Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
ja czekam na sxg 75 siemensa -zawsze o nim marzyłem ;)

taki kamikadze jestem...

Miałem go !!! Kupiłem zaraz jak wyszły, jeszcze z ukraińskim softem i powiem tylko jedno, albo dwa. Stylistycznie świetny, programowo to największe badziewie jakie miałem. Wystarczy źle wgrać motyw, albo wgrać motyw z jakimś bugiem (o takie nie trudno) i masz upie***lony soft. Fajnie sie go modyfikuje, co sam robiłem, ale trzeba bardzo uważać, bo jest bardzo niedopracowany jesli chodzi o oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma na zbyciu nokie 6300 proszę o kontakt - 609 841 527.

nie musi być nowa, ważne żeby działała.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
jeśli ktoś ma na zbyciu nokie 6300 proszę o kontakt - 609 841 527.

nie musi być nowa, ważne żeby działała.

 

6330 puscilem wlasnie ,

a o sxg75 z softem v26(czy jakos...) otatni wypust fanów

ponoc szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
ponoc szybki

Jak Polonez Caro 1.6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
ale czy to kwestia jakichś ustawień, można to jakoś sprawdzić, w kompie chodzi dobrze a tu lipa.

Jeśli na kompie działa to OK. W Gmailu trzeba np. ręcznie uaktywnić POP3 żeby działało przez inne media niż aplikacja dostępowa przez www. O takie ustawienia mi chodziło.

 

Stylistycznie świetny, programowo to największe badziewie jakie miałem.

Jak każdy Siemens. Jesli chodzi o zabawę i społeczność, to lepszy byłby chyba SX1. Symbian, modyfikowalny soft i do tego jeszcze Linuksa na nim uruchomili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Koledzy, przez przypadek dostałem w ręku HP IPAQa 514. Pierwszy raz mam w ręku telefon tej marki i tego typu. Miał go ktoś jeszcze? Co w ogóle sądzicie o tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Jak Polonez Caro 1.6 ;)

 

w poró\wnaniu do v22

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
Co w ogóle sądzicie o tym sprzęcie?

To na Windows Mobile 6. Ma procesor 200 MHz, co jak na taki system jest zdecydowanie za mało. WM to najbardziej mułowaty system i muli nawet na 600 MHz (HTC Diamond - 528 MHz). Nawet znacznie prostsze Symbiany potrzebowały 365 MHz (nowe wersje mają 500 MHz) a na 208 MHz szybko pracowały tylko modele z Symbianem 8.

Wyświetlacz ma 2.0" - co jest kpiną, w dodatku rozdzielczość 176x220. To wartości gorsze nawet od starych Symbianowców. Do tego nie jest dotykowy, a dotyk przy WM się przydaje.

Telefon posiada tylko 64 MB RAM, co jest zdecydowanie za mało (rozsądne minimum to 128 MB). Wolnego RAM-u w takiej sytuacji jest ok 15 MB - a przecież WM to system wspierający wielozadanowość.

Audio posiada wtyk na microJack - czyli do normalnych słuchawek będziesz potrzebował przejściówki. Jest WiFi (raczej na tak słabym LCD neta to sobie nie poprzeglądasz), jest BT. USB tylko 1.1 z wtykiem mini-USB. Kamera 1,3 Mpix - standardowo jak to w HP robi kiepskie fotki. Karty microSD do pojemności 2 GB.

 

Jednym słowem - złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

A jeśli ten złom dostałem za sto kilkadziesiąt złotych? :) W sumie można się pobawić zanim wezmę się za poważniejsze zabawki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko

No pobawić się zawsze można... ale to ani dobry telefon, ani dobre PDA.

HP mają słaby moduł GSM. Ten tutaj w dodatku, nie sprawdzi się jako PDA... komfort użytkowania jak z wczesnych Symbianów. Nie wiem czy dałbym za to te sto kilkadziesiąt złotych. Po przejściach z tym telefonem prędzej się negatywnie nastawisz do smartfonow niż zaczniesz się nimi interesować. Jedyny plus - jak ten Ci się spodoba, to spodoba się i każdy inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Powiem tak: do tej pory używałem telefonów za kilkadziesiąt złotych, bo nie wiem jak to się dzieje, że telefony szybko psuję. Koło października mam się przesiąść na jakiegoś smartphona, więc chcę się wcześniej przyzwyczaić do tego typu telefonów. Mam tego 514 od kilku dni i nie jestem rozczarowany, więc - według Twoich słów - do innych smartphonów też się przyzwyczaję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Blaz daj sobie na luz ze smartfonami, bo z nimi jak z zegarkami. Odkąd mam choroba zegarkową, myślałem że telefonia mi przeszła, ale tydzień temu okazało się że nie. Teraz jestem podwójnie chory :) Najgorsze w tej chorobach jest to, że siedzę i myślę - sprzedać G1 i Sumo i kupić coś nowego !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Hehe. :) Ja pasję zegarkową dzielę z meteorytową. W kwestii smartfonów też masz w 100 procentach rację. :)

