Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wyczesany

Atlantic, Vostok i Pallas

Recommended Posts

Dziadkowie dowiedzieli się o moim hobby i w prezencie dostałem 3 stare zegarki: Atlantic Worldmaster, jakiś Pallas i Vostok. Co do tych dwóch to nie mam pojęcia co to za modele, Vostok podoba mi się najbardziej (ładny kolor tarczy, tylko troszkę przyrdzewiał, da się coś z tym zrobić?) W Pallasie pękło to coś czym się naciąga(?) W Vostoku nie wiem co nie działa, ale nie można nawet ruszyć koronką ;) Jeśli to coś pomoże to mogę zarzucić zdjęcia mechanizmów. Chciałbym wiedzieć jaki może być przybliżony koszt (za atlantica ~60zł)

5364060855104b45.jpg

... Chciałbym wiedzieć jaki może być przybliżony koszt (za atlantica ~60zł)

Przyblizony koszt czego? Naprawy, cana za jaka mozna je sprzedać?

Wostoka mozna doprowadzić doporządku za 40-100zł zaleznie od rejonu kraju i zakładu zegarmistrzowskiego. Tarcza będzie do wymiany (renowacja nieopłacalna). Zegarek z lat '70 lub '80 wart w dobrym stanie kilkadziesiąt złotych, w tym kilka złotych. Jeżeli na tarczy pisze 18j to w środku jest mechanizm 2209 jesli 17j to werk 2409A. Ja obstawiam 2209, jesli jest inny to zegarek jest prawdopodobnie kombinowany.

Co atlantica i pallasa to oba warte są po kilkadziesiąt złotych (atlantic więcej), koszty 50-150zł od sztuki, co do szczegółow to proszę poczekać na kolegów wyspecjalizowanych w "szwajcarii".

Dzięki za pomoc, chodziło mi o renowację ;) Po rozkręceniu Vostoka (17j) widzę napis "2409A" i pod tym "SU") w Pallasie tylko informacje "seventeen 17jaweles", "unadjusted" i "swiss" :)

Daj te zdjęcia weków i bardziej jednoznaczne opisy co w którym działa a co nie i jakie są objawy :rolleyes:

P.S

Cieszę się, że coś pomogłem :).

Jeśli koronka obraca się na lusie to byc moze tylko cos z walkiem lub zerwana spreżyna zapadki - naprawa banalna obstawiam, że za uruchomienie pallasa nie zapłacisz więcej niż 30-40zł (choć po prawdzie to i za 20 powinni zrobic jeśli tylko to jest problemem).

Jeżeli na tarczy pisze 18j to w środku jest mechanizm 2209

Gwoli scislosci, 2209 nie ma 23j?

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.