Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

waljo

Użytkownik
 • Content Count

  313
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Początkujący

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Skarżysko-Kamienna

Recent Profile Visitors

645 profile views
 1. Papier w okolicy 500 potem drobniejszy coś koło 1000. Na koniec polerka pastą do reflektorów Tempo. Jest super. Papier z wodą oczywiście. Zaklej czymś kopertę żeby nie porysować złota.
 2. waljo

  Atlanta

  Atlanta skończona. Nie zmieniałem wskazówek mimo, że są trochę nieforemne. Taki ich urok. Mechanizm lata doskonale i w miarę dokładnie. Odchyłka kilka sekund na dobę. Ciężko go ustawić, bo jednak ma swoje lata, ale wybrałem jakieś ustawienie kompromisowe pomiędzy ustawieniami w różnych pozycjach. Ostatecznie przy noszeniu dobrze trzyma czas. Jeszcze jest problem z wałkiem nastawczym. Wygląda, że jest on od jakiegoś innego mechanizmu bo nie pasuje szerokość rowka do blokady. Rowek był za wąski i blokada nie łapała. Trochę to poprawiłem, ale chyba będę musiał dorobić nowy wałek. Poza tym jest trochę za cienki i nie pasuje do otworu. Ma za duży luz. W efekcie czasami jak nie zaskoczy blokada to wałek wychodzi. Zegarek to Fajna ciekawostka. Mechanizm bardzo rzadki. Szkiełko ma niestety głębokie rysy, których nie usuwałem. Tylko je przepolerowałem. Walczę jeszcze z paskiem chce go odnowić i zostawić. Jak by się potwierdziła ta legenda o powojennym wytwarzaniu tych zegarków przez prywatnych zegarmistrzów, to będzie niezła gratka. Na razie chyba ta legenda jest w jakiś sposób potwierdzona, ale może macie jakieś swoje spostrzeżenia?
 3. waljo

  Atlanta

  To akurat mi się zamieściło zdjęcie orisa, ale w Arogno jest identycznie. To brakujące koło w moim mechanizmie jest dokręcone do osi wałka od sprężyny, ale tylko po to żeby nie spadło. Natomiast nakręcanie jest realizowane przy pomocy zębatki umieszczonej pomiędzy mechanizmem, a bęben sprężyny. Bardzo sprytne rozwiązanie bo nie trzeba przenosić mechanizmu zapadkowego na zewnątrz werku. Tak jak to jest normalnie. Wada, to to że w przypadku jakiejś awarii to trzeba rozbierać tarcze i wskazówki. Przy takim rozwiązaniu sam werk jest smuklejszy.
 4. waljo

  Atlanta

  Z tym rodzajem naciągu sprężyny spotkałem się w orisach oraz w ruskiej rakiecie. Strzałka z lewej to zapadka, a z prawej to otwór na oś od bębna. Bęben jest od spodu. Nakręca się górnym trybikiem mechanizmu z prawej strony. Tak, że te koła po drugiej stronie są atrapami. Są tylko po to żeby wypełnić wgłębienia.
 5. Dzień dobry, poszukuję wałka naciągowego do Timex-a mod. t42351. Pisałem do serwisu, ale mają chyba tylko naprawy. kazali zegarek przysłać oni go ocenią i może naprawią. A przecież chodzi tylko o wałek naciągowy. Nic nie pisali o sprzedaży części. Macie może jakieś namiary gdzie można taki wałek zakupić?. Pytanie drugie, czy można podebrać go od jakiś innych modeli?. Pozdrawiam.
 6. Dzień dobry, poszukuję wałka naciągowego do Timex-a mod. t42351. Pisałem do serwisu, ale mają chyba tylko naprawy. kazali zegarek przysłać oni go ocenią i może naprawią. A przecież chodzi tylko o wałek naciągowy. Nic nie pisali o sprzedaży części. Macie może jakieś namiary gdzie można taki wałek zakupić?. Pytanie drugie, czy można podebrać go od jakiś innych modeli?. Pozdrawiam.
 7. waljo

  Atlanta

  Witam, sprzęt wstępnie złożony. Definitywnie te dwa koła są atrapami. Chyba będę musiał się zająć wałkiem, bo jest wytarty i czasami wyskakuje. Dzisiaj przegląd balansu i uruchamiam.
 8. waljo

  Atlanta

  Dzień dobry, postanowiłem podjąć się uruchomienia mechanizmu. Po rozebraniu okazało się, że jest on w bardzo dobrym stanie. Generalnie nawet działa tylko z oporami bo ma stary zaschnięty smar. Przeanalizowałem działanie tego mechanizmu i nie mogę wpaść na trop do czego służyło to brakujące koło zębate. Cały mechanizm nakręcania sprężyny jest od strony cyferblatu i ogólnie działa. Nie rozumiem istnienia tej pary kół tego brakującego o tego mniejszego. One kręcą się luzem. Większe jest osadzone na okrągłym wałku od osi bębna ze sprężyną. Wygląda to jak by to była atrapa systemu nakręcania. Były wolne miejsca to dołożyli dwa koła i się wszystko ładnie "wypełniło". Czy o to chodziło?. Na werku pod tarczą pisze 260 A, czyli powinien to być arongo. W ogóle bardzo mało jest na temat tego mechanizmu. Po umyciu poskładam pacjenta i zobaczę jak on działa.
 9. Witam, Koledzy poszukuję dekielka do rakiety o rozmiarach 26,4 średnica zewnętrzna i 24,8 średnica wewnętrzna, grubość obojętna.
 10. Pilnie poszukuję osi sekundnika do rakiety 2209 23 kamienie. Albo jakiegoś trupka na graty zamienne. Macie coś na zbyciu.
 11. Datę, tylko trzeba ustawić właściwą i później się ona sama przestawia z automatu. Jak dojdzie do momentu kiedy będzie pokazywała głupotę to trzeba znowu ją skorygować. Taki urok mechanizmu. Może on pokazywać 06, 16, 26 albo 36. Do wskazania daty są używane dwie tarcze niezależnie ustawiane. Przynajmniej z takim mechanizmem miałem styczność.
 12. Dzień dobry, poszukuję do mechanizmu Rakieta 2209 , osi sekundnika, albo jakiegoś najlepiej trupka na części zamienne. Pozdrawiam.
 13. No faktycznie. Poza tym po złożeniu sekundnik chodzi skokami. Musiał się urwać tuż przy zębatce. Bardzo dziękuję. Więc prośba serdeczna, poszukuję tej osi sekundnika, albo może jakiegoś trupka na dawcę.
 14. Na logikę tak powinno być, ale na końcówce wałka sekundnika nie widać śladów złamania. Znalazłem nawet spis części do tego werku i na rysunku ten wałek kończy się za kołem zębatym. Nie ma czopa. Może ten kamień jest tylko oporem dla wałka. Mieli z otworem to włożyli. I mam dylemat. Może Koledzy macie dawce to chętnie bym kupił.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.