Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gary37

Zegarek HY.MOSER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników zegarków , jestem nowym członkiem forum i chciałbym przystąpić do waszej grupy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w uzyskaniu jakiejkolwiek informacji na temat mojego zegarka HY.MOSER , jest ona tak niszowa , że gdziekolwiek ciężko znalezc coś na jej temat. Prosiłbym o informację odnośnie wieku zegarka , rodzaju mechanizmu i może czegoś więcej. Pozdrawiam wszystkich Grzegorz . 

IMG_20210225_121416.jpg

IMG_20210225_121437.jpg

IMG_20210225_121350.jpg

IMG_20210224_142032.jpg

IMG_20210224_142000 (1).jpg

IMG_20210224_142047.jpg

IMG_20210225_121246.jpg

IMG_20210225_121910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)   

 

Tak jednym okiem i przez palce na zdjęciu widać;

- mechanizm który przypomina  ETA cal 1080, low beat 18000 A/h z incabloc,  manualny naciąg,

- ilość 21 kamieni sugeruje że jest to jakaś późniejsza modyfikacja 1080. Pierwotnie kamieni było 17/19 a chyba nawet 15.

- ilość 21 kamieni sugeruje dekadę 1955-1965 

- to co sprawia problem to tarcza z czarnym kwadratem i "cyrylicą", która sugeruje końcówkę lat 1930 z przełomem 1940, 

 

Tyle ze zdjęć.

Napisz coś więcej o zegarku, skąd go masz, jak długo go używasz, czy był serwisowany? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Zegarek zakupiłem w Hiszpanii kilka lat temu.

Mechanicznie jest w idealnym stanie,mechanizm czyściutki .

Wizualnie też jest ok.

Sprzedający nie znał historii zegarka . 

Trochę poczytałem o marce i produktach .

Wielokrotnie szukałem gdzieś na świecie jakiegoś podobnego modelu ,jednak be robiony n atamten rynek ,z skutku.Współczesne są bardzo  drogie .

Nie wiem jak mam traktować ten  mój. 

Ktoś ,kto teoretycznie zna się na zegarkach ,powiedział mi ,że zegarek to podróba H.M  i jest wart tyle ile złota koperta.

Nie wiem co o tym sądzić.

Sądzą po tych znaczkach na tarczy wygląda jak język arabski ,może był.

Dekiel też jest sygnowany od środka H.M. 

Może ktoś widział podobny zegarek lub wie coć więcej ,to byłbym bardzo wdzięczny ,

Pozdrawiam 

 

 

 

IMG_20210224_142047.jpg

IMG_20210224_141944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.