Dziś sobie pogrzebałem w tym 514 i stwierdzam, że jest znacznie bardziej intuicyjny niż zwykła komórka! :) Dla mnie to bardzo duże zaskoczenie. Spodziewałem się jakichś strasznych komplikacji i pewnie tam są, gdy pogrzebię głębiej, ale jeśli chodzi o codzienne użytkowanie to smartfon bije wszystkie komórki z pewnością. Od teraz wiem - tylko smartfon! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko

Zobaczymy jaką będziesz miał minę jak się zaczną problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Mam nadzieję, że ich uniknę. :) Wiem, że miarodajną opinię będę mógł wydać po miesiącu, dwóch, ale na obecną chwilę jestem zadowolony. Mam do końca wakacji powiedzieć czy chcę od mojego pracodawcy służbowego smartfona czy zwykły telefonik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko

Ja tam czekam aż cena Palma Pre spadnie do wartości których nie będę uznawał za przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ładnych kilku lat używałem różnych palmtopów od Compaqa zaczynając, poprzez różniste HP-ki i wiele innych marek. Dopóki były to same palmtopy bez funkcji telefonu to nawet cieszyły mnie te zabawki. Oczywiście kilkakrotnie dałem się wpuścić w kanał i kupić PDA z telefonem. Z żadnego nie byłem zadowolony. Zawsze powtarzałem sobie, że już nigdy więcej.Jednak po upływie jakiegoś czasu wmawiałem sobie że, już teraz system jest dopracowany i problemy znikną więc kupowałem kolejnego. Nic bardziej błędnego. W ten sposób zaliczyłem MDA, jakiegoś Asusa, 3 x iPhone i ostatnio HTC Touch HD. Ciągle były jakieś zwiechy, samoczynne włączenia lub resety i wiele innych niespodzianek. Na ostatnim posiadanym przeze mnie HTC nie zainstalowałem nawet żadnego dodatkowego softu aby zbytnio nie obciążać systemu i bez efektu.Posłuchajcie dobrej i starej rady. że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Im mniej rozbudowanych funkcji tym dla telefonu lepiej. Wczoraj wrzuciłem do szuflady mój ostatni nabytek pod tytułem HTC i przesiadłem się na jakiegoś Eryka T280i i jak na razie mam spokój. Tak w ogóle zastanawiam się czy nie wrócić do Nokii 6310 i zapomnieć na długi czas o nowych telefonach z wodotryskami.

 

Pozdrawiam

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem "zwykłe" telefony, bez wodotrysków, bez bajerów. Pół roku temu kupiłem Omnię bo potrzebowałem kalendarza, przypomnień i planowania dnia. Kupiłem telefon z WM dla synchronizacji z Outlookiem. Omnia przy umiarkowanym użytkowaniu i wyłączaniu na noc trzyma 4-5dni. Na gps 5h. Zainstalowałem nakładki bo są ładne i poprawiają funkcjonalność, poza tym jeszcze soft do nagrywania, nawigacja. Nic mi się nie zawiesza, jakość dźwięku normalna(jeżeli porównać z moimi poprzednimi niskich lotów tel. to wysoka), zasięg o ile mogę ocenić też. Pewnie, że nie da się jej po omacku jedną ręką obsługiwać jadąc autem jak zwykłej komórki, pewnie, że nie jest tak wygodna jak slider, ale coś za coś. Nie wyobrażam sobie noszenia drugiego urządzenia w postaci PDA, tym bardziej, że to najczęściej jeszcze większy kloc i totalnie wypychaja spodnie :)

Panowie jak ktoś kupuje mały komputer, bo tym jest w zasadzie PDA to nie może oczekiwać, że będzie tak prosty i niezawodny jak zwykły tel. Jak się wam komp. zawiesi to się tak pewnie nie bulwersujecie.

Co do wad Omnii, to dla mnie jest za duża(ale ja nie nosze marynarki ani kabury przy pasku, brakuje jej klawiszy (nie wyobrażam sobie mieć takiego HD, który nie ma nawet słuchawki "zielonej" i "czerwonej") i mając w rękach i780 powiem, że łatwiej się obsługiwało. Pewnie, że gdyby mi się zawieszała jak koledze HTC to bym psioczył na czym świat stoi, ale mojej jeszcze się nie zdarzyło. Za to w porównaniu do HTC to bateria to potęga, bo miałem też Diamonda ... Wszystko zależy od oczekiwań, dla mnie korzyści wynikające z posiadania jednego przedmiotu robiącego za tel i kalendarz w jednym przedkładam nad utrudnienia w obsłudze. Dla mnie kalendarz i przypomnienia są niezbędne do życia, gdyż mam zwyczaj zapominania o wszystkich prawie spotkaniach/terminach/itp. :)


