Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marekp

Zakupy u zagranicznych sprzedawców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niedawno nasz klubowy kolega kkwpk pomógł forumowiczom w zakupie pasków.

Może podzieliłby się z nami informacjami jaka jest standardowa procedura z tematu co trzeba zrobić itp.

Oczywiście mogą się włączyć inni doświadczeni w zakupach forumowicze. Można by to przykleić i byłyby t cenne info dla wielu z Nas.

 

 

pozdrowienia

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Ale dokładniej to o jakie procedury Ci chodzi? Standardowo to zakładasz konto na allegro/ebayu (do ebaya dodatkowo najczęściej podczepiasz swoje konto w paypalu), klikasz Kup Teraz lub wygrywasz licytację, płacisz, czekasz na listonosza/paczkowego i cieszysz się zakupem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że dodam słów kilka gdyż sam sprowadzałem zegarek z USA. Niestety listonosz nie przynosi od razu wyczekiwanego towaru tylko pismo z Urzędu Celnego gdzie trzeba pofatygować się osobiście lub za pośrednictwem poczty przesłać dokumenty takie jakie oni sobie życzą. Cło na zegarki jest śmiesznie niskie, bo wynosi 0,8 Euro natomiast podatek..........standardowo 22% co w przypadku zegarków luksusowych (czytaj nietanich) może mieć dość istotne znaczenie. Mimo wszystko zaoszczędziłem i tak połowę ceny za którą bym zapłacił w Polsce w salonie. Pozdrawiam i sukcesów życzę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

To, co napisałeś, zaistnieje jeśli płacisz cło, a do tego nie zawsze dochodzi. W przypadku np. pasków (a o tym tu jest mowa) praktycznie nigdy nie płacisz cła, więc listonosz paczkę lub list przynosi od razu. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1 grudnia towary do wartosci 150 euro sa zwolnione z cla (przed 1 grudnia to bylo 22 euro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zegarek w stanach jakiś czas temu. Trochę sie przejechałem ponieważ kupiłem od nie aktoryzowanego sprzedawcy danej marki. Zegarek jest jak najbardziej ok ale niestety nie dostałem pełnego kompletu dokumentów, nie dostałem miedzynarodowej gwarancji oraz pudełko nie było od tego modelu który kupiłem. Aby uniknąć płacenia cła i podatku zegarek dostałem od znajomego który mieszka za oceanem. Wiem że niektórzy nieaktoryzowani sprzedawcy usuwają także numery seryjne zegarków tak akurat nie bylo z firmą z której zamowiłem mojego. Oto link do strony z której zamówiłem zegarek

http://www.thewatchery.com/

ogólnie nie polecem zegarek jest ok ale jeśli będe miał zamiar go kiedykolwiek sprzedać to napewno będzie miało to wpływ na cenę brak dokumentów oraz orginalnego pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dokładniej to o jakie procedury Ci chodzi? Standardowo to zakładasz konto na allegro/ebayu (do ebaya dodatkowo najczęściej podczepiasz swoje konto w paypalu), klikasz Kup Teraz lub wygrywasz licytację, płacisz, czekasz na listonosza/paczkowego i cieszysz się zakupem. :rolleyes:

 

Z całym szacunkiem Blaz, ale koledze chodzi chyba o zbiorowy zakup pasków w TimeFactors... a nie o allegro, czy e-baya. Proszę mnie poprawić, jeżeli nie mam racji.

 

Co zaś do zakupu:

Miałem się do tej grupki dołączyć, ale przeglądając stronę sklepu, zacząłem odruchowo wrzucać do koszyka wybrane przeze mnie paski, potem przeszedłem do okna realizacji transakcji, gdzie musiałem podać swoje dane teleadresowe, potem rodzaj i numer karty kredytowej, na końcu zaś trzeba było określić rodzaj przesyłki pod kątem zawartości (jest tam na opcja wysyłania pasków bez deklarowania wartości, wtedy koszt wysyłki wynosi 1,8 funta). I to w zasadzie cała filozofia.

Tak oto zrobiłem podobne zakupy sam. Myślę, że jedynym ograniczeniem może być tylko bariera językowa. W trakcie realizacji dostałem maila potwierdzającego złożenie zmówienia, potem następnego z informacją, że towar został wysłany.

Złożyłem zamówienie w podobnym czasie co kkwpk i list z Anglii przyszedł w tym samym czasie, czyli chyba po dwóch dniach. Dla porównania jeszcze dygresja, zamówiłem dwa dni wcześniej paski w jednym z polskich sklepów netowych - jutro idę odbierać zaawizowaną przesyłkę... Jak to się dzieje?

 

Co do e-baya, jeszcze nie kupowałem, więc jakby ktoś z bardziej doświadczonych mógł dodać słówka na temat (również paypala)...


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Z całym szacunkiem Armal, ale zakup w sklepie internetowym jest tym samym co zakup na ebayu poprzez Kup teraz. :rolleyes: W pierwszym przypadku rejestrujesz się w sklepie, w drugim na portalu aukcyjnym. Wiem co mówię, bo robię bardzo dużo zakupów na ebayu. W obydwu wypadkach po zakupie wybierasz formę zakupu i w obydwu przypadkach jest możliwość zakupu i kartą kredytową, i paypalem, z tym że ebay preferuje paypal. Co do paypala: kiedyś założenie tam konta było dosyć skomplikowane. Teraz robisz to niejako przy okazji zakładania konta na ebayu (choć można i niezależnie). Podajesz adres mailowy, hasło, numer karty, adres i wszystko. :P Potem zamiast numeru karty podajesz tego maila. Płatność jest błyskawiczna. W tym samym momencie, w którym płacisz, pieniądze zostają zaksięgowane na koncie sprzedającego. Jest to bardzo wygodne, ponieważ często mi się zdarza, że w tym samym dniu, w którym zapłacę, przedmiot zostaje już do mnie wysłany. To a propos Twojego zdziwienia różnicami prędkości. Niestety w Polsce nadal jakoś to wszystko dziwnie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o to co napisał armal i w ostatnim poście Blaz.

 

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.