Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dziob.p

taki o to Vostok - ale jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wczoraj wpadl mi wrece wyszperany na mieszkaniu zegarek.

wyglada na Vostoka "komandorskiego"

ale nic wiecej onim nie wiem i zaczynam watpic w jego orginalnosc bo na tarczy prucz rysunku ubota i napisu Komandor... nic wiecej nei ma ani ilosci kamieni ani miejsca produkcji.

Koronka jest zakrecana. pierscien na kopercie ruchomy. no i na pokrywie spodu zegarka orka czego nigdy nei widzialem w tym zegarku.

jest w doskonalym stanie, szklo jedynie lekko porysowane ale mechanizm (bo jest to automat) dziala bardzo dobrze

 

prosze o pomoc w identyfikacji tego czasomierza

rok, produkcja, kamienie, wartosc, wodoszczelnosc itd.

nie jestem znawca tematu i wasza fachowa pomoc napewno mi pomoze

 

zdjecia:

http://dziob.p.w.interia.pl/DSC00075.JPG

http://dziob.p.w.interia.pl/DSC00079.JPG

 

za kazda pomoc bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
witam

wczoraj wpadl mi wrece wyszperany na mieszkaniu zegarek.

wyglada na Vostoka "komandorskiego"

ale nic wiecej onim nie wiem i zaczynam watpic w jego orginalnosc bo na tarczy prucz rysunku ubota i napisu Komandor... nic wiecej nei ma ani ilosci kamieni ani miejsca produkcji.

Koronka jest zakrecana. pierscien na kopercie ruchomy. no i na pokrywie spodu zegarka orka czego nigdy nei widzialem w tym zegarku.

jest w doskonalym stanie, szklo jedynie lekko porysowane ale mechanizm (bo jest to automat) dziala bardzo dobrze

 

prosze o pomoc w identyfikacji tego czasomierza

rok, produkcja, kamienie, wartosc, wodoszczelnosc itd.

nie jestem znawca tematu i wasza fachowa pomoc napewno mi pomoze

 

zdjecia:

http://dziob.p.w.interia.pl/DSC00075.JPG

http://dziob.p.w.interia.pl/DSC00079.JPG

 

za kazda pomoc bede wdzieczny

 

Nie bój nic, oryginał :smile:

I faktycznie ładnie zachowany. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie ciesze

 

ale dalej nie zanm roku produkcji, ilosci kamieni, wodoszczelnosci pochodzenia itp. informacji

 

jesli ktos jest w stanie sie wypowiedziec to bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
no to sie ciesze

 

ale dalej nie zanm roku produkcji, ilosci kamieni, wodoszczelnosci pochodzenia itp. informacji

 

jesli ktos jest w stanie sie wypowiedziec to bede wdzieczny

 

Mechanizm na 90% 2416, kamieni 21. Lata - wygląda na końcówkę '80 wnosząc po stanie. Wodoszczelność - jeśli uszczelki są OK a koronka dokręcona, to można w nim swobodnie pływać. Chyba że pytasz o indeksowe - nie wiem. Nowe są skalowane jako 100M ...

Gdybyś pokazał zdjęcie werku, ułatwiłoby to zgadywanie "trochę" :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedno dlaczego na cyferblacie nei ma zadnych napisow swiadczacych o pochodzeniu i ilosci kamieni

 

z tych vostokow co do tej pory widzialem wszystkie mialy takie oznaczenia

 

 

aha... ile moze byc wart ten zegarek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napisu na deklu wynika, że to mechanizm automatyczny.

Najlepiej otwórz go i zrób zdjęcia werku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie tylko jedno dlaczego na cyferblacie nei ma zadnych napisow swiadczacych o pochodzeniu i ilosci kamieni

 

z tych vostokow co do tej pory widzialem wszystkie mialy takie oznaczenia

 

 

aha... ile moze byc wart ten zegarek ??

że nie ma żadnych napisów to jest jak najbardziej normalna sprawa. Mnie natomiast zastanawia inna sprawa. Komandirski, który ma wskazówki jak w amfibii to trochę dziwne, no ale pewnie Rosjanie włożyli co akurat mieli. Według mnie zegarek warty około 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie zdjecie werku i tu zamieszcze

tylko prosze o wskazowki jak otworzyc zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym wymienic szkielko w tym zegarku na jakies nie rysujace sie badz mnie rysujace sie. wiecie moze ile bedzie mnie kosztowal taki zabieg ?

 

mysle rowniez o przegladzie calego zegarka u zegarmistrze: czyszczenie konserwacja wymiana uszczelki - jesli znacie ceny krakowskich zegarmistrzow, badz znacie jakiegos godnego uwagi ktory nie bedzie zadal majatku to prosze o pomoc.

