Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Voli

Użytkownik
 • Content Count

  1765
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Voli last won the day on September 8 2009

Voli had the most liked content!

Community Reputation

25 Początkujący

About Voli

 • Rank
  mentalny Martin Eden

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Interesuje mnie wszystko :P

Recent Profile Visitors

1755 profile views
 1. A mogło być tak, że nowa farba była niedoschnięta i wciąż uwaliły się z niej resztki rozpuszczalnika? Jak trafiły na podatny grunt (ledwie zipiący lakier). Zakładasz na otwartym deklu i pomagasz sobie pęsetą. Nie pchaj wałka na silę i nie walcz z gwintami. Włóż go tylko a następnie złap pęsetą za podcięcia wałka (wewnątrz koperty, w przerwie pierścienia osadczego) i wprowadź go tak jak trzeba w mechanizm. Jak siedzi, z wyczuciem zakręć koronkę i sprawdź, czy wałka nie trzeba dopchnąć (czasem trzeba, aby poprawnie wskoczył, robi się to dokładnie tak samo). W pewnym sensie najpierw osadzasz koronkę na gwincie a dopiero potem od środka pęsetą wstawiasz wałek tak głęboko jak być powinien. Eliminuje to problem luzu konstrukcyjnego wałka w koronce.Testowane i na 2209 i na 24xx i imho jest to wygodny sposób.
 2. Gdy go kupiłem byłem zdziwiony, że pilnik sie nie obraca, ot, fragment odlewu koperty, ale to względnie dokładna i stylistycznie bardzo spójna replika ( "Uforowych" Kirowów z lat '40 i początku '50). Jest stal, jest ten piękny mat, jest współczesne szkło. Jest sensowny zdobiony, grawerowany klasycznie a nie laserowo (czyli tanio i tandetnie) dekiel. Jest i współczesny mechanizm, wiec można bez obaw eksploatować tego lotnika Jeden z najbardziej udanych współczesnych Poljotów / Kirowów chrono, choć... prawdopodobnie nie jest to zegarek do końca "koszerny" (nie mam pojęcia, kto i gdzie je robi, w oficjalnej dystrybucji ich nie widziałem, tylko ebay itp. Ale jest świetnie działający 3133 i wszystko w/w. Wszystko jak sie patrzy i nalezy. Polecam gdyby coś. Aha... "świeci" jak wszystkie Poljoty
 3. Może nie okazje, ale chyba warto zerknąć: 1. Kirowski w złocie, mocno spolerowany, ale dość tani: https://allegro.pl/zloty-zegarek-kirowski-kupobckue-14k-16-kamieni-i7446841846.html 21. Kieszonkowa Rakieta 2209 z papierami: https://allegro.pl/zegarek-raketa-23-jewels-i7446015512.html Trzeba by dopytać, czy papiery pasują do werku, ale skoro jest komplet kwitów, to szanse są spore.
 4. @Adam Rakowski - świetny zegarek, oryginał, zegarek z drugiej połowy lat '60 lub początku '70; zachowany w świetnym stanie. Tę tarczę dość trudno dorwać (w ładnym stanie) @Zdzisiek - Ten zegarek jest w świetnym stanie i liczenie go po złomie.... Zresztą, to myślenie sprawia, że niektórych modeli już prawie nie ma na rynku. Regularnie widuje się wystawione oferty (np. przez lombardy) z cenami z kosmosu (ktoś to kupuje?), ale i w drugą stronę nie warto przeginać - to nie jest złom.
 5. Jak to złote damki, taka była moda Te czerwone (wiśniowe) Nairi są u nas dużo rzadsze niż np. złote damskie Czajki, Sławy etc. Te zwykle mają białe lub srebrne tarcze. Chyba tylko czarna Czajka krab jej dorównuje dostępnością. Fajny nabytek Ci się trafił
 6. Dziękuję za pokazanie - nie znałem tego zegarka. A Tobie za wyszukanie Generalnie.... potwierdziłeś moje domysły Pomyślałem, że albo to jest samoróbka, albo właśnie wytwór szalonych lat '90 Zastanawiałem się trochę (po tych pierwszych zdjęciach) i doszedłem do wniosku, że skoro nie ma śladów po spawaniu, to taki dekiel mógł powstać (najprościej) jako przeróbka niedokończonego (nieokrojonego) półfabrykatu dekla - zdjąć półfabrykat z tłocznika przed ostatnim, okrawającym taktem wykonać uszy (prosty tłocznik). Sama koperta to zmodyfikowana skorupa któregoś z dominujących wówczas modeli - ot, inaczej wykończona co do kształtu (a to i tak jest robione skrawaniem) i potem polerowane. Tak czy inaczej ta koperta to jest obraza dla kultury technicznej i wymagań stawianych konstrukcji divera - szkło nie ma równomiernego podparcia (koperta jest bardziej podatna na tych wielkich ścięciach), co wręcz prosi się o kłopoty ze szczelnością - tak pod wpływem ciśnienia jak i temperatury; - każde zahaczenie o coś zegarkiem odrywa go od paska, czyli też kopertę od dekla... każde szarpnięcie paskiem odrywa dekiel od koperty i zmniejsza docisk do uszczelki, całe obciążenie idzie na cieniutki pierścień i drobny gwint (normalnie nie pełnią one takiej roli) co ułatwia wdzieranie się tam wody, mocne szarpnięcie może wręcz zdeformować przylgę dekla = natychmiastowe zalanie; To mogło powstać tylko w latach '90 Zakładowy stylista do spółki z księgowym (i chwała im za to) przy naprawdę minimalnych kosztach próbowali poszerzyć ofertę i szukać zarobku. Testy ciśnieniowe, statyczne toto pewnie nawet przejdzie, ale użytkowo... model nie upowszechnił się na rynku i ja podejrzewam, że to nie był (nie tylko) efekt stylistyki
 7. Nigdy się z taką nie spotkałem. Z pkt. widzenia sztywności (a co za tym wodoodporności)... mam wątpliwości. Czy to czasem nie jest jakiś pomysłowy Dobromir obdarzony smykałką warsztatową. Nie piszę, że tak, po prostu mi to nie pasuje, Amfibie od zawsze mają solidne uszy a tu każde szarpnięcie paskiem prowokuje dehermetyzację... Daj więcej zdjęć koperty i dekla w możliwie dobrej rozdzielczości,dużym rozmiarze i ze wszystkich możliwych stron i kątów. Mnie to (wstępnie) pachnie przefrezowaną kopertą i dorobionym deklem.
 8. Zdziwiłbyś się. Tam zarówno stalówki jak i złote są droższe niż u nas. A z tą pierwszą ręką... byli u nas swego czasu skupywacze na targach, tam są do dziś a skala zjawiska jest nieporównanie większa. Próbować oczywiście można
 9. Jeśli cena jest przystępna, to nie musisz odpuszczać. To jest dekiel od Wostoka (choć raczej nie tego). Dekiel jest zasadniczo dedykowany do eksportowych wersji (bardziej typowych) Wostoków na 2209 i 2214 brandowanych Sekonda i można go spotkać w pozłacanych i chromowanych kopertach na rynek brytyjski (zamiast typowego z pierścieniem). Jest jednak szansa, ze wyszła jakaś seria z takim deklem, mała ale jest (trafiają się demoludowe Wostoki z takim jednolitym deklem). Może być to też przeszczep z modelu, który pokazałem. Na pocieszenie podam, że koperta sygnowana all steel na deklu występuje najprawdopodobniej tylko w eksportowych. Pomimo długotrwałych, intensywnych poszukiwań prowadzonych na szeroką skalę (zabrzmiałem jak porucznik Jaszczuk ) nigdy nie znalazłem wersji cyrylicznej dekla, choć same zegarki w tej (stalowej) kopercie są do znalezienia w cyrylicy i to bez problemu, w dostatecznie wielu miejscach i na tyle powszechnie by uznać je za oryginały. Ot, dekiel jest cyryliczny standardowy, tylko balans amortyzowany etc. Można więc pokusić się o przekładki i sklecić poprawny "katalogowo" wariant na rynek wewnętrzny.
 10. @kchrapek To własnie ten model koperty Wszystkie posiadane kupiłem za grosze, bo... mało Kto wiedział (do dziś), że to są stalówki i generalnie wielu chętnych nie było... teraz będzie przekopywanie handlarskich szpargałów i wysyp na portalach aukcyjnych No może nie wysyp bo na przestrzeni lat kupiłem 3 z 3 jakie zobaczyłem P.S. Poprawię Ci pierwszy link: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-j42he735
 11. I to nawet mocno poszukiwana stalówka, sam sporo czasu straciłem zanim dorwałem tą tarczę I nawet nie kombinowany, języki się zgadzają... pogratulować P.S. Sprawdź koronkę, bo mi średnio pasuje.
 12. Tak właśnie sądziłem Sztuka jest sztuka. Toczki to sprzęt schodzący, no, może mają teraz drugą młodość w Jemenie ;>
 13. To jest stal, mam w ręku, macam liżę, porównuję odcienie i co tam jeszcze. Zastanawiałem się przy pierwszym który kupiłem, więc... zarysowałem go od wewnątrz. To jest stal. I tak jak pisałem, moje są bez podcięć po bokach uszu (te Sekondy to taki a'la krab, moje nie). Fotki z szajsunga... miliard milardów megapikselozy o realnej wartości na poziomie leciwej kamerki internetowej... (Koronka oczywiście z d... zegarek czeka na dawcę i remont).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.