Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr Dygas

Ulysse Nardin Jubile 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na wstępie przepraszam za kolejny dzisiejszy wątek ? jest on jednak na tyle odrębny od pierwszego, że postanowiłem zrobić go jako oddzielny.

Ale do rzeczy.

Kupiłem zegarek marki Ulysse Nardin Jubile 4000 ? zegarek jest stary ? lata ok. 1960. Sprzedawca zapewnił mnie o jego oryginalności ? niestety nie miałem okazji zobaczenia przed kupnem na żywo mechanizmu. Nabyłem go z uwagi na zapewnienia sprzedawcy. Po otworzeniu zegarka u Strojnego nabrałem wątpliwości czy mechanizm jest mechanizmem oryginalnym ? wątpliwości potwierdzili zegarmistrzowie ww. salonie.

W czym problem.

Mechanizm nie ma żadnego oznaczenia, że pochodzi o UN/został przez nich włożony do tego zegarka. Wiem ze mechanizm to 11? AS 1863, który był wykorzystywany przez UN, co zostało mi przez nich potwierdzone. Znalazłem na aukcjach zdjęcia tego mechanizmu i rzeczywiście wydaje się ze tak było. Problem z tym, że mechanizm na moim UN nie zawiera żadnych oznaczeń, grawerów itp., co raczej nie powinno mieć miejsca (inne znalezione przeze mnie w Internecie egzemplarze tego modelu zawsze miały oznaczenie UN, logo, numery itp.). Tu tego nie ma. Jest tylko jeden numer ? 8613800.

Załączam zdjęcie mechanizmu.

 

post-11003-0-68506100-1331250646.jpg

 

i zegarka

 

post-11003-0-99721700-1331250647.jpg

 

 

Niestety szwajcarski serwis UN nie potrafił mi odpowiedzieć (albo nie chciało mu się dokładnie szukać) na pytanie, czy jest możliwe żeby nie oznaczali, ozdabiali itp. mechanizmów, które wkładali do własnych zegarków, nawet jeśli nie były ich produkcji jak w tym wypadku. Tym bardziej, że inne które znalazłem były oznaczone ? czemu zatem ten miałby nie być.

Zatem oryginał czy nie?:D

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

pd


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo:)

 

Ale pozostaje nadal otwarte pytanie czy jest mozliwe zeby w zegarku UN znalazl sie werk bez ich oznaczenia. Dla mnie nie - ten model ktory tam jest to tylko potwierdza. NO chyba ze ktos z Was sie z takim spotkal.

 

pd


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pozostaje nadal otwarte pytanie czy jest mozliwe zeby w zegarku UN znalazl sie werk bez ich oznaczenia. Dla mnie nie - ten model ktory tam jest to tylko potwierdza. NO chyba ze ktos z Was sie z takim spotkal.

 

Hmm... Zegarek ma identyczną jak oryginał kopertę, tarczę i mechanizm, ale brakuje mu oznaczeń na mechanizmie, więc są tu dwie mozliwości: albo firma stosowała takie mechanizmy, albo jest to przekładka. Ale firma się jednoznacznie nie wypowiada i innych przykładów takich zegarków nie znaleziono, więc tu bym rozstrzygnął taki przypadek jednak na niekorzyść sprzedawcy.

 

PS

Przydało by się tu jeszcze zdjęcie dekla z obydwu stron.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak potwor z Loch Ness w wykonaniu UN istnieje - piekny przyklad (w ogole ten gosc ma inponujaca kolekcje zegarkow "vintage"):

 

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=4734025&rid=73104#msg_4734025

 

Nie wnikajac w kwestie oryginalnosci, roznica w jakosci wykonania dekla jest jednak wyrazna.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak potwor z Loch Ness w wykonaniu UN istnieje - piekny przyklad (w ogole ten gosc ma inponujaca kolekcje zegarkow "vintage"):

 

http://forums.timezo...104#msg_4734025

 

Nie wnikajac w kwestie oryginalnosci, roznica w jakosci wykonania dekla jest jednak wyrazna.

 

No a tu np. mamy taki dekiel:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2usau&1042041632


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, sam zegarek bardzo podobny do tego z Timezone, a dekiel identyczny jak w zegarku Piotra - to dobrze dla Piotra (chociaz podtrzymuje swoje zdanie, ze zdobienie i napisy sa zdecydowanie gorzej wykonane).

 

Gosc z Timezone napomyka zreszta o duzej roznorodnosci kopert, do ktorych ten mechanizm byl wkladany.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guten Tag Herr Tadla,

 

Damit ich in unser Archiven suchen kann brauche ich auch Fotos der Werk und der Uhr.

 

Ich warte nach weitere Informationen und stehe Ihnen gerne zur verfügung.

Mit freundlichen Grüssen,

 

Sylvie ROLOT

International Technical Service

Administration Manager

Ulysse Nardin

CH-2400 Le Locle

Tel: +41 32 930 74 00

Fax: +41 32 930 74 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki wyslalem , zobaczymy co napisza

 

bede info.

 

pozdrawiam milosnikow zegarkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam bardzo.

 

Prowadzilem już ozywioną korespondencje z Panią Rolot. Niestety to co uzyskałem to informacje, że mozliwe ze ktos wymienil mechanizm na inny.

 

Wyslalem jej juz wszystkie zdjecia tego zegarka jakie mialem.

 

Sam juz nie wiem co sądzić o tym zegarku - koperta, dekiel, koronka wydaja sie byc oryginalne - mechanizm raczej nie.

 

Pozdrawiam

pd


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.