Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GYNEK 1

Przegląd i wycena kolekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Od razu przepraszam jeśli to nie jest odpowiedni dział, ale pierwszy raz piszę tutaj posta.

Ojciec, miłośnik zegarków i członek tego forum zmarł parę miesięcy temu pozostawiają po sobie zbiór zegarów i zegarków. Ja osobiście się na tym nie znam, więc poszukuję osoby, która zajmuje się wyceną i analizą posiadanej kolekcji. Duża ona nie jest, ale kompletnie nie wiem z czym mam do czynienia.

Czy znają Państwo takie osoby ze Śląska, które zajmują się tym zawodowo i które by można wynająć do tego celu?

Z góry uprzedzam, że nie jest to robione w celu sprzedaży. Jako rodzina nie mamy zamiaru wyprzedawać kolekcji, raczej wartościowe egzemplarze odnowić, naprawić i kolekcję ewentualnie powiększyć w przyszłości.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i udzieloną pomoc

Miłego dnia

Paweł Piech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizy kolekcji, co warto naprawiać-odnawiać pewnie sporo osób na tym forum będzie w stanie dokonać. Na razie nie wiemy o czym mówimy, zrób zdjęcia i wstawiaj. Co do wyceny na forum tego nie robimy, kontakty do zegarmistrzów pewnie dostaniesz od kogoś z regionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zdjęcia zrobić mogę i tutaj wrzucić, to nie jestem w stanie sam określić czy zegar jest w pełni sprawny, czy wymaga konserwacji lub naprawy. Nie wspominając czy części w nich są oryginalne, czy podróbki. Sama kolekcja zaśliczy ponad 70 zegarów z różnych epok, nie licząc naręcznych i kieszonkowych. Dlatego chciałbym by ktoś przyszedł do domu i wykonał taką analizę wraz z wyceną. Stąd moja prośba o namiary do takiej osoby na Śląsku.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

    • Przez suchykiller
      Cześć wszystkim. Chciałbym skorzystać z uprzejmości tego forum i upewnić się co do posiadanego przeze mnie zegarka. Nie jest to jakiś stary unikalny model ale chciałbym poznać jego przybliżoną wartość żeby nie pluć sobie w twarz po sprzedaży ale też nie wygłupić się z ceną. Zegarek jest nowy z kilkoma rysami na bransolecie. Na kopercie jest folia i napis swiss line 5934G stainless steel water resistant quartz movement. Z przodu Swiss line Quartz Water Resistant, Quartz Movt.
      Godziny są oznaczone kropeczkami w złotym kolorze a przy 12 godzinie jest jakiś mały kamyczek. Jeśli się ze mnie śmiejecie to po cichu tak żebym nie słyszał Przeszukałem internet ale z marnym skutkiem, nie znalazłem nigdzie tego modelu ani informacji o nim. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam






    • Przez SzymonKarpKam
      Dzień dobry mam pytanie do zegarka Kawasznikow. Co drodzy fanatycy zegarków możecie mi o nim powiedzieć? chodzi o to jaka jest jego kolekcjonerska wartość i jakieś informacje kiedy był produkowany itd.
    • Przez Marcin1979
      WitamZwracam się z prośbą o określenie czy posiadany przeze mnie zegarek marki Mermond Freres jest oryginalny?Jest to model z limitowanej serii pochodzący prawdopodobnie z końca XIX w oznaczony numerem 79739. Wykonany jest z 14 karatowego złota (próba 585).Posiada wszystkie oryginalne oznaczenia i próbę. Zegarek jest w 100% sprawny technicznie - na chodzie, odziedziczyłem go po moim dziadku.Poglądowe zdjęcia zegarka przesyłam w załączniku.Pozdrawiam
      Marcin




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.