Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość marcinsteuer

Pytanie o ruch wskazówek, typ mechanizmu i średnicę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinsteuer

Pierwsze pytanie już jest w innym temacie, ale uznałem, że tutaj będzie odpowiedniejsze miejsce na jego zadanie, więc:

 

1) Czy w każdym zegarku mechanicznym wskazówka sekundowa poruszają się ruchem płynnym a w każdym kwarcu ruchem skokowym?

 

2) Zawsze zastanawiał mnie sposób mierzenia średnicy zegarków. Wszędzie czytam, że obecnie modne są zegarki DUŻE, czyli takie których średnica >40 mm. I tutaj zacząłem się zastanawiać, jak się mianowicie mierzy tą średnicę?

 

a) koperta razem z koronką?

:P samo szkiełko

c) cała koperta bez koronki?

 

3) Przeczytałem również na Forum o 3 rodzajach zegarków - kwarcowe, mechaniczne i kinetyczne. Moje pytanie dotyczy nomenklatury i sposobu rozpoznania zegarków mechanicznych a kinetycznych. Otóż:

 

a) czy producent zegarka który w rzeczywistości jest zegarkiem kinetycznym określa go jako zegarek mechaniczny?

:lol: czy jest jakaś metoda, żeby w prosty sposób rozpoznać w salonie czy zegarek jest w rzeczywistości kinetyczny czy mechaniczny? (wolę sobie odpuścić prawdomówność czy też wiedzę sprzedawców)

 

 

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze pytanie już jest w innym temacie, ale uznałem, że tutaj będzie odpowiedniejsze miejsce na jego zadanie, więc:

 

1) Czy w każdym zegarku mechanicznym wskazówka sekundowa poruszają się ruchem płynnym a w każdym kwarcu ruchem skokowym?

 

2) Zawsze zastanawiał mnie sposób mierzenia średnicy zegarków. Wszędzie czytam, że obecnie modne są zegarki DUŻE, czyli takie których średnica >40 mm. I tutaj zacząłem się zastanawiać, jak się mianowicie mierzy tą średnicę?

 

a) koperta razem z koronką?

:P samo szkiełko

c) cała koperta bez koronki?

 

3) Przeczytałem również na Forum o 3 rodzajach zegarków - kwarcowe, mechaniczne i kinetyczne. Moje pytanie dotyczy nomenklatury i sposobu rozpoznania zegarków mechanicznych a kinetycznych. Otóż:

 

a) czy producent zegarka który w rzeczywistości jest zegarkiem kinetycznym określa go jako zegarek mechaniczny?

:lol: czy jest jakaś metoda, żeby w prosty sposób rozpoznać w salonie czy zegarek jest w rzeczywistości kinetyczny czy mechaniczny? (wolę sobie odpuścić prawdomówność czy też wiedzę sprzedawców)

 

 

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi na moje pytania.

 

ad. 1 Sekundnik w każdym zegarku porusza się skokowo, tyle ze w kwarcach robi to co jedną sekundę a w mechanicznych częściej (stąd wrażenie "płynięcia")

ad. 2 Mierzy się średnicę zegarka z koronką i bez i podaje obie wartości (z reguły :D)

 

ad. 3 Kinetyk to kinetyk, taki mutant choć bliżej mu do kwarca :D a co do dylematu w sklepie, to na zegarku powinno być to napisane (Seiko tak ma :D)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad. 1 Sekundnik w każdym zegarku porusza się skokowo, tyle ze w kwarcach robi to co jedną sekundę a w mechanicznych częściej (stąd wrażenie "płynięcia")

 

Gwoli uzupełnienia. W mechanizmach Spring Drive wskazówka porusza się płynnie, to nie są nawet "drobne skoki", płynie i tyle. W elektronicznych zegarkach kamertonowych właściwie też, no niby to 300 razy na sekundę, ale trudno to nazwać nawet "małymi" skokami - wizualnie płynie.

I jeszcze jedna mniej znana ciekawostka: w kwarcowych Grand Seiko na mechanizmach 9F, wskazówka robi 2 skoki co sekunę.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kwarcowych Grand Seiko na mechanizmach 9F, wskazówka robi 2 skoki co sekunę.

 

To pewnie taka ściema w stylu "kup Pan kwarca a będzie wyglądało na mechaniczny" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinsteuer

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, miło z Waszej strony, że pomagacie laikowi ; )

 

 

Czyli reasumując, tak dla przykładu w pierwszym oferowanym tutaj EPOSie http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=21277 średnica zegarka bez koronki wynosi 41 mm (od brzegu do brzegu?)

 

 

 

I jeszcze - http://youtube.com/watch?v=PpTYpoM1nhk&feature=related w tym filmiku wyraźnie widać płynny ruch wskazówki sekundowej, mimo, iż prezentowany zegarek jest zegarkiem kwarcowym. Czy ktoś zna na tyle angielski, że może przetłumaczyć pierwszy post w komentarzach? Zdaje się, że tam wyjaśnione jest to zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to zjawisko o które pytasz.

Jest to napęd hybrydowy.

Sekunda płynie, a mechanizm jest kwarcowy.


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... u mnie w pracy na ścianie wisi sobie kwarcowy "Vector" i w nim wskazówka sekundowa też "płynie" :lol: i tak się zastanawiam, czy w zegarkach kawarcowych (naręcznych) też można uzyskać taki efekt.

 

Sorry za OT.


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanizm jest kwarcowy.

 

W tej Bulowie jest kamertonowy a nie kwarcowy :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... u mnie w pracy na ścianie wisi sobie kwarcowy "Vector" i w nim wskazówka sekundowa też "płynie" :lol: i tak się zastanawiam, czy w zegarkach kawarcowych (naręcznych) też można uzyskać taki efekt.

 

Sorry za OT.

 

 

Pewnie można, ale nie stosuje się tego ze względu na oszczędność energii. W kwarcu większość energii idzie na poruszanie wskazówką. Lepiej by energia była wytracana raz na sekundę niż np. 8.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida

może niedługo zaczną robić mechaniki ze sekundową co skacze a nie płynie :lol: jeszce do tego jakby to wydawało dźwięk głośny jak zegarki naścienne to byłoby to cudo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej Omedze wskazówka "płynie", to technologia sprzed epoki kwarcu wymyślona w latach 60-tych przez Bulovę.

 

post-4145-0-85844900-1330797935.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.