Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

miromat

Użytkownik
 • Content Count

  553
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Szczecin
 • Hobby

Recent Profile Visitors

587 profile views
 1. Trochę się chyba zagalopowałeś z tą ceną. Stalowa oryginalna koperta z oryginalnym werkiem Omegi za 100zł?? 😅 Tu trzeba tylko poszukać używki tarczy i masz ładną, starą Omegę. Ewentualnie porządnie zrobić jeszcze raz tarczę.
 2. Witam, od dłuższego czasu w moich zasobach leży sobie taki oto trupek- Record Watch Geneve, na werku ma wybite 22. U Ranffta są mechanizmy Record Watch Geneve18 kamieniowe cal. 022. Czy to jest to samo a jeśli tak to skąd inne oznaczenie, którego nawiasem mówiąc nigdzie nie spotkałem. W jakich latach były takie Recordy jak mój? Warto szukać tarczy i wskazówek do niego, bo werk wydaje się kompletny, do przeglądu.
 3. Witam, od jakiegoś czasu mam Hamiltona Pan-Europ ze złoconą kopertą. Zegarek jest, patrząc z przodu w niezłym, jak na swoje lata stanie. Irytuje mnie jednak wygląd tylnego dekla. Widać że poprzedni właściciele (a raczej chyba zegarmistrze) zmasakrowali go dokumentnie. Stąd moje pytanie. Czy próbować samemu usunąć te rysy, niektóre wydają się tak głębokie jak wygrawerowane napisy na obwodzie dekla. Boję się że mogę je zetrzeć. Czy też powierzyć robotę wyspecjalizowanemu zakładowi (może ktoś zna takowy). Zegarek mi się podoba, pasuje do okazjonalnego założenia, nie zamierzam go się pozbywać, ale ten poharatany dekiel...😬 Druga sprawa, czy ktoś z bardziej obeznanych kolegów pomógłby określić rok produkcji tego Hamiltona, jeśli to jest w ogóle możliwe. Fotki mechanizmu, numerów dekla i nr referencji poniżej.
 4. Tak jakby na czasie. ☹️
 5. Pokaż zdjęcie jak wyglądają te koperty z przodu i z tyłu
 6. Ok, chyba masz rację, ale drugą część mojej wypowiedzi podtrzymuję. 🙂 Zegarek naprawić i zachować dla potomności.
 7. Życzę powodzenia w szukaniu "taniej". 😏 A zegarek wedlug mnie to Longines Calatrava, z lat 40-tych z mechanizmem 12.64Z. Nie chcę podawać tu cen tego modelu w sieci, każdy może to sobie sprawdzić, ale bardziej sterane egzemplarze można znaleźć choćby na chrono24. Moja rada, jeśli nie musisz, nie sprzedawaj go, czasy są takie że pieniądz jest mało warty a takiego drugiego zegarka tanio nie kupisz. Nie odnawiaj tarczy, nie poleruj koperty na błysk. Napraw mechanizm i albo noś później albo do szuflady. Jeść nie woła a wartości będzie nabierał.
 8. Dawaj na PW. Poczułem się dotknięty😏. Dawaj na PW.
 9. Mam takowe. A jak wyglądają wskazówki do kirowskiego zębatego?😛
 10. Czy warto się angażować? Co mam: Kopertę z deklem i koronką (może gdzieś wskazówki wygrzebię, choć wątpię) Czego nie mam: reszty😀 Czy w ogóle ta "reszta" jest do zdobycia? (mam na myśli tarczę bo werk Eta 2783 można upolować)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.