Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tadek0518

Czy to autentyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy ale czytam od jakiegoś czasu wszelkie uwagi i opisy. Kupiłem niedawno zegarek Szturmanskie Gagarina.

Czy to autentyk? Może ktoś pomoże. Wersji jest wiele a te co udało mi się porównać w internecie nie wskazują jednoznacznie.

Niby Szturmanskie były na 15 kamieniach a zegarek który posiadał Gagarin podczas misji miał 17 kamieni, system antywstrząsowy i stóp sekundę. 

Ale są tacy którzy twierdzą że mój zakup to zwykły rosyjski zegarek. Każdy jest zwykły bo jest ich tysiące ale czy to jeden z tysięcy Szturmanskich.

Podejrzewam że nie jest to autentyk lub bardziej składak ale i tak robi na mnie wrażenie.

IMG_20231030_115551.jpg

IMG_20231030_115658.jpg

IMG_20231030_115622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, wskazówki to "nówki" w stylu reedycji tego zegarka.

 

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak myślałem że tarcza i wskazówki są nowe. Ale mechanizm mnie ciekawi. Znalazłem wiele informacji na ten temat i wydaje się oryginalny. Sprzedawca twierdzi że to oryginał ( w sensie koperta i mechanizm).

Ale jest wielu przeciwników tej teorii.

Sam już nie wiem czy to zakupowa wtopa czy jednak dobry wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm oryginalny montowany również w innych markach, np. Sportiwnyj, ale zegarek to składak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Mechanizm i koperta są oryginalne i fakt że to składak bo to widać na pierwszy rzut oka. Zależało mi na fachowej ocenie tego zegarka i tu je otrzymałem. Dziękuję 

To ma być model pamiątkowy i kolekcjonerski nie na sprzedaż. Ale na FB zostałem zdegradowany za ten zakup bo mówią że jest wart parę złotych. Ale nie o to chodziło. Nikt nie docenia historycznego faktu tych zegarków a krytykować zakup i wydane pieniądze to każdy potrafi

Dziękuję za pomoc i bardzo to doceniam.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo w nim nie ma nic historycznego, ciekawego, wartego docenienia... ot, składak. podoba się, to dobrze.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach kwarcowych nie ma nic historycznego. Chyba nikt w tym dziale nie docenia inżynierii tamtych lat. W tych czasach wszystko tworzą komputery ale 50 czy 70 lat temu trzeba było zaprojektować mechanizmy ręcznie. To jest fakt. Ja jestem ogromnym fanem mechaniki precyzyjnej i zegarki z tamtym lat to majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy w offtopic, ale sa kwarce ktore maja charakter. Nie zgadzam sie ze nie ma nic historycznego w "bateryjkach". Pierwszy z brzegu przyjklad: Seiko Astron z 1969, cała seria zegarków z elektrobalansem, Beta 21, "kamertony" praktycznie wszystkie, dual quartz, pierwsze kwarcowe divery. Calkiem sporo tego jest i systematycznie wraz z uplywem czasu i zmniejszaniem sie liczby dostepnych egzemplarzy - rosnie w wartosci nie tylko historycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ciekawy temat. Dzięki za informacje bo nigdy się nie interesowałem kwarcami.

Bardziej zegarki elektroniczne radzieckie z serii Elektronika 1.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2023 o 19:04, Tadek0518 napisał(-a):

W zegarkach kwarcowych nie ma nic historycznego. Chyba nikt w tym dziale nie docenia inżynierii tamtych lat. W tych czasach wszystko tworzą komputery ale 50 czy 70 lat temu trzeba było zaprojektować mechanizmy ręcznie. To jest fakt. Ja jestem ogromnym fanem mechaniki precyzyjnej i zegarki z tamtym lat to majstersztyk.

ja lubię kwarce, szczególnie wczesne. i są modele, które nazwałbym historycznymi, podobnie jak Czolo. z tańszych choćby Ruhla, która była w kosmosie albo wczesne casiotrony... co do twojego zegarka, to jako całość nie ma wartości historycznej, bo jest poskładany, tylko o to mi chodziło, a nie o krytykę mechanizmu etc.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. To nie oryginał i wiem że to składak. Ale cieszy mnie że mam go kolekcji i może kiedyś kupię oryginał Szturmanskie.

Pozdrawiam i temat kwarców jest ciekawy i faktycznie warto się nim zainteresować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.