Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mojo

G-Shock GS-1100 - GIEZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NIN76

NETRUNNER, spokojnieee.... przy określeniu "niedorobka" puściłem oko...

oznacza to, że to taki zart, a ty się odrazu spinasz. Widocznie do tej pory trafiałem na multidisplay'e (Przedwczoraj bawiłem się swatch'em kumpla takim jak tu http://eu-shop.swatch.com/eshop/uk/en/Watc...os/YCS438G.aspx i sekundnik "działał")

Rozumiem że jedym taka funkcjonalność odpowiada, innym nie przeszkadza, ja nie chce i już!!! Mam shocka dw-8400 i kilka zegarków analogowych, a od dawna chciałem mieć shocka analogowego, ale były tylko takie bez wskazówki sekundnika. A takiego nie chciałem, i takiego ze stojącąc też nie chcę! Chyba kupie citizena... http://4-watches.stores.yahoo.net/ciecbleaskme1.html

PS: czemu WVQ-550 ma w opisie chronograph, jak mu wskazówka "chodzi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pops

Napis chronograph nie oznacza tego czy wskazówka chodzi czy nie, tylko, że zegarek ma /popularnie u nas zwany/ stoper. To czy wskazówka chodzi w trybie pokazywania czasu czy tylko w trybie stopera to zależy od użytego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIN76

Niemcy mają wersje gs-1100 z ruchomą wskazówką!

http://www.g-shock.eu/de/

Oczywiście żartuję.....

(Moze mnie zbanują, ale temat jest dla mnie naprawdę przykry i cierpię z powodu tej wskazówki!)

ps.: Jednak chyba trzeba pozostać przy cyfrzakach casio, bo coś mi się wydaje że za tymi analogowymi to stoi Miyota :-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajmonle

Do NETRUNNER

wiem że kupujac w polsce w sklepie lub gdzies na necie, sprzedawca ma obowiazek dołaczyc do zegarka instrukcje w jezyku polskim, ja kupilem na ebay jak wiekszośc, instrukcja po angielsku niewiele mi dala,ale wystarczy pare telefonow chwila w internecie i instrukcja jest do zdobycia,pozdrawiam i dziekuje za przypomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na you tube jest recenzja tego zegarka- z tego co zrozumiałem wskazowka"sekundowa" jest na dole zaś ta na środku nie działa w trybie normalnego odmierzania czasu tylko jest wykorzystywana np. w funcji timera (porusza się wtedy przeciwnie do ruchu wskazowek zegara -taka ciekawostka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku

 

Dobrze zrozumiałeś, że wskazówka sekundowa jest na godzinie szóstej ale funkcje wskazówki stopera to nie tylko wskazywanie pełnych sekund w tym trybie pracy (wtedy podtarcza sekundnika wskazuje setne sekundy w pierwszej minucie pomiaru) ale też - działając w innych trybach pracy wskazuje np. ustawioną strefą czasową oraz czy w danym dniu doszło do poprawnej synchronizacji czasu (Y (yes) i N (no) w okolicach indeksu godziny trzeciej), jak przebiega synchronizacja (Work i Ready w pobliżu indeksu godziny siódmej, no i czy synchronizacja jest włączona (On/Off na godzinie jedenastej).

 

Wskazówka stopera porusza się pracując w tym trybie - w kierunku tradycyjnie nazywanym "zgodnie z ruchem wskazówek zegara" :grin: choć w innych trybach może się to różnić.

