Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
shade

Dobra cena, a brak oryginalnego pudełka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu jakiegoś Longinesa, z nastawieniem na Conquesta / HydroConquesta. Trafiłem m.in na ofertę karkosika ze swojego rodzinnego miasta, gdzie praktycznie cały Longines jest przeceniony z adnotacją "opakowanie zastępcze". Od konsultanta dowiedziałem się, że zakończyli współpracę i wyprzedają ostatnie sztuki, zaś opakowania zaginęły przy likwidacji zegarków z jednego z salonów. Ceny mają kuszące bo idzie dostać dość nowego HydroConquesta sporo taniej niż u konkurencji - https://www.karkosik.pl/zegarki-longines-hydroconquest/38191-zegarek-longines-hydroconquest-l37844569-7612356209223.html. Gwarancja jest, certyfikat jest, tylko martwi mnie jednak brak pudełka, a ma to być mój pierwszy Longines. Co o tym sądzicie? Ciężko jest dostać same pudełko? Czy nie warto sobie tym zawracać głowy i kupić jakieś zastępcze? Czy jednak sobie odpuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już napisać, byś się czymś takim jak brak pudełka nie przejmował, ale wszedłem z ciekawości zobaczyć, o jakiego HC chodzi i jak zobaczyłem cenę, to się poczułem, jakbym żył w Republice Weimarskiej w czasie hiperinflacji.

 

"Przecena" z 21 200zł na 14 840zł? Wow! Jakbym miał kiedykolwiek tyle dać za jakiegokolwiek HydroConquesta, to rzeczywiście zastanawiałbym się, czy jak nie ma pudełka, to warto kupować...

 

Pytanie co Ty chcesz z tym zegarkiem dalej robić? Pudełko Ci jest potrzebne, bo chcesz się zabezpieczyć na wypadek odsprzedaży i chcesz, żeby zestaw był kompletny?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny atrakcyjne, ale pamiętaj, że 20% rabatu od ceny z metki można na Longinesa uzyskać bez większego trudu. Tu jest 30% zniżki, więc w praktyce wciąż 10% poniżej rynku.

Natomiast dobrze sobie przemyśl, czy na pewno chcesz zegarek w ceramiczne kopercie. Rys nie złapie, ale za to jak już niefortunnie gdzieś o coś uderzysz, to skończyć się może ukruszonym elementem. Najczęściej uchem.

Dopiero co dzisiaj koledzy pokazywali zdjęcia dwóch zegarków z uszkodzonymi ceramicznymi kopertami. W zasadzie w obydwu przypadkach zegarki nie nadawały się już do użytkowania bez wymiany koperty. Nie chcę nawet wiedzieć, ile Longines policzy sobie za taką część zamienną (plus serwis).

Co do samego pudełka, to na OLX można czasem dokupić za parę stówek. Na przykład:

 

obraz.thumb.png.c1492ed66a75e2040fd53e97ad5b100d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi, które trochę mi wszystko skomplikowały :) Wiem, że mimo niezłego rabatu, jest to cały czas dość spora kwota, jednak strasznie podoba mi się jego wykończenie. Nie wiedziałem jednak, że tak łatwo będzie uszkodzić kopertę. Muszę przejrzeć na spokojnie forum, żeby zobaczyć jak to w praktyce wygląda. Cena pudełka też powiedzmy "uczciwa", patrzyłem na chrono to było 3x tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem, może rozważ jeszcze zakup wersji ze stalową kopertą, L3.782.4.56.9 (czarny), albo L3.782.4.76.9 (grafit) - jak gdzieś przydzwonisz, to Ci się ucho od koperty nie ukruszy, a zegarek dostaniesz nowy za ok. połowę ceny tej przecenionej ceramiki?

 

 

Longines-HydroConquest-Automatic-L37824769_jpg.webp

 

Longines-HydroConquest-Automatic-L37824569_jpg.webp

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle odpuściłem sobie ceramikę :) Jeszcze chyba zbyt młody i ruchliwy do tego jestem :D W tygodniu jadę zobaczyć i przymierzyć L3.782.4.56.6. Dzwoniłem, sytuacja ta sama co z tym powyżej, czyli nówka bez pudełka. Nie omieszkam jednak jeszcze przy okazji się przymierzyć do ceramiki i zrobić porównanie na "żywo". Tak czy siak, bez przymiarki się nie obejdzie, bo nakręciłem się na nurka a te mają 43mm a ja szczupły nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.