Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kermitek

Timex automat sie spieszy... normalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie jakis miesiac temu zegarek Timex automat, po dlugich poszukiwaniach tylko ten przypadl mi wizualnie do gustu, a no i mialem tylko 1000zl w kieszeni... Zegarek spieszy sie o jakies 6 min w 8 dni (daje minute i jeden dzien tolerancji w obie strony, poniewaz sam nie wiem kiedy go dokladnie ustawialem ;/) Prosze o oswiecenie mnie ile taki zegarek moze miec odchylu dziennie (cena 600zl wiec wiem ze nie bedzie zbyt dokladny).

 

Zegarek ma skorzany pasek, trzeba go jakos pielegnowac? czy one sa juz jakos zaimpregnowane na stale?

 

jest to taki zegarek : TIMEX T2M977

5259bb914d59cbeed541bd25666a2eae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timexa automata nigdy nie miałem, ale z tego co słyszałem to generalnie one dokładnością nie grzeszą. Na stronach Timexa gdzieś wyczytałem, że dokładność gwarantowana to +-40s/day. Jeśli tak jak piszesz, u Ciebie jest to ok 1 min/day, to w zasadzie kwalifikuje się do reklamacji.

Czasami nowy zegarek 'dociera się' kilka miesięcy i z biegiem czasu staje się dokładniejszy, ale mimo wszystko po miesiącu eksploatacji, minuta na dzień to jest jednak za dużo..

 

Nauka jest taka, że najpierw czytamy forum, a potem kupujemy zegarek, a nie na odwrót :angry:

O ile znam życie, to jakbyś wcześniej czytał forum, to zamiast Timexa w cenie 600zł wybrałbyś coś z japońskiej trójcy Seiko/Orient/Citizen. Japońce są precyzyjniejsze, zazwyczaj da się je wyregulować poniżej 10s/day. Ja mam trzy japończyki (dwa Seiko i Citizen) i wszystkie mają dokładność poniżej 5s/day, czyli standard raczej szwajcarski :angry:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te Timexy mają chińskie mechanizmy automatyczne Seagull (takie jak na przykład w Parnisach, które w swoim czasie wywołały takie zamieszanie na tym forum), ten Twój to ma bodajże ST16. Generalnie nie są złe ale moim zdaniem nie za tą cenę. Do wspomnianych Seiko/Orient/Citizen nie ma porównania, ruskie mechanizmy Vostok i Poljot też moim zdaniem są lepiej wykonane. Stara amerykańska firma Timex jest amerykańska już tylko z nazwy. I dlatego mamy kryzys w USA, bo nie można być potęgą gospodarczą produkując tylko broń, a myślałem że przykład ZSRR ich czegoś nauczył :angry: W sumie mam Timexa kwarca i na niego nie narzekam, twarde bydlę no ale to kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, zmierze dokladnie ile mi sie spieszy, ehh no jakos tak to kupna zegarka wyniklo bardzo spontanicznie... ale i tak sie ciesze ze tu trafilem, lepiej pozniej niz wcale ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie się nie dziwię bo zegarek jest ładny. Poczekaj może jeszcze trochę i dopiero ewentualnie reguluj czy też reklamuj. Tak jak pisałem mechanizm Seagull wcale zły nie jest, tyle że przykładowo w chińskich zegarkach sprzedawanych na allegro bywa że nie ma smaru albo są w ogóle nie uregulowane. Pytanie jak jest z tym u Timexa, bo sam tego nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopot jest taki, że z reguły reklamacja spowoduje wysłanie do serwisu, bo spieszący zegarek raczej nie kwalifikuje się do zwrotu. Dobry zegarmistrz wyreguluje porządnie w parę dni tak, że go nie poznasz, ale stracisz gwarancję. Nie wiem, jak to jest z siecią serwisowa Timexa - czy mają jeden serwis w kraju czy sieć serwisów. Jeśli mają sieć serwisów, to idź do serwisu niech ci go wyregulują. Jeśli mają jeden serwis centralny - możesz go wysłać, lub przeboleć konieczność ustawiania co dwa dni i poczekać z regulacją do końca gwarancji - teoretycznie można jeszcze zrezygnować z gwarancji, ale znając życie wtedy coś się popsuje :P . Inna sprawa, że ceny "amerykańskich" automatów są, w porównaniu do japońskich, absurdalne. Np nowe Fossile w salonie to ponad 700zł - za tą cenę można przebierac w Seiko - lepszych i często ładniejszych. Ale ten Timex wcale nie jest zły, po prostu maja w nosie regulację i puszczają je z fabryki jak leci. Zresztą - jak chcesz dokładne wskazanie czasu - kup kwarca, jak za niezbyt dużą kasę chcesz prawdziwy, "żyjący" zegarek - musisz pogodzić się ze sporą odchyłką, chyba że masz ogromną cierpliwość i umiejętności, zeby samemu go regulować do wspomnianych <10s lub szczeście przy zakupie ;). Ja tam nawet specjalnie nie patrzę na odchyłki chodu - po prostu czasem ustawiam zegarek do Faktów w TVN i już :). A jak muszę ustawiać rzadziej - to się cieszę, bo widać dobry egzemplarz. No i jak po dniu są 2 czy 3 minuty - do naprawy :P


