tzw "przodu" - nie bylem pewien czy mozna go cofac, wiec odlozylem i przeczekalem az sam sie ponownie zaterzyma i ustawie go ponownie (krecenie calego datownika do przodu niezbyt mi sie usmiechalo) - czy przy takiej sytuacji mozna cofnac wskazowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.