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotychczas miałem "zwykłe" telefony, bez wodotrysków, bez bajerów. Pół roku temu kupiłem Omnię bo potrzebowałem kalendarza, przypomnień i planowania dnia. Kupiłem telefon z WM dla synchronizacji z Outlookiem. Omnia przy umiarkowanym użytkowaniu i wyłączaniu na noc trzyma 4-5dni. Na gps 5h. Zainstalowałem nakładki bo są ładne i poprawiają funkcjonalność, poza tym jeszcze soft do nagrywania, nawigacja. Nic mi się nie zawiesza, jakość dźwięku normalna(jeżeli porównać z moimi poprzednimi niskich lotów tel. to wysoka), zasięg o ile mogę ocenić też. Pewnie, że nie da się jej po omacku jedną ręką obsługiwać jadąc autem jak zwykłej komórki, pewnie, że nie jest tak wygodna jak slider, ale coś za coś. Nie wyobrażam sobie noszenia drugiego urządzenia w postaci PDA, tym bardziej, że to najczęściej jeszcze większy kloc i totalnie wypychaja spodnie :)

Panowie jak ktoś kupuje mały komputer, bo tym jest w zasadzie PDA to nie może oczekiwać, że będzie tak prosty i niezawodny jak zwykły tel. Jak się wam komp. zawiesi to się tak pewnie nie bulwersujecie.

Co do wad Omnii, to dla mnie jest za duża(ale ja nie nosze marynarki ani kabury przy pasku, brakuje jej klawiszy (nie wyobrażam sobie mieć takiego HD, który nie ma nawet słuchawki "zielonej" i "czerwonej") i mając w rękach i780 powiem, że łatwiej się obsługiwało. Pewnie, że gdyby mi się zawieszała jak koledze HTC to bym psioczył na czym świat stoi, ale mojej jeszcze się nie zdarzyło. Za to w porównaniu do HTC to bateria to potęga, bo miałem też Diamonda ... Wszystko zależy od oczekiwań, dla mnie korzyści wynikające z posiadania jednego przedmiotu robiącego za tel i kalendarz w jednym przedkładam nad utrudnienia w obsłudze. Dla mnie kalendarz i przypomnienia są niezbędne do życia, gdyż mam zwyczaj zapominania o wszystkich prawie spotkaniach/terminach/itp. :)

 

Przyznam, że mnie od Omnii odstręczył przywiązany rysik na sznureczku. :)

Jeśli chodzi o kalendarz i planowanie dnia to zaczynam doceniać zalety ładnie oprawionej agendy książkowej.

Ciekaw jestem, czy np. za trzy lata będziesz miał możliwość zerknąć do swojej Omnii i przypomnieć sobie jaki miałeś dzisiejszy plan dnia. Osobiście w to wątpię.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że mnie od Omnii odstręczył przywiązany rysik na sznureczku. :)

No przyznam, trochę nietrafiony pomysł Samsunga...Rysik odpiąłem od razu. Są patenty z przypinaniem do kluczy, szlufki spodni, itd. Do normalnego użytkowania wystarcza palec, jak palec jest za duży zawsze gdzieś pod ręką mam długopis :) Mnie od HTC odstraszyła bateria, bez rysika da się żyć, z lichą baterią ciężko :):)

 

Co do kalendarza... w Outlooku na kompie mam cały kalendarz wstecz, podobnie jak i maile. Ja próbowałem z wersją papierową, ale zawsze zapomniałem jej zabrać lub zajrzeć i sprawdzić co tam mam zrobić. A plusem telefonu jest to, że nie dość, że skubany sam mi przypomina co mu każę, to jeszcze na telefon patrzę klikanaście(dziesiąt) razy dziennie.


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Przyznam, że mnie od Omnii odstręczył przywiązany rysik na sznureczku. :)

Jeśli chodzi o kalendarz i planowanie dnia to zaczynam doceniać zalety ładnie oprawionej agendy książkowej.

Ciekaw jestem, czy np. za trzy lata będziesz miał możliwość zerknąć do swojej Omnii i przypomnieć sobie jaki miałeś dzisiejszy plan dnia. Osobiście w to wątpię.

 

Mirek

 

Ja mam takie od dziesięciu lat i miło czasami do nich zajrzeć i powspominać. :)

Mam HP 514 trzecią dobę. Grzebię w nim, a za pomocą niego w Internecie, prawie cały czas - stan baterii 80 procent. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to już nostalgia, sentymentalizm i prawie pamiętnikarstwo, ja mówię o codziennym użytkowaniu :)


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właściwie decyzja zapadła, ale... co myślicie o Nokii 5800?

Tak, wiem że ma słaby aparat. Tel ma mi służyć do `normalnego` użytkowania plus muza, ewentuanie film, internet.

 

I jeszcze jedno pytanko: jest na Forum pracownik Orange? Chodzi o to, jaka jest możliwość negocjacji ceny ww. fona :)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko

Taka przeciętna ta Nokia... zależy jakie jej cechy mamy oceniać. Testy pewnie czytałeś, to nie bedę spamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka przeciętna ta Nokia... zależy jakie jej cechy mamy oceniać. Testy pewnie czytałeś, to nie bedę spamował.

 

Takie jak ww.

 

Czytałem. Ale jak masz jakiegos fajnego linka z dobrą recką to chętnie przejrze.

 

Ale konkretnie co Ci w niej nie pasuje? Poza apartem i materiałem wykonania?


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.