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopot jest taki, że z reguły reklamacja spowoduje wysłanie do serwisu, bo spieszący zegarek raczej nie kwalifikuje się do zwrotu. Dobry zegarmistrz wyreguluje porządnie w parę dni tak, że go nie poznasz, ale stracisz gwarancję. Nie wiem, jak to jest z siecią serwisowa Timexa - czy mają jeden serwis w kraju czy sieć serwisów. Jeśli mają sieć serwisów, to idź do serwisu niech ci go wyregulują. Jeśli mają jeden serwis centralny - możesz go wysłać, lub przeboleć konieczność ustawiania co dwa dni i poczekać z regulacją do końca gwarancji - teoretycznie można jeszcze zrezygnować z gwarancji, ale znając życie wtedy coś się popsuje :) . Inna sprawa, że ceny "amerykańskich" automatów są, w porównaniu do japońskich, absurdalne. Np nowe Fossile w salonie to ponad 700zł - za tą cenę można przebierac w Seiko - lepszych i często ładniejszych. Ale ten Timex wcale nie jest zły, po prostu maja w nosie regulację i puszczają je z fabryki jak leci. Zresztą - jak chcesz dokładne wskazanie czasu - kup kwarca, jak za niezbyt dużą kasę chcesz prawdziwy, "żyjący" zegarek - musisz pogodzić się ze sporą odchyłką, chyba że masz ogromną cierpliwość i umiejętności, zeby samemu go regulować do wspomnianych <10s lub szczeście przy zakupie :). Ja tam nawet specjalnie nie patrzę na odchyłki chodu - po prostu czasem ustawiam zegarek do Faktów w TVN i już :). A jak muszę ustawiać rzadziej - to się cieszę, bo widać dobry egzemplarz. No i jak po dniu są 2 czy 3 minuty - do naprawy :)

 

Witaj,

Bardzo jestem ciekaw, w jaki sposób można samemu dokonać regulacji i jakich umiejętności do tego potrzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak to jest z siecią serwisowa Timexa - czy mają jeden serwis w kraju czy sieć serwisów

Tych lokalnych już nie ma - jeden centralny w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności są potrzebne wbrew pozorom spore. Niby trzeba odkręcić dekiel i przesunąć dźwignię, ale łatwo porysować zegarek przy otwieraniu czy uszkodzić włos przy regulacji. no i trzeba pożegnać się z gwarancją na zegarek. Jeśli cię to bardzo wkurza, to pozostaje w zasadzie wysyłka do serwisu lub dobry zegarmistrz, który nic nie sknoci. Tylko, że jesli potem coś się zepsuje, to może być problem z naprawą gwarancyjną, bo mogą zauważyć, ze był otwierany. Spytaj jeszcze sprzedawcę zegarka, czy ma jakieś propozycje, choć pewnie dowiesz się, żeby wysłac go do serwisu...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy pomiar to 30 sek na 24h, zmniejszyło się, gwarancje chcialbym zachować, mimo to przedje sie do Apart zapytam co z tym fantem zrobic ze chcem go doregulowac, zbytnio mi nie przyszkadza ustawienie go bo to przyjemnosc sie troche pobawic.... ale... tez chce miec cos pracujacego dobrze. MOze sie jeszcze zmniejszy roznica zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te Timexy mają chińskie mechanizmy automatyczne Seagull (takie jak na przykład w Parnisach, które w swoim czasie wywołały takie zamieszanie na tym forum), ten Twój to ma bodajże ST16.

Zgadza się - drobna korekta - ST25.


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 sekund na dobę to w normie, wiec w zasadzie nie ma po co otwierać. Warto też pamiętać o różnicach wynikających z pozycji zegarka, które w tej klasy zegarku mogą spokojnie sięgać do ok 20sek/ dobę oraz o zależności od stopnia naciągnięcia spreżyny - słabo naciagnięta= szybszy chód.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pomiar 0,6 minuty dziennie wiec tak juz chyba zostanie, dzieki wszystkim za sugestie i odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.