Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest piszczel

Prośba o pomoc w identyfikacji i wycenie

Recommended Posts

Guest piszczel

a możesz wkleic fotki a nie linki ?

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Witam Wszystkich,mam wielką prośbę:w związku że nie mam żadnego pojęcia na temat takich zegarków chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat 3zegarków które dostałem od dziadka.Poniżej zamieszcam zdjęcia.

Hmm... Na temat takich zegarków to można powiedzieć tylko... fajne pamiątki po dziadku.

Pierwszy i trzeci - wychwyt cylindrowy, na forum pisano o nich już wielokrotnie, drugi wprawdzie nie ma zdjecia mechanizmu, ale po wyglądzie zewnetrznym można przypuszczać, że również żadna rewelacja.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

Guest kaido2

No fajne pamiatki,zwlaszcza ze 2-gi to kombinatorka:)Reszta j/w cylindry z tym ze pierwszy chyba najbardziej wartosciowy,werk na 4-ch kamieniach,kluczykowiec w srebrze z konca XIX w.3-ci wyglada na argentana(chyba ze sa proby srebra)z ok 1910r na 6-ciu kamieniach.Daj fotke werku tego 2-go bo byc moze mechanizm jest cos wart.

Guest piszczel

Dziękuje za szybką odpowiedz .Wstawiam zdjęcia mechanizmu 2 zegarka i Przepraszam że wczesniej wstawiłem linki do zdjęć.Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ,gdzie w trójmieście można wycenic takie zegarki ,bo mam ich jeszcze pare a wiem ze ze zdjeć za dużo się nie dowiem i jaka mniej więcej jest cena tych które pokazałem. Dziekuje i Pozdrawiam

f9258e0f3d68d0ccm.jpg

b01e372fedbfc1e1m.jpg

Dziękuje za szybką odpowiedz .Wstawiam zdjęcia mechanizmu 2 zegarka

Jest to dość popularny mechanizm firmy FHF (Fabrique d'Horlogerie de Fontainemelon), Stosowany miedzy innymi przez Doxę.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ,gdzie w trójmieście można wycenic takie zegarki ,bo mam ich jeszcze pare a wiem ze ze zdjeć za dużo się nie dowiem i jaka mniej więcej jest cena tych które pokazałem.

Hmm... Wycena zazwyczaj kosztuje, a zegarki te są bardzo niedrogie i raczej od wyceniajacego więcej się nie dowiesz niż tutaj. Przyjrzyj się lepiej aukcją internetowym, czasem bywają tam podobne zegarki i wtedy możesz sprawdzić ile za n ie można dostać.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.