Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dominikhandke

Orient Kamasu opóźnia się 4min na dobe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam zegarek ORIENT Kamasu i od niedawna zauważyłem, że jak go nastawie i nosze to chodzi dokładnie, ale po całym dniu odkładam go na noc i rano widzę że opóźnia się o jakieś 4 minuty.

 

Wczesniej tak nie było nawet na tydzień. Co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na początek sprawdziłbym jego chód i czy jest stabilny - mozna do tego wykorzystać aplikację Watch Accuracy Meter. Darmowa aplikacja na smartfon, która na podstawie chodu może wskazać pewne nieprawidłowości (amplituda, BE i odchyłka).

Czy zegarek zaliczył w ostatnim jakiś upadek? 

Edytowane przez christ0ff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może zegarek został narażony na silne pole magnetyczne? Jeśli tak to sprawa jest prosta, Każdy zegarmistrz w 3 minuty go rozmagnesuję.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie było żadnego upadku. Noszony codziennie, na noc odkładny i czasem na weekend, ale cały czas chodzi. Pole magnetyczne... hmm nie bardzo wiem. Nie wiedziałem ze moze to miec nawet jakies znaczenie 😕

 

 

Taki mam wynik. Nie wiem jak to w ogole czytac :D

 

 

1926523336_Screenshot_20240126_120011_WatchAccuracyMeter.thumb.jpg.12f1ac709f94263b97e3dea3f61096e7.jpg

Edytowane przez dominikhandke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dominikhandke napisał(-a):

Nie było żadnego upadku. Noszony codziennie, na noc odkładny i czasem na weekend, ale cały czas chodzi. Pole magnetyczne... hmm nie bardzo wiem. Nie wiedziałem ze moze to miec nawet jakies znaczenie 😕

 

 

Taki mam wynik. Nie wiem jak to w ogole czytac :D

 

 

1926523336_Screenshot_20240126_120011_WatchAccuracyMeter.thumb.jpg.12f1ac709f94263b97e3dea3f61096e7.jpg

Wysoki Beat Error wskazuje na nierównomierny chód.  Być może to kwestia namagnesowania zegarka, a może kwestia regulacji.... Jak długo zegarek jest w posiadaniu? Mimo to uważam, że zegarmistrz powinien go zobaczyć.

 

Mój zegarek kilka dni po glebie też wykazywał duże odchyłki (BE ok. 0,6). - raz zwalniał, raz przyspieszał.  Po wyregulowaniu wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek już troche mam, 3-4 lata, nie pamietam dokładnie :D nie nosiłem go cały czas przez rok, tylko okazjonalnie. Jaki moze byc koszt u zegarmistrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dominikhandke napisał(-a):

Zegarek już troche mam, 3-4 lata, nie pamietam dokładnie :D nie nosiłem go cały czas przez rok, tylko okazjonalnie. Jaki moze byc koszt u zegarmistrza ?

Mówi się, że po ok. 5-6 latach zegarek powinien zostać ze względu na utlenianie się/wysychanie olejów smarneych. Czasami ten okres może ulec skróceniu. Być może te objawy wskazują na to, że mechanizm nie trzymać już parametrów i wizyta u zegamistrza jest nieunikniona....Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę. Bez oględzin i pomiarów można gdybać. Jedno jest pewne - zegarek nie chodzi tak jak powinien.

 

Serwis zegarka tej klasy koszt ok.150-250 zł w zależności od lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, christ0ff napisał(-a):

Mówi się, że po ok. 5-6 latach zegarek powinien zostać ze względu na utlenianie się/wysychanie olejów smarneych. Czasami ten okres może ulec skróceniu. Być może te objawy wskazują na to, że mechanizm nie trzymać już parametrów i wizyta u zegamistrza jest nieunikniona....Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę. Bez oględzin i pomiarów można gdybać. Jedno jest pewne - zegarek nie chodzi tak jak powinien.

