Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Marcin Pawlak

Użytkownik
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Bywa pomocny

About Marcin Pawlak

 • Birthday 03/01/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opolskie

Recent Profile Visitors

463 profile views
 1. Najlepiej by było jakbyś znalazł gdzieś w sklepie stacjonarnym to RADO, przymierzył, zobaczył jak wygląda na żywo i dopiero potem zdecydował. CC to fajny model, choć ja bym osobiście bardziej uderzał w wersję o rozmiarze 42 mm b/k. Chyba, że Aquaracer to twój święty grall, zegarek must have. Wtedy, tak jak koledzy już pisali, wstrzymaj się z zakupem, dozbieraj i bierz TAG'a. Swoją drogą też mam ostatnio dylemat pomiędzy Aquaracerem a Rado CC (właśnie w rozmiarze 42 b/k). Do niedawna rozważałem jeszcze Orisa 65 ale odpóściłem go sobie.
 2. Skoro przypominamy te niezwykle udane serie...
 3. Dziękuję za miłe słowa. Pasek rzeczywiście bardzo dobrze do niego pasuje. Całość też zacnie siedzi na łapie. Jak dla mnie jedna z wygodniejszych kombinacji.
 4. Progres jest ogromny. Pomiędzy pierwszym wypustem a nawet modelem S.12 czy S.13 jest ogromny przeskok jakościowy. To cieszy, nawet bardzo i pozwala oczekiwać że ta reedycja również będzie udana. Natomiast szkoda, że to bardziej negatyw S.3 aniżeli reedycja pierwszego modelu.
 5. Datownik trzeba umieć zaprojektować i przede wszystkim wykonać. Ja z datownika akurat korzystam i dla mnie jest on zaletą. Pod warunkiem oczywiście, że nie jest wrzucony na siłę w projekt tarczy, bez żadnej wizualnej przeciwwagi itd.
 6. Do plastikowych tarcz nie trzeba nic lutować. Wystarczy, że z formy wyjdą już z nóżkami . Byłoby to zdecydowanie łatwiejsze niż odtworzenie tego wzoru na tarczy. Swoją drogą ciekaw jestem o jakie plastikowe tarcze w chińskich zegarkach chodzi? Nie pierwszy raz spotykam się z takim stwierdzeniem i to od osób, które mają całkiem spore pojęcie o zegarkach. Na Aliexpress nie siedzę a na forach czy grupach jeszcze nie rzuciły mi się w oczy. Swoją drogą, takie tarcze też były w Seiko. Ciekawe czy zarzucano im plastikowe pochodzenie?
 7. Pozwolę sobie zauważyć, że o ile Tobruk czy Afganistan (Karbala) są jasnymi punktami w historii polskiego oręża to z pistoletem Vis ( do którego zegarek nawiązuje nie tylko nazwą ale i pewnymi detalami) nie mają one nic wspólnego.
 8. Nie. Limitacja to limitacja. Powstaje 150 sztuk albo czasami nie i koniec. Inaczej nie ma to sensu.
 9. Legendarny to on dopiero może być. O ile przypadnie szanownej gawiedzi do gustu i będą nim wszędzie w sieci spamować tak, by kolejne edycje pojawiały się do pół roku Jednowskazówkowiec to nie jest materiał na legendę. Ale można coś z tego wyciągnąć, to na pewno.
 10. Jak dla mnie w pierwszej kolejności "B" później "C". "D" też ok ale nie dla mnie taka kolorystyka. Wersja "Patriotyczna" jakoś do mnie nie gada. Co do żółtych wersji kolorystycznych - nie wiem czemu ale trochę mi to zajeżdża Vostok Europe. Zwłaszcza, że koperta w tych modelach mała nie jest. Rozumiem, że czasy ciężkie i oszczędzać trzeba wiec paski będą takie jakie zostały z niesprzedanych Wz.2 i 3 ale może warto by było coś pomyśleć nad jakimś fajnym, nieoczywistym paskiem. Nato? Może jako dodatek?
 11. Ciężki temat z tą kolorystyką. Niby ciekawy i na pewno coś czego nie spotyka się na co dzień. Z drugiej strony do tej koperty nie pasują takie kolorki. Jak dla mnie, sens ma stylistyka taka jak była na Wz.1. Na pewno można by było ten model nieco podrasować nadać mu nieco więcej charakteru. Wz.2 i Wz.3 nie mają już takiego charakteru. Mają fajniejszy bezel ale w moim odczuciu tarcze już takie dopracowane nie są.
 12. QV, wreszcie będzie można gdzieś przymierzyć Twoje zegarki przed zakupem. A to duży plus, bo rendery czy zdjęcia nigdy nie oddają tego jak zegarek się prezentuje. No i zawsze można sprawdzić jak zegarek siądzie na łapie.
 13. Tak z ciekawości. Klingert będzie składany w Polsce czy gdzieś hen daleko?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.