Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość darekmp3

Adriatica - dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekmp3

Witam! Zastanawiam się nad kupnem zegarka. Tym razem poszukuję jakiegoś automata i przypadła mi do gustu pewna Adriatica. Tzn z wyglądu nie jest kiepska a i cenowo przystępna. Czytałem kilka tematów odnośnie Adriatici i opinię jak najbardziej pochlebne jak na zegarek w tej klasie cenowej. Nie chce kupować jakiegoś Bisseta czy innego Jacquesa Montegne bo to podobno chińczyki, zależy mi na czymś oryginalnym, niekoniecznie bardzo drogim bo na takie coś mnie nie stać. Adriatica przynajmniej jest szwajcarska i jakieś tam o niej info można przeczytać natomiast o ww. markach niestety nie.

Interesuje mnie model z linku, proszę o konkretne odpowedzi czy dobry czy nie dobry w tej klasie cenowej a może polecacie jakiegoś innego automata w tej cenie będę bardzo wdzięczny.

Adriatica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, podoba mi się ta Adriatica!


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...80&start=80

 

Zajrzyj tu i zapytaj forumowicza Mirosława Rawińskiego o ten zegarek. Zajmuje się dystrybucją marki Adriatica i z całą pewnością będzie mógł Ci udzielić informacji na temat tego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyj tu i zapytaj forumowicza Mirosława Rawińskiego o ten zegarek. Zajmuje się dystrybucją marki Adriatica i z całą pewnością będzie mógł Ci udzielić informacji na temat tego zegarka

i chyba ma ten model taniej niż na alledrogo :)

jak ma być złoty, to może w podobnej cenie taki, ma w środku etę, a nie claro

 

post-23896-0-76440400-1331126685.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Kyle a co to jest za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica 8118 Auto ETA 2824 All Steel Gold & Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Wiesz osobiście preferuję kolor srebrny, jakoś mi lepiej pasuje i jak dla mnie młodego chłopaka srebrny lepiej pasuje niż złoty dla starszego mężczyzny moim zdaniem. Także jak coś to będę brał srebrny. Bardzo ładna ta Adriatica co pokazałeś i jeśli mówisz, że ma ETE to tym bardziej. Jak możesz to podaj model jej, może też będzie w kolorze srebrnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może też będzie w kolorze srebrnym.

numer ten sam

post-23896-0-64671200-1331126754.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Wszystko fajnie ale z wyglądu mi się trochę nie podoba. Wolałbym 1096 Auto lub 8203 Auto ale tamte mają Claro. Zresztą dla mnie laika to czy claro czy eta to niewiele znaczy. Jesli mógłbym Cię prosić o kilka słów o tym mechaniźmie? Czy dobrze chodzi, ile sek. na dobę ma odchyłu, jaką ma rezerwę chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tyle to Ci nie powiem, bo nie mam danych, ale generalnie z tego co było na forum pisane, eta ma więcej szwajcara w sobie, claro jakby mniej, były zarzuty o lekko kitajską proweniencję, nie wiem na ile potwierdzone. Pewnie eta może być dokładniejsza, ale jeżeli czytałeś na forum, jak to jest z automatami, to i tak wiesz, że równie dobrze zależy od tego, jaki egzemplarz się trafi. Zawsze jest możliwość regulacji

 

jeżeli inny podoba się bardziej pod względem designu, to kieruj się IMHO przede wszystkim właśnie tym. Przecież najważniejsze jest jak Ty będziesz się czuł patrząc na nadgarstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Dokładnie każdy automat ma jakiś tam odchył tych kilku sekund na dobę ale generalnie mi już nawet nie o to chodzi. Nie zależy mi na czasie wyliczonym co do sekundy, przecież zawsze można to pokrętełkiem skorygować. Wychodzę z założenia, że zegarek ma mi służyć jako narzędzie pracy a nie jako ozdoba półki. Kolekcjonerzy pewnie powiedzą na odwrót.. Także wybierając któryś model Adriatica mam nadzieję, że nie przestanie chodzić po krótkim czasie i będzie mi dobrze służył.

 

Na forum w definicjach doczytałem się, że zegarki mechaniczne mogą mieć dwa typy naciągu: ręczny i samoczynny podczas ruchu ręki z wykorzystaniem wahnika. Te Adriatici chyba mają owy wahnik i nie trzeba ich nakręcać ręcznie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - wybór dobry...

 

Hmmm... tak oba zegarki to automaty (podczas ruchu ręki wahnik automatycznie naciąga sprężynę)

 

 

Co prawda też wolałbym model 8118 na werku ETY, ale faktycznie nie wygląda zbyt ciekawie :) - dziś go nawet przymierzałem :)

 

Odnośnie 12405 - bez dwóch zdań wygląda lepiej

 

Co do werku Claro CL-888 - też mnie gnębiły pogłoski o podobieństwie do werku Seagull ST16, jakoby braku prawa do określenia mechanizmu mianem "Swiss Made"...

