Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

miromat

Użytkownik
 • Content Count

  518
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Szczecin
 • Hobby
  Fotografia, moja suka ze zdjęcia, no i zegarki.

Recent Profile Visitors

379 profile views
 1. Wpadł mi niedawno na targowisku u złomiarzy taki werk, oświecicie mnie w czym mógł pracować za życia?
 2. Pokaż koniecznie efekt końcowy oraz stan przed renowacją. Myślę że inni też chętnie obejrzą, jak wygląda renowacja za 550zł. 550zł to jednak jest trochę kasy. Sam osobiście robiłem parę tarcz w PL i przyznam że nigdy nie przekroczyłem 200zł. I wydaje mi się że to jest norma cenowa w tych trzech najbardziej znanych miejsc w Polsce, gdzie odnawiają tarcze. Ale poczekajmy na Twoją, ciekaw jestem jak wyszło i gdzie była robiona (o ile to nie tajemnica)
 3. To ja też dorzucę zagadkę (dla mnie). Co to jest i do czego służy?
 4. Czy na deklaracji CN22 zaznaczam krzyżykiem podarunek?
 5. Czy ktoś już wysyłał do UK rzecz sprzedaną na ebayu? Jak to się teraz odbywa, mam na myśli ew. cła i wypełnianie deklaracji celnych. Sprzedałem zegarek do klienta z UK za 40 funtów. Ebay poinformował mnie że pobrał od kupującego dodatkowo 10 funtów które wpłaca do brytyjskiego urzędu skarbowego. Czy ja jako wysyłający towar o wartości 40 funtów będę musiał zapłacić u nas jeszcze coś? Sprzedałem jako osoba prywatna, nie firma.
 6. A czemu na tarczy jest 26 kamieni a mechanizm jest 25 kamieni? Tak ma być czy skladak?
 7. Witam Co jest w tej Slavie takiego, że tak wyskoczyła? https://allegro.pl/oferta/slava-26-kamieni-zegarek-mechaniczny-na-chodzie-10523301204
 8. Do sprzedania Bałtyk świeżo po przeglądzie. Kupiony jakoś 3 miesiące temu w transakcji barterowej a że zegarki polskie nie są moim wiodącym kierunkiem (mam Antymagnetycznego na stałe i jeden mi wystarczy), Bałtyk trafia na bazarek. Koperta chyba rodzaju IV, wg mnie ładna, zresztą oceńcie sami. Tarcza też bez uszkodzeń, założyłem jakiś tam nowy pasek. Nabywca dostaje dowód przeglądu wykonanego pod koniec roku. Zmierzona rezerwa chodu to 46 godzin. "Biorę" kończy ważność oferty (po potwierdzeniu). Cena 500zł + paczkomat 13zł.
 9. Musisz sobie sam odpowiedzieć, czy noszenie zegarka w takim stanie będzie dla Ciebie do przyjęcia? Na uroczyste okazje raczej się nie nada. Moja rada, jeśli cię czas nie goni, szukaj takiej tarczy oryginalnej w lepszym stanie (lub mechanicznego trupa jako dawcę). Może to trwać latami, ale jest szansa że trafisz. Możesz też ominąć pośrednictwo zegarmistrza i wysłać zapytanie ze zdjęciem, do kilku miejsc w PL, gdzie odnawiają tarcze (W-wa, Poznań, Łódź). Akurat twoja tarcza nie jest bardzo skomplikowana, więc efekt może być dobry.
 10. Coś obiektyw ci się zamglił.
 11. Tarcza wydaje się nieczytelna, bo szkło jest zmęczone na maxa. Przy nowym szkle będzie naprawdę nieźle.
 12. Z czystej ciekawości, masz fotkę lub linka do tak zrobionej Omegi? Teraz wiem.
 13. Ja też kiedyś jako "młody kolekcjoner" popełniłem renowację Omegi (zresztą u tego samego rzemieślnika). Mimo że było to już trochę lat wstecz, to jak patrzę na wynik tej roboty, to serce mi się kraje. Dziś nawet na myśl by mi nie przeszło żeby cokolwiek przy niej robić, ale cóż mleko się wylało, trzeba płacić frycowe. Tak wyglądała przed i po.
 14. Znajdź mi nową kopertę, koronkę, wskazówki do Titusa Mod 2000. Nie mówiąc o tarczy. I odwrotnie jak u Ciebie. Sentymenty - nie brane pod uwagę, zegarek to zdobycz bazarowa. Ekonomicznie - moim zdaniem bardzo opłacalne w przyszłości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.