 

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypoleruj sobie to szkiełko. Jak to zrobić poszukaj na forum. Oddaj zegarek do zegarmistrza na przegląd i będzie nówka nieśmigany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj u zegarmistrza/mistrzow dopiero 3 podjal sie czyszczenia i konserwacji .

odrazu stwierdzil ze takiego szkla nie znajde, a o szafirowym badz mineralnym nie ma co mowic. podobnie sie wypowiedzial o uszczelce i reszcite elementow serwisowych.

 

jedyne co mnie pocieszylo to stwierdzenie ze jest swietnie zachowany i pracuje rowniez bez zarzutu.

 

polecil mi sprawdzic przez jakis okres jego prace: czy wszystko jest ok, czy sie nie zacina.

wiadomo odchylenia czasu o kilka sekund na dobe napewno sie zdazeja ale z tego co zrozumialem chodzilo o prace mojego zegarka w sesie mechanicznym.

 

jeszcze jedna ciekawostka, i tu zacytuje zegarmistrze: "...prosze pana, ten komandier to mi wyglada na 20,25 no moze 30 lat..." nie wiem ile w tym prawdy i czy 'stary zegarek, to dobry zegarek' ale w ustach tego fachowca zabrzmialo to powaznie i ze swego rodzaju powaga

 

aha jeszcze jedna rzecz, swoj Vostok Komand... mam przez przypadek, mianowicie zostawil go moj kolega z ukrainy, byly wspollokator mieszkania studenckiego, ktore wynajmuje. jak sie okazalo wyjechqal do krai skandynawskich na delegacje, i kontakt sie z nim urwal.

 

zegarmistrz polecil polerowac szklo/plexi pasta do zebow, czy to bezpieczne ?

czy moge plywac do 1,5 metra glebokosci z tym zegarkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
bylem dzisiaj u zegarmistrza/mistrzow dopiero 3 podjal sie czyszczenia i konserwacji .

odrazu stwierdzil ze takiego szkla nie znajde, a o szafirowym badz mineralnym nie ma co mowic. podobnie sie wypowiedzial o uszczelce i reszcite elementow serwisowych.

 

jedyne co mnie pocieszylo to stwierdzenie ze jest swietnie zachowany i pracuje rowniez bez zarzutu.

 

polecil mi sprawdzic przez jakis okres jego prace: czy wszystko jest ok, czy sie nie zacina.

wiadomo odchylenia czasu o kilka sekund na dobe napewno sie zdazeja ale z tego co zrozumialem chodzilo o prace mojego zegarka w sesie mechanicznym.

 

jeszcze jedna ciekawostka, i tu zacytuje zegarmistrze: "...prosze pana, ten komandier to mi wyglada na 20,25 no moze 30 lat..." nie wiem ile w tym prawdy i czy 'stary zegarek, to dobry zegarek' ale w ustach tego fachowca zabrzmialo to powaznie i ze swego rodzaju powaga

aha jeszcze jedna rzecz, swoj Vostok Komand... mam przez przypadek, mianowicie zostawil go moj kolega z ukrainy, byly wspollokator mieszkania studenckiego, ktore wynajmuje. jak sie okazalo wyjechqal do krai skandynawskich na delegacje, i kontakt sie z nim urwal.

zegarmistrz polecil polerowac szklo/plexi pasta do zebow, czy to bezpieczne ?

czy moge plywac do 1,5 metra glebokosci z tym zegarkiem ?

 

Tak. Możesz spokojnie go w ten sposób potraktować.

Ja stosuję, w zależności od zarysowań, papier ścierny 600-800-2000, potem używam kupionej w Leroy Merlin miniszlifierki modelarskiej z wymiennymi końcówkami. Ale "w razie braku" - pasta do zębów spokojnie da radę, tylko wymaga zaparcia ;-)

?ądziwiło mnie to że facet nie ma uszczelek - to są standardowe, często spotykane rzeczy... POszukaj może jeszcze innego zegarmistrza ... ??

Jeśłi z uszczelkami będzie OK, to możesz spokojnie nurkować w basenie a nie tylko pływać. Przynajmniej ja swoje tak traktuję, i żaden się jeszcze nie obraził ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
?ądziwiło mnie to że facet nie ma uszczelek - to są standardowe, często spotykane rzeczy...

 

Ale fakt, że ciężko dorwać zwykłą, płaską uszczelkę. Ja ostatnio musiałem wycinać.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety wszystcy zegarmistrzowie z krakowa twierdza ze jedyny hurtownik ktory mial czesci do radzieckich zegarkow niestety 1,5 roku temu zmarl.

 

dzisiaj wymienilem w moim zegarku paski na 20 z czarnej lekko blyszczacej skory. do tego zegarka wchodza 18 ale fachowiec powiedzial ze bez problemu mozna zamocowac 20 i w sumie pasek porusza sie na teleskopach i miedzy skrzydelkami koperty bez jakichkolwiek oporow.

 

okazuje sie ze nikt w krakowie nie jest w stanie czegokolwiek zrobic z tym zegarkiem nie liczac czyszczenia ;] no coz narazie chodzi swietnie. ale na przyszlosc bardzo zalezalo by mi na uszczelce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.