Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

STARUSZEK

Nowy Konkurs WIEDZY na temat niezegarkowy

Recommended Posts

Chciałem zaproponować nowy konkurs - tym razem wiedzy o... poczcie polskiej z której każdy albo korzystał albo robi to nadal . NAGRODĄ JEST DOWOLNA KLAMRA STALOWA SATYNOWANA W ROZMIARZE OD 20 DO 50 MM NA ŚRUBKĘ LUB TELESKOP WYKONANA NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE PRZEZ MOJĄ SKROMNĄ osobę W CIĄGU TYGODNIA OD PODANIA POPRAWNYCH ODPOWIEDZI( niektore rozmiary lub rodzaje mam na składzie ) . Pytania juz były na forum w innym temacie , jako że dzial typowo nie zegarkowy - więc i pytania z innej beczki .

1.Który urząd pocztowy i w jakich latach przyjmował przesyłki na loty Zeppelinem do Ameryki Południowej pomimo iż miał prawo przyjmowac wyłącznie przesyłki adresowane do urzędów pocztowych na terenie Polski i dlaczego w ogóle je przyjmował ? Oraz prosze wymienic daty minimum 20 lotów plus wysokosć opłat oraz dwie fotki - poglądowe takich przesyłek ( pytanie podchwytliwe - większe Urzędy Pocztowe - mialy prawo przyjmowac takie przesyłki , ale jeden który przyjmował - nie miał takiego prawa .)

2. Wystarczy podac wymiary w mm. formularzy poczty gołębiej stosowane na terenie naszego kraju - byly trzy rodzaje .foto wszystkich trzech rodzai - koniecznie !

3.Prosze wymienić dwa sekretniki wydane przez Międzysojusznicze Komisje Plebiscytowe - były tylko dwa .Foto również koniecznie- obu !

Fotografie mogą pochodzić z dowolnego zródła - ksiązki , publikacje etc. mogą być skany itp.

Wygrywa Osoba która pierwsza umiesci poprawne odpowiedzi na zadane pytania koniecznie wraz z fotografiami !

Wielokrotnie słyszałem ze podobno w necie jest wszystko :) życzę powodzenia i cierpliwie oczekuje poprawnych odpowiedzi .

Zachęcam do udziału w konkursie w ramach rozrywki i odetchnięcia od zegarków . Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie .

Piotr.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Następny Konkurs bedzie o grzybkach , to nie moja wina ze dział - niezegarkowy , rozmawiać na rózne tematy chcą prawie wszyscy , ale żeby odpowiedzieć na trzy pytania - to juz nie bardzo ? :)

dla przypomnienia wkleję pogladową fotke nagrody

To nie są trudne pytania ! Powaznie .

Konkursy zegarkowe w innych działach - ten jest OT czyli wszystko poza zegarkami w zasadzie :) .

Piotr.

Guest Wywiad
To nie są trudne pytania ! Powaznie .

No pewnie, że nie :)

Trudne pytanie to na przykład:

- Dlaczego jak ja wysyłam komuś pasek priorytetem to przesyłka idzie 1 dzień, a jak ktoś mi wysyła to zawsze 2 dni :) ??

Staruszku. Obiecuję że rano postaram się dać odpowiedzi. Nie mogłeś zapytać o teorię i ery wielkiego wybuchu? To już byś miał odpowiedź. Z pamięci.

Edit: Sam napisałeś> odpowiedzi są podobno<

Właśnie na to podobno trafilem i leżę

Ciesz się że nie szczekasz

Staruszku. Obiecuję że rano postaram się dać odpowiedz.....

taaaa ani wiki ani google....nic o tym nie wiedzą - podpucha jakaś :)

Po mojemu odpowiedź brzmi:

Ad1) .....robił to oddział w Wąchocku

AD2) .....jedyne foty jakie są - to są tajne i mają je spadkobiercy Kloss'a - na mikrofilmach ukrytych pod deklem JLC.

AD3) .....j.w.

Poproszę 50mm - bo to boska klamra.....

To z tym netem to nie wiem nigdy tam takich rzeczy nie szukałem - napisałem przekornie , gdyz wielokrotnie czytałem ze jesli czegoś nie ma w sieci - to - to coś nie istnieje , a w tym wypadku to oficjalne informacje ogólnie dostępne - wiec nie powinno być problemu .

Zarówno poczta gołębia jak i Międzysojusznicze Komisje Plebiscytowe , ze nie wspomnę o lotach Zeppelinem - te hasła są w sieci - więc nie mozna powiedzieć ze nie ma !