 

Pozdrawiam


"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ochus

Do sajmonle

Mam ten sam problem ze zdobyciem polskiej instrukcji tylko ze ja kupowałem za granica w sklepie z zegarkami. Jeśli zdobędę gdzieś instrukcje to dam znać a jeśli Ty coś znajdziesz to również odezwij się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się komuś nie podoba "stojąca" wskazówka, zawsze może sobie zapuścić stoper i ona wtedy chodzi :lol:


by zawsze mieć: rower droższy niż samochód i zegarek droższy niż rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica
jak się komuś nie podoba "stojąca" wskazówka, zawsze może sobie zapuścić stoper i ona wtedy chodzi ;)

Jak jest solar to spoko, gorzej jak to kwarc wtedy trzeba wymieniac czesto bateryjke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin15

ma g-chocka gs1100 i ta wskazówka chodzi nie trzeba włączać żadnego stopera i po obejrzeniu innych z tej serii z http://www.g-shock.eu/de/ po winny chodzić w moim zegarku nie działa jeśli mam wyłączoną funkcje gdzie wskazówka sekundnika pokazuje strefę czasową w której się znajduje ( jest na symbolu miasta ) oczywiście że jeśli wybiorę to miejsce że przebywam cały czas w nim to po połączeniu się z zegarem atomowym (naciskamy mode mała wskazówka ma pokazywać MULTI BAND 5 start i zaczyna działać sekundnik . Posiadam ten zegarek 7 miesięcy zmieniałem strefy czasowe 6 razy i się nauczyłem choć nie wszystkiego ale to co mi potrzebne zresztą ten zegarek niema dużo funkcji jestem zadowolony, a co do obsługi i jak ktoś się po bawi to nie uważam by była skomplikowana wszystko opiera się o przycisk mode a mała wskazówka która pokazuje datę pokazuje w jakiej jesteśmy funkcji i zamiast pisać że nie chodzi to dobrze skonfigurujcie zegarki fakt polska instrukcja jest do bani!!!!!!!!

 

jakby kto miał problemy to piszcie !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ochus

marcin15 może użyczysz polskiej instrukcji, jakoś zeskanować bądź zrobić foty i przesłać na maila? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Omek

witam

 

temat tez zauwazylem dopiero po zakupie(tzn wylicytowaniu) swojego GIEZA.

I mam pytanie,zakupiony przezemnie model to GS-1001-1 ADR,czym on rozni sie od wczesniej wymienionych modeli??

 

 

Jakos mnie naszlo na kupno nowego zegarka,mialem juz kilka modeli casio i sprawowaly sie bez zarzutu,tym razem postanowilem kupic g-shocka.Mam juz jeden zegarek casio,model edifice z pomaranczowym cyferblatem,ale chcialem zegarek ktory moge zalozyc na silownie,do dresów itd,zegarek na metalowej bransolecie tak raczej malo pasuje,wiec dlatego giez...

 

Swoj zegarek wylicytowalem na angielskim ebayu(pracuje w anglii),za 89 funtów(funkcja kup teraz),wiec cena jest smieszna,bo wychodzi ok 350 zl.

Zegarek przyszedl z hong-kongu,bez zadnych problemów,przesylka szla 7 dni,wszystko swietnie zapakowane,sam zegarek w pudelku a dodatkowo w aluminiowym opakowaniu,oczywiscie nowiutki....cudowny :)

 

Nastawil sie sam bez problemów,w sumie ma pierwszy analogowy sikor bez pokretła,troche dziwne uczucie :)

 

 

Sam zegarek jest naprawde kozacki,bardzo mi przypadl do gustu,choc liczyłem ze bedzie jednk troche wiekszy-to w koncu g-shock,a jest w sumie nieduzo wiekszy od mojego edifice'a.

 

Czyli podsumowując...

 

 

czym rozni sie moj model od pozostałych???I czy bez problemów bedzie dzialal w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakos mnie naszlo na kupno nowego zegarka,mialem juz kilka modeli casio i sprawowaly sie bez zarzutu,tym razem postanowilem kupic g-shocka.Mam juz jeden zegarek casio,model edifice z pomaranczowym cyferblatem,ale chcialem zegarek ktory moge zalozyc na silownie,do dresów itd,zegarek na metalowej bransolecie tak raczej malo pasuje,wiec dlatego giez...

 

..w sumie ma pierwszy analogowy sikor bez pokretła,troche dziwne uczucie :)

 

 

Sam zegarek jest naprawde kozacki.....

