Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pw479

Pytanie: Zegarek kraj pochodzenia a autentyczność.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam na oku pewien zegarek, mianowicie ORIENT KAMASU RA-AA0003R19B i w związku z tym wszcząłem intensywne poszukiwania w celu znalezienie jak najkorzystniejszej ceny (tak wiem cebula), przyznam szczerze, że będzie to dopiero mój drugi zegarek w życiu i nigdy nie zagłębiałem się mocno w tematach autentyczności oraz zaufanych sprzedawców. Do rzeczy, według ceneo ten konkretny model ma rozjazd cenowy od 942 do 1476zł, znalazłem w cenie 952zł na polskim amazonie ale czytając informację o produkcie, natknąłem się na info, że kraj pochodzenia to "Chiny", jestem laikiem i nie wiem czy Orient ma jakąś oficjalną produkcję w Chinach stąd moje pytanie do was, czy kupował ktoś z was kiedyś zegarki na amazonie (sprzedawca amazon nie jakaś prywatna osoba/firma)? czy mają tam oryginały czy może to być podróbka? Pytam, bo taki rozjazd cenowy budzi u człowieka, w tym wypadku mnie wątpliwości co do możliwości otrzymania podróbki, zrozumiałbym różnicę w cenie powiedzmy 100-200zł ale 500 to już 1/3 ceny zegarka z większości sklepów. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, dodam jeszcze link z amazon z interesującym mnie zegarkiem - https://www.amazon.pl/Orient-RA-AA0003R19B-M%C4%99ski-Zegarek-Srebrny/dp/B07JGNC1C5/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Orient+Raaa0003R19B&qid=1637518224&sr=8-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Amazon, wiec zawsze możesz zrobić zwrot, ale moim zdaniem będzie OK.

Kamasu chodziły poniżej 1.000 PLN i biorąc pod uwagę obecne kursy walut, to jest dobra a nawet bardzo dobra, ale wciąż możliwa cena na wersję z bransoletą.

Dla przykładu poniżej oferta z Jomashop. Jak widać cena (po kursie USD sprzed tygodnia) byłaby poniżej 800 PLN. Oczywiście przy zakupie z Joma doszłyby jeszcze opłaty importowe.

 

 

obraz.thumb.png.163bd82d77f4fb3d73506f8b6021522d.png

Ne seriouswatches (pewny choć nie najtańszy sprzedawca) z dostawą z UE więc bez dodatkowych opłat, też sporo taniej niż u większości polskich dostawców:

 

obraz.png.0f99d00239c8718e557e8cdfe361d604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy i które serie ale tak, część Orientów jest produkowana w Chinach. Na jednym z Orientów miałem zawieszkę z napisem "Cased in China". 

Oczywiście mechanizm japoński i taką informację widziałem na tarczy zegarka. 

 

1037828711_OrientOH1.thumb.jpg.803bc845b6817fddf884c264f2bc85c7.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, myślę, że spróbuję i zamówię z Amazona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.