Jeśli nikt nie odpowie w ciągu 60 dni -to uznaję ze za trudne pytania :) i wkleję pytania ze wspomnianej wcześniej dziedziny - chociaż nie wiem czy będą łatwiejsze :) .

Piotr.

Ojadł, grzybów się ojadł :) :) :) :)

"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

chociaż nie wiem czy będą łatwiejsze :) .

Jaki ma wpływ Zorza Polarna na rozwój pingwinów? :)

Rafał

Odpowiedzi na pytania są jednoznaczne i jeszcze raz podkreślam ogólnie dostępne są to oficjalne informacje , wydania Poczty Polskiej !

Klamra fajna ? - mi tez się podoba .

Piotr.

Zaraz idę na Pocztę i nie wyjdę dopóki kierownik zmiany nie udzieli mi odpowiedzi, których żądam ! :)

Ps. Jak ktoś jest z Gdańska albo Wrocławia to jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji - wstęp 3zł :)

Staruszku. Powalczę z tym jeszcze trochę..

Ale to:

post-2370-0-72115100-1331239306.jpgw430.png

łatwiejsze jest

Podaję odpowiedź i materiały, do których udało mi się dotrzeć:

Odnośnie poczty sterowcowej: na mocy umów pocztowych z poczty sterowcowej korzystały 43 państwa w tym Polska w latach 1932 ? 1937. Mniemam, że chodzi o Pocztę Gdańską.

30j0g3p.jpg

29egg06.jpg

343jaqt.jpg

34s10rt.jpg

286v2uh.jpg

1q337m.jpg

2iuz4tw.jpg

av0l0o.jpg

2im5q3d.jpg

29neasz.jpg

oktnip.jpg

xoikjd.jpg

ipqjom.jpg

29woosn.jpg

W Polsce poczta gołębia organizowana była okolicznościowo podczas imprez: Święto Żołnierza w 1924 r. i 1925 r., Zjazd Legionistów w 1926 r., Międzynarodowy Kongres Lekarzy Wojskowych w 1926 r., Manewry 1925 r. i 1926 r. oraz Zawody Gołębi Pocztowych w 1923 r. Obecnie pocztę gołębią organizują wyłącznie hodowcy gołębi w celach propagandowo-pamiątkowych. Listy i depesze przesyłane gołębiami nazywano pigeongramami. Były one redagowane w zwięzły sposób, pisane drobnym pismem na możliwie jak najcieńszym papierze lub specjalnym formularzu. Pigeongramami były również mikrofotografie listów-depesz przesyłane pocztą gołębią od 14 X 1870 r. z Tours do oblężonego Paryża. Jeden gołąb zabierał do 18 mikro kopii, zawierających łącznie ok. 70 tys. słów.

Filatelistyka

Międzysojusznicza Komisja Rządząca i Plebiscytowa dla okręgu plebiscytowego Warmia i Mazury z siedzibą w Olsztynie wydała w ramach działającej, tzw. poczty plebiscytowej dwa sekretniki, a mianowicie:

- sekretnik o wartości nominalnej 20 Pf wydany 3 IV/VI 1920 r. na niemieckim sekretniku z 1920 r., karton niebieskoszary, format 140 x 90mm, z nadrukiem na znaczku: Plebiscite Olsztyn Allenstein,

- sekretnik o wartości nominalnej 20 Pf wydany w maju 1920 r. na niemieckim sekretniku

z 1920 r., karton niebieskoszary, format 140 x 90 mm, z nadrukiem na znaczku: Commission d?Administration et de Plébiscite Olsztyn Allenstein Traité de Versailles art. 94 et 95.

Filatelistyka

Za diabła nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów formularzy :)

Rafał

Szacunek - Ruski. Myślałem, że trzeba będzie nowy konkurs zrobić :)

Staruszku

Po tym co Ruski zrobił chyba darujesz wymiary??

:)

Jak Pawlak powiedział: Ty się matka nie martw. Ruskie wprawione i raz-dwa skończo

:) Brawo , wszystko sie zgadza w zasadzie , choć brakuje fotek formularzy poczty gołębiej - oczywiscie tych oficjalnych ze o wymiarach juz nie wspomnę , umawiamy się tak - prosze podać jakie rubryki znajdowały się na takim formularzu ( krotka rozpiska )- a uznaję ze - wygrywasz konkurs !

Oczywiście chodziło o Port Gdański który w latach 32-33 sporadycznie przyjmował takie przesylki z powodu przeoczenia przepisów.

