Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kazek01

Polerowanie szkieł do zegarkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, czy ktoś zna miejsce gdzie mozna wypolerować płaskie szkło w zegarku naręcznym. Oczywiście mówimy o szkle szklanym a nie plastikowym. Mam kilka fajnych zegarków z porysowanym szkłem, na czesci szkieł są od wewnatrz nadruki więc nie ma mowy o jego dorobieniu. Będę wdzięczny za podpowiedź. Najchętniej jakiś punkt w okolicach Poznania. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Może samemu spróbować :) wrzucę tutaj tekst który przygotowałem jako odpowiedź na to pytanie jak sobie z tym sam radzę. Może ktoś z forum bardziej obeznany w temacie polerowania podpowie jak robić to lepiej, albo podzieli się swoimi doświadczeniami i zdjęciami osiągnięć. Myślę, że temat który wielu z nas chętnie by zgłębiło albo skorzystało z usług ;) 

 

Jeśli chodzi o mój sposób nie odbiegam za bardzo od instrukcji które są wszędzie znane - zależy oczywiście od uszkodzenia - czy jest głębokie, czy raczej płytkie, jak dużo chcę zebrać materiału czyli jak daleko chce spolerować szkło i jaki mam dostęp do szybki.

pixlr-20240212114653407.jpg

Jak dostęp mam taki jak w Casio modelach GST większości, czyli szybka wystaje po za inne elementy, to biorę sobie papier (zależy od tego jak dużo chcemy zebrać szkła) 1000, 1500, 2000, kładę na równej i płaskiej powierzchni - w moim przypadku jest to szklana deska do krojenia mała - i trę zegarkiem aż do zebrania materiału do zaplanowanej głębokości robiąc to pod wodą albo spryskując na bieżąco. Potem już dla poprawy papier 2500, 3000 to samo aż uzyskam satynowe wykończenie. Na konieć tlener ceru, pad pod wielkość szkła, wkrętarka na 3/4 obrotów i jechana pod wodą :) aż do krystalicznego wykończenia.

4.jpg

Jeśli dostęp jest inny i masz coś wokół szkła jak np GA-100 to wtedy mam małe końcówki na dremel z przylepnymi papierami ściernymi i to samo, zależy jak głęboka rysa dobieram papier, potem po osiągnięciu momentu znikniecia rysy bądź dojścia do tylko delikatnego miekkiego zagłębienia, papierek do wykończenia i tlenek na małym padzie - mniejszym od średnicy szybki.

pixlr-20240212112916175.jpgpixlr-20240212113000871.jpg

pixlr-20240212113114351.jpgpixlr-20240212113211001.jpg

Niektóre uszkodzenia się nie zbierze, niektóre do końca pójdą. Tak jak tutaj widać:

pixlr-20230803134339355.jpg

Moim największym wyzwaniem był moj ukochany GST-B100, tam nie udało mi się zebrać odpowiednio dużo szkła żeby zlikwidować wszystkie wżery, ale na tyle dużo aby szybka wyglądała dobrze i nie przeszkodzała w codziennym użytkowaniu a różnica w wyglądzie kosmos. Zegarek był kupiony dla mnie, za ułamek ceny nowego więc stąd może to tak doceniam :)

pixlr-20240212114224684.jpg

 

Tak naprawdę polerowanie to jest jeden z tematów który chciałbym trochę bardziej zgłębić tutaj na forum bo nie wiem czy moje poczynania których sam się nauczyłem są prawidłowe. Kosztowało mnie to kilka przepaleń, pęknieć szkieł, uszkodzeń grubszych które już nie były do odratowania ale generalnie ostatnio już idzie lepiej :) wiadomo, początki nie były proste.

Jeśli macie jakieś doświadczenia proszę podzielcie się tutaj, napiszcie jak sobie radzicie, może pokażcie zdjecia wykonania, przygotowań

 

Dzięki !! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeża porcja z dzisiejszych prac :) miałem zrobić tylko tego małego GST i GG-1000 ale jak już wyciągnąłem narzędzia, przygotowałem miejsce pracy i zabrałem się to przy okazji wyciągnąłem swoje dwa inne GST G-shock i je też od razu przepolerowałem bo tak czekały i czekały.

