Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adek88

Gw-7900-1er odchylenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zakupiłem  używany  zegarek G-SHOCK  gw-7900-1er. Zauważyłem  że  w ciągu  doby odchylenie co do prawidłowego pomiaru to ok.3sekundy. Mam się martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to GW to powinien łączyć się w nocy z "atomem " i rano godzina powinna być idealna ? Kiedy ostatnio łączył się z zegarem atomowym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co noc się synchronizuje, ale wieczorem już widzę że  o  ok. 3 sekundy się  śpieszy. Mój pierwszy  G-SHOCK z multiband 6 i nie wiem czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to naprawdę spora odchyłka. Norma miesięczna dla tego modelu to 15 sekund, a u Ciebie lekko licząc wychodzi 30, jeśli taki trend utrzyma się przez cały miesiąc. Należałoby wyregulować prędkość chodu, w module jest specjalne gniazdo pod płaski wkrętak - to trymer, czyli kondensator o regulowanej pojemności, który reguluje prędkość taktowania kwarcu w niewielkim zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadę  do zegarmistrza, przez telefon  mówił że to może być wina  baterii, przekaze mu Pana sugestie. 

Ps. Lubię oglądać  Pana filmy na yt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się upewnić, że to porządny zegarmistrz... Zegarek jest wyposażony w akumulator, a nie w baterię, a poziom naładowania akumulatora jest podany na wyświetlaczu zegarka. Jakie jest aktualnie wskazanie? L, M czy H?

Proszę jeszcze o podanie 8-znakowego kodu produkcyjnego, może mieć format na przykład 202A189G, jest wycechowany na dekielku, może być lekko schowany pod dolnym skrzydełkiem przykrywającym dekiel - to pozwoli ustalić datę produkcji zegarka i ewentualnie wykluczyć możliwość wpływu słabego ogniwa na pracę zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Podaję 204244B

Mam dwie możliwości  albo technik że sklepu  www happytime.pl lub technik  z salonu timetrend

Poziom baterii  pokazuje na "H"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji to 1 września 2022r. (rozumiem, że kupiłeś używany, ale niedawno oryginalnie zakupiony zegarek?), więc temat starego, zużytego akumulatora mamy wykluczony. Pozostaje zatem regulacja. Wg mnie najlepiej oddać tam, gdzie zegarek był oryginalnie zakupiony, bo skoro jest tak świeży, to powinien mieć jeszcze gwarancję. A serwis Happy Time i serwis Time Trend to niezależne od siebie serwisy i lepiej z punktu widzenia gwarancji, żeby nie wchodziły sobie w drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem go w lombardzie za 190zl, więc jedynie zostaję mi rękojmia. Bo był sam zegarek.

Mam tylko dokument sprzedaży z lombardu, pierwotnego  dokumentu zakupu  nie mam

Wiem, że  to dwa nie zależne serwisy zależy mi tylko by ktoś to naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji to już do Ciebie należy decyzja, gdzie uderzysz. Rozumiem, że potwierdzili Ci, że wyregulują Ci prędkość chodu modułu w tych serwisach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycenę naprawy w www.happytime.pl, jeśli  nie będzie naprawa możliwa lub za droga, odeślę do lombardu na rękojmię będzie zwrot $. Bardzo  Panu dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, ale tak naprawdę to regulacja prędkości chodu zegarka to de facto odkręcenie dekielka i regulacja płaskim małym wkrętakiem trymera. Tam nie ma specjalnej filozofii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, TomG80 napisał(-a):

a u Ciebie lekko licząc wychodzi 30,

Bardzo lekko - ;)  półtorej minuty na miesiąc wychodzi... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Daito napisał(-a):

Bardzo lekko - ;)  półtorej minuty na miesiąc wychodzi... 

Racja, jak ja to policzyłem... 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.