Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jędrek_38

Nurkowanie - ktos uprawia?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za rady. Nurkowanie w "idealnej" widocznosci super sprawa. Mam jednak problem jak pomysle o nurkowaniu w polskim jeziorze, gdzie widocznosc jest "marna". Czy to normalne w pierwszej fazie poznawania nurkowania? Pytam bo moze to jakies uwarunkowanie psychiczne, ktore moze negatywnie wplynac na bezpieczenstwo nurkowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Nurkowanie w "idealnej" widocznosci super sprawa. 

 

 I tak i nie .

Nurkując w czystej i ciepłej wodzie , gdzie nie ma także ( takiej jak u nas ) termokliny przy małym doświadczeniu nie zdajesz sobie sprawy z "powagi" sytuacji przebywając nawet na znacznej ( dla organizmu ) głębokości - azot zaś robi swoje ( narkoza azotowa ) . U nas w jeziorach rzeczywiście jest ciemno nieraz przy kilku metrach głębokości, termoklina łupie już na 5-7 metrach , zależnie od jeziora i to daje szacunek do środowiska. Oczywiście do szkolenia wybiera się jeziora o wystarczającej przejrzystości i można mieć pełne zaufanie do szkolenia przez certyfikowanych instruktorów.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Wazne zeby klub/firma posiadala baze w egipcie, gdzie bedzie mozna sie dodatkowo szkolic.

W Egiptowie to teraz  bazy ma al-kaida. 

W Warszawie mogę Ci polecić Michała Winka http://www.xdivers.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Nurkowanie w "idealnej" widocznosci super sprawa. Mam jednak problem jak pomysle o nurkowaniu w polskim jeziorze, gdzie widocznosc jest "marna". Czy to normalne w pierwszej fazie poznawania nurkowania? Pytam bo moze to jakies uwarunkowanie psychiczne, ktore moze negatywnie wplynac na bezpieczenstwo nurkowania.

 

Bardzo często do szkoleń wybierane jest jezioro Budzisławskie (okolice Konina) - przejrzystość (jak na "nasze" warunki) jest całkiem fajna.

Swoje pierwsze nurkowania (było ich 6) odbyłem w wodach o bardzo dobrej widoczności (morze czerwone) przed rozpoczęciem kursu w Polsce. Zmobilizowało mnie to do zrobienia uprawnień.

Kurs w kraju w żaden sposób negatywnie nie wpływa na "podejście" do nurkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam nurkowania bez naszych rodzimych jezior. Dla mnie są piękne - kolor,  fauna, flora, termoklina.

Wrażenia są po prostu inne od nurkowania w Grecji czy Chorwacji, ale nie są gorsze :)

 

j830.jpg
jqs5.jpg
kqk1.jpg
fmyf.jpg
ru4i.jpg
gwc4.jpg
bq6v.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie robienia kursu OWD na zajęciach basenowych używałem Vostoka Amfibii z tych nowych, który ma 200m lecz na głębokości 3m zaparował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.