IMG-20240217-151640.jpg

Co do poniższego to musiałem niestety użyć nie tylko papieru 1500 bo był za słaby, prace zacząłem więc od wodnego 400 😲 tak dokładnie ... potem poszedł w ruch 800, następnie 1500, następnie 2000, 2500 i polerka. Szczerze spiałem go na straty jak zobaczyłem jak wygląda po wyciągnięciu z paczki ale cóż, efekt możecie ocenić sami :) 

 pixlr-20240217170205784.jpg

 

Wyszedł bardzo ładnie, dodatkowo wyszczotkowałem obudowę i brzegi wypolerowałem zgodnie z tym jak wygląda to fabrycznie. Efekt końcowy będę mogł przedstawić dopiero w następnym tygodniu bo muszę zamówić osłonkę szkła - zajechana jak koń po westernie...

 

Następnie w robotę poszedł GG-1000, generalnie szkło prawie idealne, prawie to jednak jak wiemy ważne słowo i znalazłem na nim małą wadę, no więc do roboty, papierek 2000, potem 2500, potem polerka i poniżej efekt:

pixlr-20240217170605532.jpg

 

Jestem też z tego bardzo zadowolony. Jutro składanie i cóż, poczeka chwilę na decyzję co dalej z nim :) 

 

Następny wpadł mój GST-W100D, czasem go ubieram no więc szkło dostało trochę w trakcie użytkowania, nie były to duże ubytki więc zastosowałem potrójne spolerowanie i efekt końcowy zadowalający dla mnie na przyszłość :) 

pixlr-20240217170456454.jpg

 

No i na końcu mój testowy zegarek, dlaczego testowy, a bo z nim już się narobiłem wymian elementów i polerek :) no więc przyszedł czas takżę na polerowanie szkła które też już się o to prosiło od noszenia:

pixlr-20240217165949015.jpg

 

Także polecam próbować, jak widać opłaca się i można fajne efekty osiągnąć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, G-szok napisał(-a):

Świeża porcja z dzisiejszych prac :) miałem zrobić tylko tego małego GST i GG-1000 ale jak już wyciągnąłem narzędzia, przygotowałem miejsce pracy i zabrałem się to przy okazji wyciągnąłem swoje dwa inne GST G-shock i je też od razu przepolerowałem bo tak czekały i czekały.

IMG-20240217-151640.jpg

Co do poniższego to musiałem niestety użyć nie tylko papieru 1500 bo był za słaby, prace zacząłem więc od wodnego 400 😲 tak dokładnie ... potem poszedł w ruch 800, następnie 1500, następnie 2000, 2500 i polerka. Szczerze spiałem go na straty jak zobaczyłem jak wygląda po wyciągnięciu z paczki ale cóż, efekt możecie ocenić sami :) 

 pixlr-20240217170205784.jpg

 

Wyszedł bardzo ładnie, dodatkowo wyszczotkowałem obudowę i brzegi wypolerowałem zgodnie z tym jak wygląda to fabrycznie. Efekt końcowy będę mogł przedstawić dopiero w następnym tygodniu bo muszę zamówić osłonkę szkła - zajechana jak koń po westernie...

 

Następnie w robotę poszedł GG-1000, generalnie szkło prawie idealne, prawie to jednak jak wiemy ważne słowo i znalazłem na nim małą wadę, no więc do roboty, papierek 2000, potem 2500, potem polerka i poniżej efekt:

pixlr-20240217170605532.jpg

 

Jestem też z tego bardzo zadowolony. Jutro składanie i cóż, poczeka chwilę na decyzję co dalej z nim :) 

 

Następny wpadł mój GST-W100D, czasem go ubieram no więc szkło dostało trochę w trakcie użytkowania, nie były to duże ubytki więc zastosowałem potrójne spolerowanie i efekt końcowy zadowalający dla mnie na przyszłość :) 

pixlr-20240217170456454.jpg

 

No i na końcu mój testowy zegarek, dlaczego testowy, a bo z nim już się narobiłem wymian elementów i polerek :) no więc przyszedł czas takżę na polerowanie szkła które też już się o to prosiło od noszenia:

pixlr-20240217165949015.jpg

 

Także polecam próbować, jak widać opłaca się i można fajne efekty osiągnąć. :)

Oj chyba coś Tobie podeślę 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

błędnie dodany posty - nie wiem jak usunąć

Edytowane przez G-szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.