Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
waljo

Werk 46943 incablock - zabezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam pytanko, czy wiecie gdzie można dostać - może ktoś z kolegów mógłby odsprzedać, zabezpieczenia kamieni nakrywkowych do incablocka do mechanizmu jak w temacie. Jedno mi pękło, a mam jeszcze trzy mechanizmy, w których tych zabezpieczeń nie ma. Poglądowe zdjęcie tego uszkodzonego w załączniku brakuje oczywiście w nim jednego uchwyciku. Poszukuję 8 sztuk. Pozdrawiam.

IMG20230108141442[1].jpg

Edytowane przez waljo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Wracam do tematu, bo udało mi się zdobyć to zabezpieczenie i mam pytanko, czy macie jakiś sposób na ponowne włożenie tego zabezpieczenia?. Dodam, że element mocujący łożysko ma trzy wcięcia (tak jak na zdjęciu), a nie jedno. Próbowałem i bardzo ciężko to ponownie włożyć bez uszkodzenia zabezpieczenia. Wygląda, że chyba potrzebny jest jakiś przyrząd, który by jednocześnie naciskał trzy wypusty tej sprężynki. macie jakieś doświadczenie w tym temacie?.   

10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Wracam do tematu, bo udało mi się zdobyć to zabezpieczenie i mam pytanko, czy macie jakiś sposób na ponowne włożenie tego zabezpieczenia?. Dodam, że element mocujący łożysko ma trzy wcięcia (tak jak na zdjęciu), a nie jedno. Próbowałem i bardzo ciężko to ponownie włożyć bez uszkodzenia zabezpieczenia. Wygląda, że chyba potrzebny jest jakiś przyrząd, który by jednocześnie naciskał trzy wypusty tej sprężynki. macie jakieś doświadczenie w tym temacie?.   
10.png.51830df9abb858f1c07df85fd1be7076.png

Edit: Rok minął, ale może komuś się przyda, choć wątpię. Ten cud nazywa się Novodiac i jest o nim trochę powiedziane w internecie, w tym porady odnośnie instalacji i demontażu.
Zamiast wklejać linki z googla, polecam wpisać novodiac i novodiac disassembly i przejrzeć filmy i dyskusje.

Jest też narzędzie ułatwiające pracę, czuli novodiac spring tool, ale z tego co widzę, to głównie pomaga wygodniej obracać sprężynę.

Na filmie chłop to ustawia odpowiednio i wpada bez problemu, potem obraca i tyle, zablokowane, żadnego "naciskania" ramion sprężyny.

Pozdrawiam, teoretyk




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.