 

Serwis zegarka tej klasy koszt ok.150-250 zł w zależności od lokalizacji.

PS. Oczywiście mowa o gruntownym serwisie - rozebraniu, czyszczeniu, smarowaniu, złożeniu. Może nie będzie to konieczne

Edytowane przez christ0ff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, christ0ff napisał(-a):

PS. Oczywiście mowa o gruntownym serwisie - rozebraniu, czyszczeniu, smarowaniu, złożeniu. Może nie będzie to konieczne

 

Jaki to moze byc koszt ? Mniej wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dominikhandke napisał(-a):

 

Jaki to moze byc koszt ? Mniej wiecej.

Tak jak napisałem, ok. 200 zł... Jeśli zegarek jest faktyczne namagnesowany - grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Udam sie do zegarmistrza. Szczerze powiem, ze nie wiedzialem ze zegarki automatyczne takie wrazliwe sa i delikatne. Chyba zamienei na kwarcowy :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniaj ;)

Zegarki mechaniczne są wrażliwe na wstrząsy i pole magnetyczne silne chyba że masz włos krzemowy ale nie aż tak bardzo jak się wydaje.

W twoim przypadku rozmagnesowanie albo serwis mu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2024 o 17:57, dominikhandke napisał(-a):

Dzieki za pomoc. Udam sie do zegarmistrza. Szczerze powiem, ze nie wiedzialem ze zegarki automatyczne takie wrazliwe sa i delikatne. Chyba zamienei na kwarcowy 😕

 

Nie do końca tak jest, że zegarki mechaniczne są delikatne. Mój po upadku na kafelki z odległości ok. 1m wystarczyło podregulować i do teraz chodzi bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dominikhandke napisał(-a):

OK, a takie namagnesowanie zegarka co jaki czas moze sie powtarzac ?

Tyle razy ile zegarek zostanie poddany działaniu silnego pola magnetycznego. Zazwyczaj takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, jeśli nie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc. Udam sie do zegarmistrza. Szczerze powiem, ze nie wiedzialem ze zegarki automatyczne takie wrazliwe sa i delikatne. Chyba zamienei na kwarcowy :/
 
W moim Oriencie jeździłem na motocyklu, na rowerze, na hulajnodze elektrycznej, biegałem i pływałem. Po 7 latach odchyłka 14s dziennie.
Upadł mi kilka razy z metra.

Nie ma czym się martwić. Ale do motocykla z dużym V2 polecam jednak kwarc.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Mówi się, że po ok. 5-6 latach zegarek powinien zostać ze względu na utlenianie się/wysychanie olejów smarneych. Czasami ten okres może ulec skróceniu. Być może te objawy wskazują na to, że mechanizm nie trzymać już parametrów i wizyta u zegamistrza jest nieunikniona....Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę. Bez oględzin i pomiarów można gdybać. Jedno jest pewne - zegarek nie chodzi tak jak powinien.
 
Serwis zegarka tej klasy koszt ok.150-250 zł w zależności od lokalizacji.

Z tego co mi wiadomo, to obecnie bardziej 7+ bo przejście na syntetyczne smary i oleje bardzo pomogło.

5 lat było prawdą kilkanaście lat temu.

Więc 3-4 lata to ekstremalnie krótki okres, by smar szlag trafił.
Oczywiście niska amplituda może wskazywać na problem ze smarowaniem. Ale jest to spora anomalia i nie zdziwiłbym się, jakby problem jednak wcale ze smarowania nie wynikał.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Tak jak napisałem, ok. 200 zł... Jeśli zegarek jest faktyczne namagnesowany - grosze.
Chyba czeka mnie dzwonienie po zegarmistrzach, bo na razie znalazłem ofertę za około 350zł i myślałem, że to standard w branży.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u zegarmistrza i wyregulował, ale powiedział, że musi mieć gruntowny przegląd. Trzeba rozebrac, przesmarowac itp. ale koszt 600zł 😮

