Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lochgarman

gdzie kupic zegar stojacy/gabinetowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczow

Prosze wybaczyc pytanie od amatora, mam nadzieje ze nie zostanie ono zignorowane. Chcialbym nabyc zegar stojacy/gabinetowy w rozsadnej cenie. Biore pod uwage rzad wielkosci 4-6tys PLN. Moze byc nowy lub stuletni; moze byc tradycyjny w rzebionej skrzyni lub nowoczesny w szkle. W zwiazku z tym kilka pytan:

1. Zegary jakich producentow polecacie? Ktore z polecanych zmieszcza sie w zalozonym budzecie? Hermle, Kieninger, Kienzle, Metron, Weigel? Czy stac mnie na produkty trzech pierwszych firm?

2. Czy i gdzie w sieci moge kupic zegar? Kupowalem przez internet zegarki na reke, czy to dobry pomysl zakup duzego zegara przez internet?

3. Czy warto zainwestowac w produkt firmy Weigel (www.weigel.home.pl)?

4. Czy w Polsce sa dystrybutorzy zegarow Hermle, Kieninger, Kienzle? Gdzie moge ich znalezc?

5. Ewentualnie prosze o adresy www rzetelnych sklepow online (europejskich).

6. Gdzie/od kogo moge kupic Beckera z dobrze utrzymanym mechanizmem? Swego czasu jeden z forumowiczow (Wlodek) oferowal stare zegary na stronie www.biskupin.wroc.pl. Dzis strona jest nieaktywna. Czy sa inni?

Bede niewymownie wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z markami trafiłeś dobrze, wyjąwszy może Metron.

1. Nie słyszałem o polskim dystrybutorze Hermle i Kieningera. Kienzle już nie robi zegarów mechanicznych.

2. Weige wkłada werki właśnie Hermle i Kieningera (do Wrocławia docierają, bo mają do przejścia jakieś 30 km ;-)). Skrzynie są wykonane dość porządnie, ceny podane na stronie producenta, więc się zmieścisz raczej. O stylu ich wyrobów nie piszę, bo to rzecz gustu... kosztem dużej ceny zyskujesz gwarancję.

3. Zegar kupowany przez internet... Myślę, że można trafić na porządny stary zegar w takim przedziale, także i Beckera (licząc się z kosztami ewentualnego remontu) także i na Allegro - zobacz sobie np. jedną z dzisiaj kończących się aukcji z secesyjnym GB w jasnym dębie - jego jedynym mankamentem (jeśli oczekujesz kościelnego bim - bam) wydaje się być spiralny gong z pojedynczym biciem. Optymalnie jest podjechać do sprzedającego i obejrzeć zegar w towarzystwie kogoś, kto się zna. Drugi problem to transport - łączy się z tym pierwszym. To już jest duży pakunek i kłopot może być tak z dobrym opakowaniem jak i przesyłką.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od cierpliwości ( za te pieniądze raczej na pewno do dostania wraz z konserwacją po zakupie) można spróbować poszukać czegoś od Mathiasa Bäuerle występującego pod nazwą ?PEERLESS? lub późniejszą ?EMBEE? - ta druga nazwa z okresu międzywojennego.

 

Tyle, że wygląda na to, że chcesz kupić czerwony samochód, który ma dobrze wyglądać...

Przecież jakiś styl gabinetu masz - nie uważasz, że to powinno pasować ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wskazowki. Odnoszac sie do czerwonego samochodu. Dajcie mi wybor, a bez watpienia dokonam zakupu. Nie pytam o model. Pytam o firmy i przede wszystkim o ZAKUP W SIECI. Czy sa jakies sklepy online godne polecenia gdzie znajde niemieckie produkty?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam taki zegar nie stojący a wiszący ale może moja odpowiedź coś ci pomoże.

Sześć lat temu kupiłem zegar kwadransowy Weigel z mechanizmem linkowym Hermle .

Skrzynia wykonana jest bardzo dokładnie i estetycznie.

Mechanizm także spisuje się bez zarzutu.

Jedyny mankamant (jak dla mnie) to wykonanie cyferblatu z malowanej blachy a nie jak to mam w innym starym zegarze (nawet nie wiem jakiej marki) z porcelany.

Zegar kupowałem w sieci meblowej Kler.Ale nie wiem czy do dzisiaj ze sobą współpracują.W każdym bądź razie wówczas w Klerze miali kolorniki,próbki materiałów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.