Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Wywiad

Paski ze skór egzotycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wywiad

Witam

 

Czy ktoś może orientuje się jakie firmy szyją dobre paski ze skór egzotycznych. Mam na myśli raczej krokodyle i jaszczurki. Co warto a czego nie warto kupować? Czy różnice w cenie zależą głównie od marki paska czy również od różnej jakości skóry?

 

Aby bardziej sprecyzować...

Nadszedł czas by rozglądnąć się za czymś fajniejszym do tego zegarka.

Tissot7.jpg

 

Chciałbym aby pasek nie był z cienkiej, kruchej skóry tylko z bardziej mięsistej, żeby miał trochę ciałka B)

I co znalazłem...

 

Ze skóry krokodyla, raczej tani... może dlatego, że z d... krokodyla - KUKI za 130 zł

czarny_krokodyl1.jpg

 

a tak wygląda faktura skóry, chyba nie lakierowany jest

CM_000.jpg

 

Rios 230zł - tu już jakby inna faktura skóry ;)

c262cfdafea34af595db9ac0dba60508.jpg

 

Jaszczurka KUKI 56zł, trochę damska, nie ma przeszycia

16_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Matowe paski chyba wyglądają mdło, mało efektowne są.

Lepszy raczej będzie jakiś lakierowany.

 

b7cf7db8289d4ff9bb5fd637a92859ed.jpg

98d990d09e104ff8a6c5686607b9110c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga jaszczurka Riosa jest bardzo OK. Mam, używam, jestem zadowolony.


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Rios, czy Bros - źle nie trafisz. Kuki robi doskonałe paski z jaszczurek - jednak są dosyć cienkie i bardziej sprawdzają się na cieńszych zegarkach - są idealne do zegarków starszych.

Lakierowane jaszczurki są bardzo eleganckie - moim zdaniem często zbyt eleganckie na dzień - ale to moja opinia.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Ta druga jaszczurka Riosa jest bardzo OK. Mam, używam, jestem zadowolony.

Dzięki. Takiej porady szukałem. Teju ma ciekawszą fakturę, fajniejsza jest.

 

Kuki robi doskonałe paski z jaszczurek - jednak są dosyć cienkie i bardziej sprawdzają się na cieńszych zegarkach - są idealne do zegarków starszych.

Miałem Morellato i też były raczej dekikatne, czyli Kuki odpada.

 

Z droższych pasków po przygodach PcStuda z przykrością odradzam ABP Paris :)

Byłem zachwycony obfitością pasków jakie oferują, lecz to z pewnością nie mój przedział cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co lepszych sklepach zegarkowych możesz zamówić pasek Bros szyty na zamówienie - wybierasz wzór, skórę, kolor nici etc.

Kosztuje to tylko trochę drożej niż pasek w cenniku ale trzeba poczekać. Ceny taż niezłe. Polecam zapytać o wzornik Brosa w dobrych sklepach z zegarkami. Ja ostatnio zamówiłem matowego Teju - czarnego z czarną nicią ( normalnie jest biała ) - bardzo fajna faktura skóry.

 

Jednymi z najfajniejszych pasków są paski Camille Fournet - dostępne tutaj:

 

http://www.watchstyle.com/pd2100567109.htm?defaultVariants=search0_EQ_Black_AND_search1_EQ_18/16%20mm_AND_search2_EQ_M-Regular_AND_search3_EQ_Steel_AND_{EOL}&categoryId=3

 

To jedne z najlepiej wykonanych pasków na rynku. APB się chowa, zresztą sporo szyją dla dobrych marek.