 

Zaczałem sie zastanawiac na Citizen promaster Eco drive :D

 

Dzisiaj byłem u innego zegarmistrza i sprawdził go., Powiedział, że trzeba zrobić przegląd, przesmarowac i wyregulowac. Cena 250-300 :D

 

Zdecydowałem sie, ale juz drugiego rpzegladu raczej nmie bede robił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, dominikhandke napisał(-a):

Byłem u zegarmistrza i wyregulował, ale powiedział, że musi mieć gruntowny przegląd. Trzeba rozebrac, przesmarowac itp. ale koszt 600zł 😮

 

Zaczałem sie zastanawiac na Citizen promaster Eco drive :D

 

Dzisiaj byłem u innego zegarmistrza i sprawdził go., Powiedział, że trzeba zrobić przegląd, przesmarowac i wyregulowac. Cena 250-300 :D

 

Zdecydowałem sie, ale juz drugiego rpzegladu raczej nmie bede robił :)


Drugi przegląd to będziesz miał prawdopodobnie robiony za 8 lat, więc nie masz co się martwić na zapas. Do tego czasu albo zegarek zużyjesz, albo zepsujesz, albo pokochasz tak, że nie będziesz chciał się z nim rozstawać :)

 4 minuty na dzień to wartość dalece wykraczając poza normę i wiele zegarków po kilkunastu latach bez serwisu działa sporo dokładniej.
Więc ciekaw jestem bardzo, jak do tego doszło, szczególnie że Kamasu nie miał nawet szansy, by leżeć na półce przez parę lat.
 



Chłop trochę gada o współczesnych olejach i smarach. I raczej można mu zaufać.

Edytowane przez BezimiennyAndzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co wyjdzie :)

Mam nadzieje że zrobi przegląd i bedzie ok :)

Jak nie to przesiadka bedzie na Citizen Ecodrive promaster :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na informacje odnośnie wyników przeglądu :) Sami jesteśmy ciekawi co było faktyczną przyczyną gorszego stanu zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2024 o 12:03, dominikhandke napisał(-a):

No zobaczymy co wyjdzie :)

Mam nadzieje że zrobi przegląd i bedzie ok :)

Jak nie to przesiadka bedzie na Citizen Ecodrive promaster :)

 

Coś się ruszyło w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przegląd zrobiony. Wyczyszczony. Ustawiony. Śmiga elegancko :) I to wszystko za 280 zł :)

 

Jak zegarmistrz to tylko https://g.co/kgs/kewTZuW

 

Pracownia Zegarmistrzowska Naprawa, Konserwacja Starych Zegarów | 23 Lutego 29/33A, 61-746 Poznań

 

Mega pozytyw za uczciwość. 

 

Odradzam zegarmistrza KOMASA z Poznania. Chciał zrobić ten sam przegląd za 600zł 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 12:30, dominikhandke napisał(-a):

Hej, przegląd zrobiony. Wyczyszczony. Ustawiony. Śmiga elegancko :) I to wszystko za 280 zł :)

 

Jak zegarmistrz to tylko https://g.co/kgs/kewTZuW

 

Pracownia Zegarmistrzowska Naprawa, Konserwacja Starych Zegarów | 23 Lutego 29/33A, 61-746 Poznań

 

Mega pozytyw za uczciwość. 

 

Odradzam zegarmistrza KOMASA z Poznania. Chciał zrobić ten sam przegląd za 600zł 

 

 

 

To uczciwa cena za serwis. Niech się dobrze nosi i cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz zwątpiłem i szukałem alternatywy :D

 

Ogólnie spodobał mi si też Citizen Promaster Automatic NY0141-10LE. 

 

 

Pozdro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego promastera tylko w czarnym kolorze i jest super. Jeśli Ci się podoba to kup. Możesz nosić zamiennie z Orientem.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.