Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
truesoul

Pióro wieczne Graf von Faber Castell Pen of the Year 2019 Samurai

Recommended Posts

Dzień Dobry, na sprzedaż wystawiam pióro wieczne marki Graf von Faber Castell Pen of the Year 2019 Samurai - edycja limitowana, cena sklepowa wynosi 16.000 zł. Cena dla klubowiczów 12.000 zł.

Pióro jest całkowicie nowe, zostało jedynie sprawdzone, wolne od jakichkolwiek wad, na gwarancji, pochodzi z Polskiej dystrybucji. Otrzymałem je w prezencie ale jednak preferuję pióra cieńsze i lżejsze.

 

Opis ze strony producenta:

 

Od czasu pierwszej edycji w 2003 roku kolekcja Pen of The Year stała się synonimem kultury pisania i doskonałego kunsztu wykonania.Każdego roku nowa edycja opowiada nam o epokach i narodach, które ukształtowały historię ludzkości.

Rok 2190 to duch i precyzja samurajów, którzy stanowią fascynujące źródło inspiracji dla limitowanej kolekcji instrumentów piśmiennych.

BUSHI.

Samuraje, znani w Japonii również jako bushi, stali się liderami politycznymi pod koniec XII wieku i panowali nad krajem aż do zniesienia feudalizmu.

Ich era dobiegła końca w 1876 r., kiedy to cesarz zakazał noszenia tradycyjnego stroju z dwoma mieczami. Jednak mit wokół samurajów pozostaje żywy po dziś dzień. Japońscy wojownicy nadal imponują kolejnym pokoleniom dzięki swoim niezrównanym umiejętnościom walki. Ich miecze wykonywane były z najcenniejszych materiałów, a estetyka ich płynnych, cichych ruchów może być porównana do ruchu podczas pisania.

Graf von Faber Castell Pióro Roku 2019 - Samurai zawiera fascynujące elementy inspirowane japońskimi wojownikami. Ciemny korpus, wykonany z barwionego i lakierowanego drewna magnolii, jest ręcznie zdobiony grawerunkiem japońskich znaków, pokrytych warstwą z 24 karatowego złota.

Grawerunek oznacza „Dzisiaj zwyciężam siebie wczorajszego” i jest to cytat z Księgi Pięciu Kręgów wielkiego wojownika samurajów Miyamoto Musashi.

Na szczycie skuwki znajdziemy symbol słowa „tsuba” (strażnik ręki) stworzony przez Musashiego. Tsuba to owalna płytka, która ma za zadanie chronić dłoń samuraja przed ześlizgnięciem się jej na ostrze miecza. Rękojeść miecza była dekorowana skórą ryby płaszczki i została ona odwzorowana na przedniej części pióra.

Skuwka, przednia część pióra jak i 18-karatowa stalówka zostały pokryte warstwą rutenu.

Każdy ekskluzywny przyrząd do pisania reprezentuje wewnętrzne usposobienie samuraja dążącego do zwiększenia swojej siły, czystości i doskonałości.

Pióro umieszczone jest w czarnej drewnianej kasecie lakierowanej na wysoki połysk.

Każdy egzemplarz jest wyjątkowy i numerowany, posiada certyfikat autentyczności z podpisem hrabiego Charlesa von Faber-Castell.

 

Więcej informacji i zdjęć > https://www.graf-von-faber-castell.com/products/FountainpenPenoftheYear2019RutheniumFine/145161

 

Najchętniej odbiór osobisty w Łodzi. Wysyłka kurierem jedynie po wcześniejszym opłaceniu.

Zrzut ekranu 2022-11-23 o 08.47.26.png

Zrzut ekranu 2022-11-23 o 08.47.31.png

Zrzut ekranu 2022-11-23 o 08.47.36.png

IMG_5569.JPG

IMG_5570.JPG

IMG_5571.JPG

IMG_5572.JPG

IMG_5574.JPG

IMG_5576.JPG

IMG_5577.JPG

IMG_5578.JPG

IMG_5579.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.