Więc z pytaniem udałem się do żródeł (na rynku polskim - Alkor) - w odpowiedzi dostałem certyfikat potwierdzający prawa do stosowania określenia "Swiss Made" dla tego werku :)

 

Claro CL-888

Odchyłka dobowa: -10 +30 s/dobę

Rezerwa chodu do 40 godzin


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

dzięki dzięki. Odchyłka spora jak by nie patrzył. Wiem, że jestem laik, nie ma co ukrywać, przymierzam się do kupna zegarka automata ale będzie to mój pierwszy automat stąd te pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś sprzedawał ostatnio na naszym "bazarku" adriaticę - co robiła 1,5 minuty na dobę .....

Może to claro właśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Słuchajcie ta Adriatica która mnie interesuje kosztuje 650zł. Wiem, że na automata to tanizna, jak to mówią nie pieniądze i nie towar ale może zaproponujecie coś w zamian lepszego z lepszym werkiem. Nie spodziewam się longinesa czy omegi ale może jest coś lepszego a ja o tym nie wiem i jestem ślepo zapatrzony tylko w Adriaticę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ta Adriatica która mnie interesuje kosztuje 650zł. Wiem, że na automata to tanizna, jak to mówią nie pieniądze i nie towar ale może zaproponujecie coś w zamian lepszego z lepszym werkiem. Nie spodziewam się longinesa czy omegi ale może jest coś lepszego a ja o tym nie wiem i jestem ślepo zapatrzony tylko w Adriaticę.

 

koniecznie ma być SWISS Made?

 

Bo jak nie to coś z seiko może?

Może Vostok Europe?

te 3 do głowy mi przychodzą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz seiko jeszcze orienty - wrzuć w allegro i mniej więcej będziesz zorientowany, jakie modele są dostępny. Sporty Automatic są fajne na przykład, choć zdecydowanie na luzie. Coś bardziej eleganckiego też się znajdzie, nawet ze wskaźnkiem rezerwy chodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki dzięki. Odchyłka spora jak by nie patrzył. (...)

 

 

Hmmm... czy spora... to zależy od umiejętności zegarmistrza - regulacji długości włosa...

Teoretycznie można wyregulować i taki werk do wartości zbliżonych do "osiągów" chronometru :)

 

 

Tak z ciekawości chciałem sprawdzić jakie parametry odchyleń dobowych podaje ETA dla wersji podstawowej 2824-2

 

ze znalezionych tak "na szybko":

 

http://en.wikipedia.org/wiki/ETA_SA#ETA_2824


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki dzięki. Odchyłka spora jak by nie patrzył. Wiem, że jestem laik, nie ma co ukrywać, przymierzam się do kupna zegarka automata ale będzie to mój pierwszy automat stąd te pytania.

Nie przejmuj się tym, w instrukcji do kwarców piszą, że odchyłka jest np do 5sek na tydzień - a zazwyczaj jest dużo lepiej. To taka asekuracja producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3
oprócz seiko jeszcze orienty - wrzuć w allegro i mniej więcej będziesz zorientowany, jakie modele są dostępny. Sporty Automatic są fajne na przykład, choć zdecydowanie na luzie. Coś bardziej eleganckiego też się znajdzie, nawet ze wskaźnkiem rezerwy chodu

Słuchaj te orienty to mi w ogóle nie leżą. Tarcza przypomina mi rosyjską ruletkę albo stół do pokera, dekiel cały metalowy, nie widać werka. Niby może to nieistotne ale to bardzo dodaje animuszu automatowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Dobra w kręgu moich zainteresowań znalazły się 4 modele Adriatica. 1072, 1096, 12405, 8203. Teraz tylko wybrać jeden z nich i będzie okay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego zobrazowania:

 

1072

 

post-23550-0-86094800-1331126938.jpg

 

 

1096

 

post-23550-0-48542700-1331126940.jpg

 

 

12405

 

post-23550-0-31609100-1331126941.jpg

 

 

8203

 

post-23550-0-86667100-1331126942.jpg


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dużą fotkę białej 1096!

Teraz jestem przekonany, że dobrze zrobiłem biorąc czarną ;)


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za dużą fotkę białej 1096!

Teraz jestem przekonany, że dobrze zrobiłem biorąc czarną ;)

 

 

:) :) :) hehe też wolę czarne tarcze :D

( no może z drobnymi wyjątkami...)


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Skłaniał bym się ku 1072. Najładniejsza tarcza moim zdaniem. Pełna tarcza bez cyferek, wszystko ładnie zorganizowane. W pozostałych modelach mi brakuje bo jednej godzinie. 1096 - brakuje rzymskiej III, 12405 - brakuje godziny 9, 8203 - ponownie brakuje III. Dzięki tym zdjęciom już chyba wiem który model wybiorę. Mało tego niedawno wróciłem z manewrów miejskich oczywiście po sklepach z zegarkami i oglądałem model 1072 tyle, że w wersji złotej. Wyglądał elegancko a wersja srebrna prezentuje się jeszcze okazalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.