Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Fader

G SHOCK Wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Planuje zakup nowego G-Shocka, aktualnie posiadam klasyczna kostkę Casio G-Shock DW-5600E i tak mi się spodobała ze planuje zakup kolejnego modelu. Początkowy budżet to około 500-600 zł i tu wpadły mi do głowy 2 modele:

- Casio G-Shock Waveceptor Gaw-100B-1Aer

- Casio G-Shock GW-7900B-1ER

 

Potem znalazłem taką oferte z trochę droższym modelem ale słyszałem że wartym uwagi:

Casio G-Shock G-9300-1ER

 

Prosze Was bardzo o pomoc ktory model bylby najlepszym wyborem? Moze jeszcze ktorys inny polecacie? Bede nardzo wdzieczny za pomoc 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i drugi ma radio

Tezeci drugi pierwszy ,według wielkości zależy jaki masz nadgarstek. Drugi jest bardzo wygodny ma skrzydełka pod spodem które centrują zegarek na nadgarstku .pierwszy ma wskazówki nie każdemu pasują. 

 

Który nie wybierzesz będzie ok .😀😀😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW 7900 poleciałbym raczej w standardowym wyświetlaczu. Ma pływy które trochę zmniejszają rozmiar godziny, cierpi na tym czytelność. (Ciężko trafić, ale się da)

Dorzucił bym do rozważenia GW 9110 (jeżeli chcesz mieć pływy), no i GW 2320 (właściwie wyposażony i przyjazny rozmiarowo. Jak znajdziesz używkę w dobrym stanie to jeszcze GW 6900

G 9300 też bardzo fajny! 

 

Jeżeli wskazówkowy to może jeszcze GAB 2100

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 21:09, Fader napisał(-a):

Prosze Was bardzo o pomoc ktory model bylby najlepszym wyborem? Moze jeszcze ktorys inny polecacie? Bede nardzo wdzieczny za pomoc 😉

 

 

Tu nie ma czegoś takiego jak najlepszy wybór. Każdy G-Shock jest fajny, a jeśli nie masz jakichś specyficznych wymagań:

 

- wskazówki lub wyświetlacz, a może jedno i drugie,

- więcej niż jeden stoper,

- timer z odliczaniem sekundowym,

- solar,

- waveceptor,

- BT,

- GPS,

- pływy,

- fazy księżyca,

- barometr/wysokościomierz, pomiar temperatury,

- kompas,

- alarm wibracyjny,

- bransoleta lub możliwość jej dokupienia do danego modelu,

- wyświetlacz STN albo MIP,

- stalowa koperta,

- zakręcany dekiel,

- itd.

 

to po prostu najlepiej kup to, co Ci się najbardziej podoba ;)

 

Są oczywiście pewne standardy, modele które są bardziej poważane nić inne i tak na przykład z klasyki GW-9400 wiedzie prym, ale tu cena nieco wyższa założony przez Ciebie budżet. Albo GW-5000, lecz z budżetem podobnie, a i mocno podobny do DW,5600E, którego już masz. G-9300 jest bardzo ciekawym zegarkiem, ale jak wgryziesz się bardziej w G-Shocki, to zapewne zacznie Ci przeszkadzać brak WC, który jest w na wyposażeniu GW-9300. Ze starszych, ale to już raczej rynek wtórny, GW-9200 jest wart uwagi. Mnie osobiście bardzo podoba się seria GD-350. Nie ma solara, nie ma WC, ale ma za to alarm wibracyjny i wygląda MZ fantastycznie. No i w modelu z wyświetlaczem negatywowym czytelność jest w nim świetna, czego nie można raczej powiedzieć o większości modeli G w negatywie (oprócz tych z wyświetlaczami STN i MIP).

 

Jak widzisz odpowiedź na Twoje pytanie nie jest prosta. Zaczynałem podobnie jak Ty, od modelu DW-5600E, potem chciałem coś w cenie 300-400 PLN, bo wszystko powyżej wydawało mi się drogie. Kupiłem zatem GD-350, później ówczesny szczyt moich G-Shockowych marzeń - GW-9300CM, który już kosztował powyżej tysiaka. Potem był kolejny i kolejny, i jeszcze kolejny... Niektóre poszły do ludzi, niektóre są ze mną nadal. Przerobiłem naprawdę sporo modeli G-Shock szukając tego jedynego "najlepszego" i choć to pewnie nawet nie połowa tego, co mieli w swoim posiadaniu niektórzy zagorzali zwolennicy G-Shocków na tym forum, to wiem, że taki nie istnieje.

 

Moja rada, kup najdroższego G na jakiego Cię teraz stać i który naprawdę Ci się podoba - nie wiem, GWM-B5000 w stali, albo w tytanie, albo jakiegoś MRG i uciekaj. Skasuj konto i pędź co sił przed siebie. Zaoszczędzisz sobie mnóstwo czasu i - paradoksalnie - pieniędzy ;)

 

Jeśli natomiast czujesz, że to jest to, że jesteś gotów wziąć czerwoną pigułkę, to - witaj w klubie :)

 

 

Napisałem wyżej, że najlepszy wybór nie istnieje. To nie do końca prawda. Jeśli jesteś w stanie pójść na pewne kompromisy, to MZ najbardziej optymalnym wyborem będzie GW-M5610 w pozytywie. Ale będzie się trochę dublował z Twoim obecnie posiadanym. Albo może GW-6900, w niezłej cenie na Amazonie: https://www.amazon.com/Casio-G-Shock-GW6900-1-Tough-Solar/dp/B00284ADAI/ref=sr_1_3?crid=3JRFKVV7CU5S9&keywords=gw-6900&qid=1675034945&sprefix=gw-6900%2Caps%2C180&sr=8-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.