Czyli podsumowując...

 

 

czym rozni sie moj model od pozostałych???I czy bez problemów bedzie dzialal w Polsce...

 

 

Warsja ADR jest specjalną wersją stworzoną specjalnie dla kozaków z Europy Wschodniej - bez pokrętła aby zbytnio nie utrudniać.

Waveceptor działa tylko gdy masz na sobie dresik i adidaski......a jego zasięg mozna zwiększyć ( do zasięgu na prawie całą Europę) przy pomocy wielkich złotych łańcuchów i złotego zęba.....taki wzmacniacz, dodatkowa antena!

Gratuluję nabytku - koniecznie wrzuć fotke - na myśli mam ów dresik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Omek
Warsja ADR jest specjalną wersją stworzoną specjalnie dla kozaków z Europy Wschodniej - bez pokrętła aby zbytnio nie utrudniać.

Waveceptor działa tylko gdy masz na sobie dresik i adidaski......a jego zasięg mozna zwiększyć ( do zasięgu na prawie całą Europę) przy pomocy wielkich złotych łańcuchów i złotego zęba.....taki wzmacniacz, dodatkowa antena!

Gratuluję nabytku - koniecznie wrzuć fotke - na myśli mam ów dresik :)

 

Masz w sobie wiele z debila...

 

Jezeli na silownie,jakiekolwek treningi uberasz sie inaczej niz w dresy,to gratuluje...

Ty pewnie ten zegarek zalozyłbys do garnituru :/

 

Mam nadzieje ze ktos odpowie mi powaznie...drugi moj wpis i musze odpisywac takiemu kretynowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze ktos odpowie mi powaznie....

 

poważnie to :

 

www.google.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Omek

 

Mam nadzieje ze ktos odpowie mi powaznie....

 

poważnie to :

 

www.google.pl

 

 

dzeki

 

:???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-16350-0-14067600-1330869367.jpg

"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica

Trzeba bylo kupic zegarek w ZIbi wtedy nie bylo by problemu z obsluga :)

Niestety analogowe g-shocki nie sa takie proste w obsludze i samemu ciezko dojsc jak sie go obsluguje ! i dobrze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Omek
Trzeba bylo kupic zegarek w ZIbi wtedy nie bylo by problemu z obsluga :lol:

Niestety analogowe g-shocki nie sa takie proste w obsludze i samemu ciezko dojsc jak sie go obsluguje ! i dobrze... :)

 

Jaka jest obecna cena tego Gieza w Zibi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można se dogadać za 899,- pln


by zawsze mieć: rower droższy niż samochód i zegarek droższy niż rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica
Jaka jest obecna cena tego Gieza w Zibi?

999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk
Niestety analogowe g-shocki nie sa takie proste w obsludze i samemu ciezko dojsc jak sie go obsluguje ! i dobrze... :o

 

tk odkopując to powiem tak:

przecież to nie prom kosmiczny

co w tym trudnego :?:

 

poza tym na casio.com można dostać instrukcję do każdego modelu napisaną językiem dla dzieci, więc podtrzymując co w tym trudnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica

DLa mnie nic :o

ALe dla laików uwierz mi ze to jest problem, a czasami zdarza się ze nawet z instrukcja sobie nie radzą, nie wiem czy miałeś do czynienia z GS, ale ja miałem do czynienia z wieloma ludzmi którzy nie radzili sobie z tym zegarkiem. Przychodzili do serwisu prosili choćby o ustawienie twierdząc ze chcą mieć chocia ż dobrą godzine na nim :D taka prawda.... troche smieszne ale takie sa fakty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk
Przychodzili do serwisu prosili choćby o ustawienie twierdząc ze chcą mieć chocia ż dobrą godzine na nim

 

hmmmmm

 

to może mnie w NASA zatrudnią? :cool:

 

bo łeb mam w takim razie nie od parady :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.