Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomsky

Co to za Orient czy w ogóle oryginał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas "wykopek strychowych" znalazłem taki zegarek. Jest nie sprawny pamiętam, że kiedyś go nosiłem ale nic poza tym nie wiem czy jest mechaniczny czy kwarc. Nie chcę go rozkręcać a do zegarmistrza dopiero w piątek mogę podejść. Nawet szkiełko jest jakieś dziwne takie profilowane. Zegarek jest lekki jak kwarcowy, ale czy orient robił kwarcowe zegarki (pewnie tak). Szukałem trochę tego zegarka ale jest taki ogrom modeli, że nic nie znalazłem. Godzinę można nastawić i nic poza tym, kręcąc koronką nie ma żadnego oporu. Jakiegoś wahlika podczas ruszania też nie wyczuwam.

Zegarek jest w opłakanym stanie i spróbuję go reanimować może się uda.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

 

b797d59d7d3cec80med.jpg

 

d800c4bbf7900bbfmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest automat (przynajmniej powinien być)


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u zegarmistrza i to masakra jakaś straszna podróba. Mechanizm kwarcowy i jeszcze jakiś plastikowy?!

Ale co miałem zrobić za 20zł wstawi mi "jakiś" mechanizm kwarcowy i płaskie szkiełko i się wstawi na półeczkę, tą na dole :P .

 

Chociaż mnie dziwi, że komuś się aż tak chciało podrabiać ten zegarek?

Jak go otrzymam od Zegarmistrza to jeszcze wstawię fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wygląda na podróbę, może raczej radosna twórczość? Mechanizm zdechł i wstawiono kwarca?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... niekoniecznie twórczosc ...

widzialem i takie podróbki juz ... ;)

 

heh ... sa miakem kiedy podróbe takiego orienta ,,, tyle ze moja byla MECHANICZNA ... a nazywala sie ORINTEX :) ... reszta to samo ...

 

w sumie nawet ladnie sie spisywal ten zegarek... (bylem wtedy w podstawowce i nawet nie wiedzialem co nosze...) ale no kiedys mi spadl na beton i sie cos popsulo ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prosbe o pomoc w identyfikacji Orienta ktorego dostalem pare dni temu :) co to za model i wogole?:) ze oryginalny to wiem na pewno wiec takiego pytania nie zadaje:D

d4fb57b4.jpg

30f7215a.jpg

4ad250e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.