Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wocio19

Czy Adriatica i Atlantic mają ze soba coś wspólnego

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zainteresowałem się mechanicznymi zegarkami. Mam już kilka w swojej kolekcji.

 

Zauważyłem, że dwie marki zegarków: Atlantic i Adriatica produkowały wiele bardzo podobnych do siebie modeli, które nieraz nawet z nazwy były podobne (Worldmaster i Worldchampion). Wygląd mechanizmów, jak dla mnie - laika, też bywał podobny (np. ten miedziany kolor).

Czy te dwie marki moją ze sobą coś wpólnego (może są z tej samej fabryki)? Która z nich była pierwsza? Która jest lepsza?

 

Prosze o wtajemniczenie przez doświadczonych klubowiczów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machanizmy mogą być podobne bo obie marki przed latu używały czerwonych Unitas'ów - poza tym są to tzw. zegarki szablonowe - zarówno jedna jak i druga firma nie ma własnych mechanizmów. Na tym podobieństwa się kończą - Atlantic ma fabrykę w Grenchen (Szwajcaria) a Adriatica w Dongio (Szwajcaria). Firma Atlantic powstała ok 70 lat przed Adriatic'ą.

 

Jakis czas temu na forum toczyła się dyskusja na temat niewątpliwych podobieństw niektórych modeli marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania która firma jest lepsza - moge jedynie powiedzieć, że znam osoby które kolekcjonują zegarki Atlantic i ani jednej od Adriatica. Choć nie zaprzeczam - oferta firmy Adriatica jest bogatsza w modele (szczególnie damskie) - A mnie osobiście współczesne modele zegarków Atalantic nie interesują (poza Art Deco).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do wzornictwa to zastanawia mnie jedynie czy niektóre modele Adriatica nie podchdziły by pod plagiat. Czy takie rzeczy w ogóle zdarzają się pośród zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy się zdarzają i to nagminnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.