Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dot87

Jak G - shock?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy wpis na forum i od razu zaczynam nowy temat, mam nadzieję że to nie problem:) Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem mojego drugiego g -shocka (pierwszy to kupiony kiedyś używany casio aw - 590 z którego generalnie jestem zadowolony ale jednak uważam że bardziej praktyczne są zegarki cyfrowe). Wahałem się pomiędzy dw 5600 (wiadomo duży classic factor, znany, lubiany w większości czytelny, tani) a dw 9052 (cenowo i funkcjonalnie bardzo podobnie, na plus w stosunki do 5600 moim zdaniem duże przyciski, w tym od podświetlenia na froncie, na minus animacja mijających sekund, przynajmniej moim zdaniem). Ostatecznie kupiłem 5600 który doszedł dzisiaj i muszę powiedzieć szczerze że póki co jestem trochę niezadowolony. Na mój duży nadgarstek pasek jest praktycznie nieregulowalny (jak zostawiam 4 dziurki jest za ciasno, jak zostawiam 3 za luźno). 

Teraz rozważam następujące opcje:

1) pouzywac zegarka przez jakiś tydzień i zobaczyć czy może się do Niego przyzwyczaję

2) poszukać jakiegoś wymiennego paska który będzie dłuższy

3) zwrot i ewentualnie zakup 9052 (cena niewiele większa, ale model na forum chyba niezbyt popularny co trochę niepokoi i nie mam pewności że pasek będzie dłuższy)

Czy ktoś ma jakieś porady w tej sprawie? Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

Piotr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski będą w tych modelach i sporej większości Casio tej samej / zbieżnej długości. Może zyskasz kolejną dziurkę zapasu, ale to tylko przez to, że koperta zegarka (sam zegarek) będzie większa. Chcesz, potrzebujesz zegarków z długimi paskami to tylko seria Frogman (np. GWF-1000, GW-8230) lub duże zegarki w typie GWG-2000 (ale to już inne, dużo większe pieniądze).

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 5600 zapinasz na 3 dziurke to jaki masz nadgarstek 14 cm?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem nigdy. Zapinam na 4 i mam trochę luźno a jak zapinam na 5 to mam trochę za ciasno. Jakby nie było dzięki za odpowiedzi. W sumie jak o tym pomyślałem to długość paska to jedno, chodzi raczej o rozmieszczenie dziurek/odstępy między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek do DW-H5600 ma gęsto dziurki. Może będzie pasował?

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się i kupiłem jeszcze używanego dw 9052. I powiem szczerze: dla mnie osobiście jest to zegarek dużo lepszy niż 5600. Jeżeli chodzi o wygodę (nie mam tutaj problemów z paskiem, zegarek po prostu lepiej leży na mojej ręce), ergonomię użytkowania (kupując 5600 wiedziałem że przyciski nie są najwygodniejsze, ale okazały się dużo gorsze niż przypuszczałem) czy dedykowany przycisk do podświetlenia na froncie (wydaje mi się to po prostu lepszym rozwiązaniem). Jedyne w czym 5600 mógłby być lepszy od 9052 to czytelność choć dla mnie różnica nie jest znacząca (powiem szczerze żeby w 9052 usunąć tą animacje mijających sekund i zrobić po prostu większe cyfry byłby to strzał w 10). Bynajmniej nie zamierzam się póki co pozbywać 5600 jakby nie było jest zegarek ikoniczny ale powiem szczerze że tak "od strzała" bardziej przemawia do mnie 9052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.