Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Voli

Zakupy na Aukro - czeskim allegro

Recommended Posts

Wyszperałem na czeskim allegro zegarek który mnie interesuje. Napisałem email. Sprzedajacy napisał, ze większość klientów z Polski płaci mu gotówką w listach poleconych bo jest najtaniej (w stosunku do przelewu zagranicznego etc.). Prześledziłem jego komenty i rzeczywiście jest tam kilka nicków forumowiczów. Pchać się w takie coś? Płacić "w kopercie"? Lub szerzej: jak sfinalizować taką transakcję by było i tanio i bezpiecznie?

Nie na temat ale chyba masz na myśli AUKRO a nie ARUKO ?

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ach te literówki... Dziękuję i już się poprawiam z pisownią:)

Zastanów się czy warto wysyłać pieniądze w kopercie?

Rafał

No właśnie mi się to "nie widzi"... Poczta polska oferuje jeszcze coś takiego jak przekaz za granicę, ale tu też parę groszy szarpną. Poradźcie jaka forma płatności bedzie najbardziej połacalna - zegarek nie jest drogi i trochę głupio by było wydać na dodatkowe opłaty tyle co na zegarek :)

Ta forma niestety teraz odpada (na przyszłość pewnie na to przejdę) - ani ja ani sprzedajacy nie mamy kont tego typu i raczej w wypadku jednej transakcji nie zostaną one założone.

jeżeli kasa nieduża (a tak wynika z uwagi, że koszty płatności mogą być na poziomie ceny zegarka), to jeżeli bardzo zależy Ci na zakupie zaryzykowałbym włożenie kaski do koperty. Paredziesiąt złotych (bo to max koszt przelewu zagranicznego, zwłaszcza w ramach Unii) niewielka strata jakby co :) . Jeżeli więcej, preferowałbym rozwiazanie bardziej formalne - w mbanku dla przykładu przelew kilku tysięcy pln na drugi koniec świata zamyka się w 50 pln

List polecony jest automatycznie ubezpieczony na kwotę w granicach 100 zł może nawet więcej (musiałbyś się dowiedzieć) więc jeżeli kasa jaką masz zapłacić jest przybliżona do tej kwoty to ja bym wysyłał w ten sposób.

To, że polecony jest ubezpieczony na jakąś kwotę wiem z doświadczenia. Swojego czasu wysyłałem polecone i za każdym razem w przypadku zagubienia przesyłki otrzymywałem 100 zł + zwrot kosztów przesyłki (taka była wartość przedmiotów jakie wysyłałem i takiej kwoty żądałem w odszkodowaniu).

Uprzedzam, że polecone, które wysyłałem zawsze były adresowane w kraju i tu też musiałbyś się dowiedzieć jak wygląda sprawa z zagranicznymi.

No to może jakiś Western Union albo coś podobnego. Opłata na pewno jakaś jest ale tego nie unikniesz tylko przy wysłaniu pieniędzy listem.

do you feel lucky ?

janek

Może dowiedz się jakie są koszty takiego przelewu. Ja w BZWBK za przelew EUR płacę 9,50zł. Jeżeli bank otrzymujący zapłatę nie pobiera opłat to nie jest to jakoś szczególnie drogo.

Dziękuję za zainteresowanie i za podpowiedzi.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.