 

No i paki Rios też są niczego sobie - sprawdź ten sklep:

 

http://www.stetefeld-design.de/uhrenarmbaender/nach-herstellern/kaufmann-kollektion/index.html

 

Mają tam też paski Kaufmann'a - naprawdę bardzo dobre - np Kaufmann ma świetnego aligatora:

 

Najtańszy nie jest ( 116 EURO ) ale to tzw full cut czyli regularna, symetryczna (po obu stronach zegarka) tekstura z najdroższego kawałka skóry:

kosztująca zazwyczaj w takim wykonaniu znacznie więcej:

post-1039-0-26476500-1331251918.jpg

 

I strusia ( 36 euro) - fajny bo bez pipków :)

post-1039-0-36583800-1331251919.jpg

 

Jaszczurka to koszt 38 EURO

 

A tutaj masz fajnego węża morskiego za 18 USD:

 

http://www.globalwatchband.com/group/89/

 

Generalnie jak trafisz naprawdę dobry pasek, to warto dać za niego parę złotych więcej, bo często posłuży Ci dłużej niż zegarek :) Tzn zegarek sprzedasz, a pasek będzie Ci służył z innym. No i fajny, dobrze dopasowany pasek potrafi nadać zegarkowi wiele uroku i znacznie poprawić komfort codziennego użytkowania.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach to równiutkie szycie.. :)

 

426ru.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, nie zauważyłem tego.

 

Jednak ręczna robota niesie za sobą ryzyko niedociągnięć.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Przestrzegam przed kupowaniem pasków np z aligatora w sklepach poza UE, czyli np w Global Watchband zareklamowanym przez KLOD100. Facet jest z Florydy a żeby legalnie sprowadzic taki pasek na teren UE nalezy miec specjalne certyfikaty, inaczej pasek zostanie zarekwirowany w polskim Urzędzie Celnym. No chyba że ktoś chce liczyc na szczęscie że nie otworzą przesyłki lub dogada się z Panem z Florydy żeby opisał przesyłke jako pasek cielęcy...ale to i tak może nie uchronic przed otwarciem przesyłki na cle. W UE mają bzika na punkcie wyrobów ze skór węży, aligatorów, płaszczek itp a obrót tymi wyrobami jest ścisle kontrolowany. Nawet Allegro boi się aukcji takich przedmiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed kupowaniem pasków np z aligatora w sklepach poza UE, czyli np w Global Watchband zareklamowanym przez KLOD100. Facet jest z Florydy a żeby legalnie sprowadzic taki pasek na teren UE nalezy miec specjalne certyfikaty, inaczej pasek zostanie zarekwirowany w polskim Urzędzie Celnym. No chyba że ktoś chce liczyc na szczęscie że nie otworzą przesyłki lub dogada się z Panem z Florydy żeby opisał przesyłke jako pasek cielęcy...ale to i tak może nie uchronic przed otwarciem przesyłki na cle. W UE mają bzika na punkcie wyrobów ze skór węży, aligatorów, płaszczek itp a obrót tymi wyrobami jest ścisle kontrolowany. Nawet Allegro boi się aukcji takich przedmiotów.

 

nie jeżeli jest banderola która jest certyfikatem pochodzenia skóry z hodowli, co w przypadku paskoq nowych jest normalne. Problemem jest kupno uzywanego zegarka z pakiem bez banderoli lub paska z Azji - tam mali wytwórcy nie stosują się do międzynarodowych regulacji. Miałem sporo w tej kwestii do czynienia z celnikami. Ale faktycznie zza oceanu najlepiej nie kupować krokodyli i aligatorów.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Przy okazji tego wątku poznałem atelier ABP z Paryża....wybór rodzajów skór imponujący i abstrahując od tego jak traktują klienta z Polski to trzeba przyznac że pomysł z szyciem pasków na zamówienie świetny. I właśnie mam pytanie, czy w Polsce istnieje jakaś pracownia szyjąca wysmakowane paseczki z egzotycznych skór? Nie mam na myśli aż tak egzotycznych jak w ABP np anakondy, słonia albo psa morskiego ale jakiś aligator albo jaszczur to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat.

Na początku października skusiłem się na krokodyla Kuki. Pasek bardzo miękki, faktura trochę inna niż w moim  fabrycznym Frederique ale też bardzo ciekawa.

Polecam i producenta i sprzedawcę

Przepraszam jeśli źle wstawiłem odnośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.