Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Annie

Rotomat Modalo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Annie

Witam,

 

Czy ktoś orientuje się jak jakościowo wypadają rotomaty Modalo niemieckiej produkcji?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jak jakościowo wypadają rotomaty Modalo niemieckiej produkcji?

 

Od trzech miesięcy używam rotomatu tej firmy w wersji na dwa zegarki. Jedyna uwaga, to za małe poduszki do mocowania zegarków- sikory latają i obijają się o siebie. Trzeba go trochę samemu podreperować w tej kwestii. No chyba, że masz zegarki na pasku (albo mały obwód nadgarstka), wtedy problem znika. Generalnie jestem zadowolony, ale nigdy nie miałem innego, więc nie mam porównania.

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie

Od trzech miesięcy używam rotomatu tej firmy w wersji na dwa zegarki. Jedyna uwaga, to za małe poduszki do mocowania zegarków- sikory latają i obijają się o siebie. Trzeba go trochę samemu podreperować w tej kwestii. No chyba, że masz zegarki na pasku (albo mały obwód nadgarstka), wtedy problem znika. Generalnie jestem zadowolony, ale nigdy nie miałem innego, więc nie mam porównania.

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie

Dziękuję. A czy jest jakaś informacja odnośnie ilości obrotów na dobę jaką robi ten rotomat dla programu naprzemiennego? Jak z glośnością pracy? No i jak poradziłeś sobie z tymi poduszkami? Czy gwarancja jest bezpośrednio z Niemiec? Będę wdzięczna za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A czy jest jakaś informacja odnośnie ilości obrotów na dobę jaką robi ten rotomat dla programu naprzemiennego? Jak z glośnością pracy? No i jak poradziłeś sobie z tymi poduszkami? Czy gwarancja jest bezpośrednio z Niemiec? Będę wdzięczna za informacje.

Rotomat kręci 6,75 obr. na minutę (to sprawdziłem). Jeśli masz zestawienie programów to wyliczysz sobie ile obrotów wychodzi na dobę (tego nie sprawdzałem). W rotomacie siedzą naprzemian: Orient Mako, Seiko 5 i Oris- żaden się nie zatrzymał jak dotąd.

Uważam, że rotomat jest cichy. Przy wyłączonym innym sprzęcie jest słyszalny, ale bez przesady.

Jedną poduszkę wymieniłem na tą otrzymaną wraz z Orisem. Na drugiej siedzi Seiko, którego noszę rzadko, więc wystarczyło wsadzić coś między bransoletę a poduszkę i problem znika na dłuższy czas.

Rotomat dostałem od Żony, więc prawdę mówiąc o gwarancji nie wiem nic.

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od niedawna mam model z dwoma rotorami z miejscem na 4 zegarki. Dodatkowo ma jeszcze 5 poduszek jako przechowalnię.

Jak na razie rotomat jest super. Ja mam zegarki na paskach więc nic nie lata i się nie obija o siebie. Silniczki pracują bardzo cicho i słychać je jedynie jak się ucho przyłoży do nich. Co do ilości obrotów to podobnie jak u kolegi jakieś 6,5 obrotu na minutę. Moja gwarancja jest dwuletnia i jest bezpośrednio od producenta w Niemczech. Jedyna uwaga do sprzętu to to, że te dodatkowe poduszki z przechowalni są szersze i nie da się ich wsadzić na rotory więc trzeba zegarki przekładać na te węższe poduszki. Jest to drobnostka ale jako inżynierowi ciężko mi zrozumieć takie rozwiązanie techniczne :). Ogólnie towar godny polecenia.

 

Pozdrawiam

Przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach stałem się szczęśliwym posiadaczem rotomatu Modalo i potwierdzam wszystkie spostrzeżenia: jest cichy, nie przeszkadza swoją pracą, jednak zdecydowanie ma zbyt małe poduszki przez co zegarki na bransolecie po prostu latają i istnieje ryzyko ich obtłuczenia. Poza tym niemiłym zaskoczeniem jest, że niektóre zegarki na niego po prostu nie reagują - a więc rotomat je obraca a one się nie nakręcają. W związku z tym, że mam trochę zegarków automatów to muszę przetestować dokładnie których to dotyczy. Myślę jednak że to ważna informacja, bo najgorzej dokonać zakupu i okaże się, że zegarek dla którego został nabyty się nie nakręca - polecam w tym wypadku jednak wypróbowanie w sklepie niż zakup poprzez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym niemiłym zaskoczeniem jest, że niektóre zegarki na niego po prostu nie reagują - a więc rotomat je obraca a one się nie nakręcają.

To nie jest skomplikowane, jak fizyka kwantowa, więc zegarkom powinno wystarczać, że się obracają - marka rotomatu nie ma nic do rzeczy. Przypuszczam, że Twój problem dotyczy automatów z jednokierunkowym naciągiem. W tym wypadku trzeba zmienić program w rotomacie na taki, w którym obraca on w inną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało:)

Poza tym przed wsadzeniem do rotomatu "startuje" zegarek aby wskazówka sekundowa się poruszyła i działa dalej sam. Bardzo się cieszę i jednak polecam rotomat (nie licząc tych luzów):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie zakładać nowego tematu to się podepnę pod ten.Używa ktoś może tańszych rotomatów?Na ebay są takie w cenie 100zł-200zł na jeden lub dwa zegarki.Jest szansa że to się nie rozleci za kilka miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego one sa takie drogie :P Kupi sie zegarek za jakas tam kwote plus rotomat... W sumie na bajerce takie urzadzenie w domku :D


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą instrukcję Modalo, wrzucam krótkie info.

 

Selektor ma 5 ustawień, od lewej do prawej:

1. rotomat wyłączony,

2. 2 minuty w prawo, 6 minut przerwy itd.

3. 2 minuty w lewo, 6 minut przerwy itd.

4. 2 minuty w prawo, 6 minut przerwy, 2 minuty w lewo, 6 minut przerwy itd.

5. 5 minut w prawo, 5 minut w lewo i tak przez 3 godziny, potem 9 godzin przerwy itd.

 

Jak łatwo policzyć, w każdym ustawieniu rotomat pracuje przez 360 minut na dobę. Przy 6,5-6,75 obrotów na minutę (tyle wyliczyli koledzy wyżej) daje to circa 2400 obrotów / 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo policzyć, w każdym ustawieniu rotomat pracuje przez 360 minut na dobę. Przy 6,5-6,75 obrotów na minutę (tyle wyliczyli koledzy wyżej) daje to circa 2400 obrotów / 24h.

Czyli jakby nie patrzeć "kapkę" za dużo. W przypadku mechanizmów nakręcanych tylko w jedną stronę można jeszcze obejść tą "zabójczą" częstotliwość, ale w pozostałych nie bardzo. No chyba, że zastosujemy programator czasowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za duzo? Zegarki sie "przekreca" ? ;)

 

ETA 7750 nakreca sie w 2 strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.