Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

miromat

Użytkownik
 • Content Count

  508
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Szczecin
 • Hobby
  Fotografia, moja suka ze zdjęcia, no i zegarki.

Recent Profile Visitors

331 profile views
 1. Coś obiektyw ci się zamglił.
 2. Tarcza wydaje się nieczytelna, bo szkło jest zmęczone na maxa. Przy nowym szkle będzie naprawdę nieźle.
 3. Z czystej ciekawości, masz fotkę lub linka do tak zrobionej Omegi? Teraz wiem.
 4. Ja też kiedyś jako "młody kolekcjoner" popełniłem renowację Omegi (zresztą u tego samego rzemieślnika). Mimo że było to już trochę lat wstecz, to jak patrzę na wynik tej roboty, to serce mi się kraje. Dziś nawet na myśl by mi nie przeszło żeby cokolwiek przy niej robić, ale cóż mleko się wylało, trzeba płacić frycowe. Tak wyglądała przed i po.
 5. Jest dobrze, nie zawiedliście w komentarzach.
 6. Znajdź mi nową kopertę, koronkę, wskazówki do Titusa Mod 2000. Nie mówiąc o tarczy. I odwrotnie jak u Ciebie. Sentymenty - nie brane pod uwagę, zegarek to zdobycz bazarowa. Ekonomicznie - moim zdaniem bardzo opłacalne w przyszłości.
 7. To ciekaw jestem waszej opinii o tym Tytusie.Zrobiłem go parę lat temu, od tego czasu nabiera patyny. Dla porównania stan z przed. Były dwie możliwości w tym jedna inwazyjna. Mycie i ryzyko zniszczenia tarczy, oraz szukanie drugiej, ładniejszej (w praktyce niewykonalne). Padło na trzecią drogę, czyli całkowitą renowację zegarka z tarczą, kopertą wskazówkami. I nie uważam efektu końcowego za duży a nawet mały syf.
 8. Chętnie bym zobaczył zdjęcia zegarka odnowionego ale tak aby nikt nie powiedział że to malowanka, rękodzieło itp. Ma ktoś takie fotki lub linki? Bo jak na razie to każdy zegarek odnowiony jest bezlitośnie krytykowany. To niech ktoś kto wyraża taką opinię, dla porównania pokaże idealnie zrobiony zegarek. No chyba że takich nie ma.
 9. Nabyłem niedawno drogą wymiany zielonego Orienta patelnię. Zegarek przez wielu wyśmiewany, ale też wielu chciałoby go mieć w swoich zbiorach. Mi też się podoba. Jak wiecie jest to kawał zegarka, ale oryginalną bransoletkę ma jak z Aliexpresu - żałość i nędza straszna. Pomyślałem że może ładnie by mu było w grubym pasku i stąd pytanie. Może ktoś z kolegów "paskorobów" ma na zbyciu rzeczony pasek o rozmiarze 19mm, jednocześnie doradzając jaki kolor do zielonej tarczy by pasował. Pasek nie musi być nowy, byle nie był do cna zmęczony. Ew. oferty z ceną i zdjęciem poproszę na PW, odpowiem na każdą wiadomość.
 10. Zupełnie nieopłacalne.
 11. Tak, ponieważ zdjęcie ze strzałką pokazującą pękniętą cześć Genewa stop work to tylko poglądowe z innego mechanizmu.
 12. Dostałem dziś odpowiedź z Glashutte Oryginal. Po obejrzeniu zdjęć przez pana specjalizującego się w starych mechanizmach firmy, odpisano mi że są w stanie mi pomóc, tylko należy dostarczyć zegarek do Glashutte. Koszt ekspertyzy na wstępie to 130 Euro. A potem się zobaczy . Jestem ciekawy czy mogą wysłać tą konkretną część, czy też dorabiają. I mam zagwozdkę.
 13. Dzięki za obszerne wyjaśnienia, właśnie dlatego chciałbym gdzieś zobaczyć zamontowany zabierak , aby porównać kształt. Najlepiej byłoby znaleźć cały schemat mechanizmu 48, rozrysowanego na poszczególne części. Tylko gdzie go znaleźć.
 14. Nie mógł dobrać, bo tych zegarków wykonano jedynie kilka tyś, przed wojną i w czasie to były zegarki A. Lange, a po wojnie w DDR już GUB-y. Mechanizmów na części raczej już nie ma. Czy do wykonania nowej części wystarczy dostarczona pocztą sama cześć uszkodzona?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.