Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Doxa Grafic - zaczelo sie w 1957r

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacyjny stan, tylko pozazdrościć :) I ten czechosłowacki Prim :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

W końcu uruchomiłem stalowego Grafica - z datą i manualnym naciągiem.

Znalazłem takiego zabiedzonego biedaka z ledwo wyczuwalnym pulsem ;-) i uciapkanego jak prosię.

 

gallery_26467_836_61518.jpg

 

Po wymyciu, dorobieniu szkła (wyszło jak oryginał), wymianie koronki i kompleksowym spa serducha chodzi jak marzenie!

 

gallery_26467_836_15440.jpg

 

Kiedyś znajdę jeszcze bardziej pasujące wskazówki kolorystycznie, bo wydaje mi się że tu koperta poszła na przetop i stąd werk trafił do stalowego ubranka.

Miałem dylemat z tarczą, bo na początku przez myśl przeszła mi renowacja, ale po wyczyszczeniu okazało się, że strasznej tragedii nie ma. Zegarek wygląda ładnie choć znaki czasu ma. Jeśli ktoś chciałby mnie poratować wskazówkami srebrnymi\czarnymi zapraszam. 

 

Mam teraz dwie sztuki na edc w stali i na większe gale ;-)

 

gallery_26467_836_161063.jpg

 

Stalowa dołączyła do gromadki moich bauhausów ;-) i do swojej złotej siostry. Naprawdę świetnie się nosi - ma akuratny wymiar pod mankiet. 

Teraz w remoncie jest Grafic damski. Jak skończę również pokażę efekt.

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

D@dik, bardzo ładnie wyszło. Zastanawiam się, jak i z czego dorobiłeś szkło. Mam, a właściwie nie ja, tylko moja żona, starą doxę po babci. Żona, widząc rezultaty udanych ożywień kilku moich vintage, poprosiła mnie, żebym zajął się tą doxą, ale na razie sprawa wisi z powodu szkła właśnie. Więcej w TYM wątku. Czy to szkło sam dorabiałeś? Jak rozumiem, to hesalit lub coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a towarzysze radzieccy, a jakże, jak zawsze nadążali za modnymi światowymi trendami :D

W odpowiedzi na Doxę Grafic z 1957 oto Poljot 'Grafic' z 1968 ! :P

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7252-najnowsze-zakupy-nowe-nabytki/?p=1572872

 

EDIT: tutaj podobny do kupienia

http://olx.pl/oferta/poljot-17-kam-CID87-IDbEXgh.html#ebd3afb4dd

(nie moja oferta, jakby co)

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a towarzysze radzieccy, a jakże, jak zawsze nadążali za modnymi światowymi trendami :D

W odpowiedzi na Doxę Grafic z 1957 oto Poljot 'Grafic' z 1968 ! :P

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7252-najnowsze-zakupy-nowe-nabytki/?p=1572872

 

EDIT: tutaj podobny do kupienia

http://olx.pl/oferta/poljot-17-kam-CID87-IDbEXgh.html#ebd3afb4dd

(nie moja oferta, jakby co)

Faktycznie wzory na tarczy trochę podobne do Doxy, ale towarzysze radzieccy w odpowiedzi na Doxę Grafic raczej stworzyli Ljuksa, niemal identyczny...D@adik wkleił jego zdjęcie wraz z Pirmami:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_715/gallery_26467_715_113575.jpg

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem właścicielem Doxy Grafic (stal, manual, rocznik '59). Niestety cyferblat jest w słabym stanie. Rozważam jego renowację lub na początek czyszczenie (naczytałem się o cudach przy użyciu Pronto i chyba spróbuję). Zdjęcia wrzucę wieczorem.

P.S. Poszukuję także wskazówek - oryginalnych lub zbliżonych do oryginału, bo z moimi jest coś nie tak...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia mojej Doxy. Na żywo aż tak nie straszy. Obawiam się, że bez renowacji tarczy się nie obejdzie...

 

Może ktoś z Was dysponuje choć wskazówkami do Grafic'a?

post-35535-0-67894100-1450012158_thumb.jpg

post-35535-0-11159900-1450012166_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Cześć

 

Wrzucam zdjęcia mojej Doxy. Na żywo aż tak nie straszy. Obawiam się, że bez renowacji tarczy się nie obejdzie...

 

Może ktoś z Was dysponuje choć wskazówkami do Grafic'a?

 

Próbowałeś tę tarczę już czyścić z tego nalotu w kropkach?

Kiedyś na bazarku leżał Grafic z tarczą po renowacji, ale efekt tej renowacji nie był powalający - strasznie grube kreski i napisy. U mnie w stalowej odpukać mycie nawet dało rady. Mam z takimi kropkami damską wersję, ale jeszcze nie wygospodarowałem czasu by ją reanimować. Mam jednaj wrażenie, że te kropy powinny zejść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, ale obawiam się, że to nie nalot, tylko uszkodzenia powłoki lakieru :-(

Noszę się z zamiarem przeczyszczenia metodą kol. zegaryna_24 (przy użyciu pronto). Trochę się obawiam, ale gorzej już chyba nie będzie. Trochę brakuje mi na to czasu. Najwyżej oddam do renowacji.

Pamiętam te dwie Doxy z naszego bazarku. Jedna faktycznie miała odnawiany cyferblat, ale kreski podziałki były stanowczo zbyt grube. Boję się, że u mnie też tak może wyjść...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat.

Próbowałem myć tarczę, ale niestety nie przyniosło ono żadnych rezultatów (poza lekkim starciem napisu DOXA...). Pozostaje renowacja lub poszukiwania ładniejszej tarczy...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat. Mam możliwość kupić z drugich rąk doxa grafic niestety w prądzie w dobrym stanie za kwotę 500 zł. Zegar jest w pełnym secie z rachunkiem, pudełkiem i gwarancją z której wynika że zakupiony był w sklepie apart w 2010. Podobno jest na ronda 515 i ma szafir. Nie znam się na zegarkach i kupuje oczami 🙂. Koperta posiada niewielkie rysy i bransoleta do polerowania.  Szkło jak to szafir bez skazy. Tarcza też idealna Nie wiem czy warto? Może ktoś podpowie.

doxagraficreissuedoxadeco.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.