Przesyłki sterowcem do Ameryki Południowej były oplacane wg. normalnej taryfy pocztowej + doplata za lot . Dodatkowa opłata wynosiła za list lub kartę do wagi 5g do Brazylii : 3 zł , do innych krajów Ameryki Południowej : 3,50 zł. druki do 25g - 1,50 zł , wzglednie 3,40 zł . tylko w kwestii uzupełnienia .

Wymiary specjalnych formularzy poczty gołębiej : 55x90 mm , 160x147,5 mm , 165x60 mm - poza pierwszą pozycją pozostałe dwie były drukowane - proszę podać jakie tabelki znajdowały się na tych formularzach - fotki darujemy sobie - doceniam to co przedstawiłeś .

Może wymienię kilka dat :

1923.08.23. Warszawa - Katowice

1924.08.15. Zegrze - Warszawa ( z okazji Świeta Żołnierza )

1925.08.13 Wysłane z Wielkich Manewrów W.P. w okolicach Lwowa

1925.08.15 Warszawa - Katowice

1926.08.08 Kielce - warszawa

1926.09. 06-07 . Lwów - Warszawa , Lublin - Warszawa z manewrow wojskowych

1927.05.30 Warszawa - Poznań z okazji Międzynarodowego Kongresu Lekarzy Wojskowych .

Pytanie dotyczyło jedynie Poczty Polskiej - więc - nie ma fotek - nie szkodzi , prosze tylko jeszcze o rozpiskę jakie tabelki( rubryki ) znajdowały się na formularzach poczty gołębiej i jesteśmy w domu - to z powodu braku fotografii - dla ułatwienia , pozostałe pytania uznajemy za bardzo dobrze opisane !

PRAWIE - GRATULACJE :D , oczywiście jak nie znajdziesz - to bedę myślał czy uznać pomimo iż prosiłem koniecznie o fotki polskich formularzy .

Tak czy inaczej - na pewno bedzie nagroda - teraz bardziej chodzi o jej wielkość :) , na razie masz małą klamrę - dowolną ale małą , jak podasz rozpiskę formularzy, na jednym z tych rodzai był też numer - to wtedy juz pomijam fotki i uznaję za pełne zwycięstwo konkursu .

PS : Jak widać jednak w necie jest prawie wszystko :) .

Dzisiejsza cena blankietu poczty gołębiej po przelocie sięga nawet 6 tys. PLN ( blankiety wojskowe)- oczywiście to tylko orientacyjna wartość - jak wiadomo to kwestie kolekcjonerskie .

Piotr.

Guest Wywiad

Ruski, gratuluję ( tego, że Ci się chciało tego szukać :angry: )

Każda moja wizyta na poczcie powoduje u mnie nieodwracalne szkody w mojej psychice, a co dopiero jej historię studiować. Nagroda się należy :D

Rozumiem ze poprzestajemy na dotychczasowej wygranej :angry: , pisz jaką klamrę chcesz a najlepiej wklejaj fotkę - max. rozmiar 26 - czyli mała w sumie :) GRATULACJE - jest czego !!! :D .

Piotr.

Nie szukałem tych materiałów dla nagrody. Po prostu lubię wyzwania- niestety brak czasu nie pozwolił mi na znalezienie całości odpowiedzi. Najlepsze jest to, że dzień albo dwa przed ogłoszeniem konkursu zakupiłem od forumowicza dwie klamry- che, che. Chciałbym jednak dokończyć konkurs i poproszę o nie kończenie tej edycji- jeszcze poszperam, może coś znajdę w bibliotece :angry:

PS. Nie wszystko można znaleźć w internecie :D

Rafał

OK wobec tego czekamy :angry: , pozdrawiam serdecznie .

Piotr.

Ruski wyśle teraz Kiwaczka do krokodyla Gieny. Poszperają i jutro staruszku łapiesz za fajlę i robisz klamrę do pasicha.

:angry:

Tak to dla ciebie skończy się. Hahahahaha

Zdaje sobie z tego sprawę ze nie możesz zrozumieć jak ktoś moze zrobić coś dla innej osoby bezinteresownie w imię dobrej zabawy i miłego spędzania czasu na forum , nawet mi przez myśl nie przeszło ze mogloby być inaczej . Kolega zasłużył na zwycięstwo w konkursie który jest własnie w tym celu organizowany , podobnie jak poprzedni i jeszcze wcześniejszy i przyszłe również - piszę to ze swiadomością ze może jednak pomimo braku sensu w tym wszystkim - nie jest to az tak trudne do ogarniecia :angry: .

Piotr.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.