Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz zdjęcia OCW M700TCE 7AER :lol:

 

 

Piękny Oceanus. Jeden z najładniejszych kolorystycznie zegarków z białą tarczą, jakie widziałem, ciemnoniebieski bezel - miodzio.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka filmików z nowym Oceanusem OCW-T1000 i WOW!!! To trzeba zobaczyć!

 

Mocne wejście Casio:

- pierwszy Oceanus z koronką - i do tego nie tylko wyciąganą, ale także naciskaną!!!

- jeszcze większa niezależność wszystkich wskazówek - minuta oddzielona zupełnie od godziny

- stoper/timer realizowane na głównych wskazówkach - i to JAK!!!

 

Pierwszy filmik, model biały:

http://www.youtube.com/watch?v=voor9YQ3iIA&feature=related

 

Z modelem czarnym - zmiana stref czasowych - błyskawiczna rekcja zegarka, bez czekania na zakończenie pozycjonowania wskazówek:

http://www.youtube.com/watch?v=pk0rY16VvFg&feature=related

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze reklamówka:

http://www.youtube.com/watch?v=3wPBmlv4LMI

 

Oficjalna cena: 100 000 jenów.

Jestem za białym :)

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Nie podoba mi sie wciskana koronka, fuj wole przyciski :) Ciekawe jak dlugo i w ilu modelach Casio bedzie stosowalo koronke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie wciskana koronka, fuj wole przyciski :) Ciekawe jak dlugo i w ilu modelach Casio bedzie stosowalo koronke?

 

Z tą koronką to nie jest tak źle jak myślałem kiedyś (patrząc na Citizena U600). Jest dość spora, jednopozycyjna (jak widać na filmie, nie wyciąga się jej, a jedynie odciąga/wciska), a zegar z koronką dużo lepiej się prezentuje. Poza tym koronka jest bardziej precyzyjna od przycisku. Takie mam argumenty w teorii, ale póki nie pomacam, to twardego stanowiska nie zajmę :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oceanusy fajne, ale Casio za ponad 3kPLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanusy fajne, ale Casio za ponad 3kPLN :)

 

Jash, nie widziałem jeszcze takiego mechanizmu u bezpośredniej konkurencji, a trochę zegarków z tego rynku już widziałem. Casio oprócz rynku tanich zegarków od kilku lat mocno wchodzi w zegarki technologiczne (pewnie za pieniądze z tych tanich :) ). Na WUSie Oceanusy są zaliczane do HEQ.

Owszem, to jest 3 koła, ale w porównaniu do ponad 4-ech za Seiko Brightz ze starszym technologicznie mechanizmem, to jest ponad tysiąc mniej.

Poza tym ciężko porównywać japoński zegarek kwarcowy do szwajcarskiego zegarka kwarcowego - bo w większości przypadków jedyną wspólną rzeczą jest sam oscylator kwarcowy (i wskazówki :) ). Na tym drugim rynku "kwarc" jest werkiem do najtańszych zegarków (z praktycznie zerowym poziomem jakiegoś rozwoju technologii, problemem jest np. zgranie sekundnika z indeksami, gdzie w liniach japońskich zegarki są już od sporego czasu wyposażane w odpowiednią funkcjonalność, która ma tego pilnować - na GMT Filip pokazywał Seiko, które chwali się, że ma najdoskonalszy mechanizm "zgrywający" ten ruch do dziesiątych milimetra), a w Japonii przeciwnie.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie no mechanicznie jest super, tylko chyba gdzieś za bardzo w głowie siedzi, że ja Casio to tak za 500zł :)

Musiałbym zobaczyć na żywo, aby ocenić jakość wykonania. Jakoś wątpię, żeby Casio było lepiej zrobione od Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

I jeszcze reklamówka:

...

 

Oficjalna cena: 100 000 jenów.

Jestem za białym :)

Na bialym nie bedzie widac paprochow :)

Zamiescilem wczesniej w innym miejscu te prezentacje na forum i ktos zwrocil uwage, ze na zegarku sa widoczne paprochy i rysy. Calkiem fajnie to wyszlo i napracowal sie ktos przy tej prezentacji, no ale co jak co wpadka jak nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Najniższą cenę za OCW-T1000 jaką znalazłem to 905$ do tego dojdzie 20$ przesyłka 22% VAT i 2,5% cła......

 

Czy ktoś może zna tańszy sposób zakupu? Czy jest szansa, że ten zegarek stanieje? Czy warto czekać i ile.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Yaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie jak koledze 00110010000010011001 nie widzi się koronka w Casio. Zdecydowanie wolę przyciski (odnoszę wrażenie że koronka jest mniej trwalsza i po pewnym czasie może przestać łączyć). Nie ma to jak G.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, że ten zegarek stanieje? Czy warto czekać i ile.

 

To nowy produkt, więc za całe lata może będą wyprzedaże. Ostatnio w EU wyprzedawano modele z linii OCW-M700, produkowane od 2006 roku. Natomiast nie ma jakiegoś trendu obniżek zegarków obecnych na rynku, tu nie ma takiego silnego procesu starzenia się technologii.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Natomiast nie ma jakiegoś trendu obniżek zegarków obecnych na rynku, tu nie ma takiego silnego procesu starzenia się technologii.

 

Dokladnie, czyli przykladowo starszy model zegarka trzyma swoja cene i nie spadnie za wiele lub wcale, predzej zniknie ze sprzedazy i tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, czyli przykladowo starszy model zegarka trzyma swoja cene i nie spadnie za wiele lub wcale, predzej zniknie ze sprzedazy i tyle :(

 

Chyba rzeczywiście nie ma na co czekać. Liczyłem, że cena spadnie po świętach a jest odwrotnie ze względu na kurs dolara jest wyższa i teraz jeszcze dojdzie po nowym roku podwyżka VAT.

 

Co do koronki, to nie chce mi się wierzyć aby przy takim zegarku mógł to być nietrwały element.

Mnie osobiście takie rozwiązanie się podoba. Wyglądem nawiązuje do mechanicznych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Forum przeglądam od kilku tygodni, zaczęło się od zamiaru zakupu zwykłego casio za kilkaset zł a teraz jestem na etapie - skąd wytrzasnąć Oceanusa w dobrej cenie <_<

Aktualnie w TT jest wyprzedaż resztek starych Oceanusów z linii OCW-600 i 650. Za cenę ok 1000PLN nawet kuszące ale po przejrzeniu tego wątku zastanawiam się czy może warto dołożyć parę zł i zakupić któryś z nowszych modeli.

Jeżeli ktoś dysponuje sprawdzonymi namiarami do prywatnego importu będę wdzięczny za pomoc.

A może ktoś ma Oceanusa który już się znudził?

 

Pozdrawiam "Oceanusomaniaków" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Forum przeglądam od kilku tygodni, zaczęło się od zamiaru zakupu zwykłego casio za kilkaset zł a teraz jestem na etapie - skąd wytrzasnąć Oceanusa w dobrej cenie :)

Aktualnie w TT jest wyprzedaż resztek starych Oceanusów z linii OCW-600 i 650. Za cenę ok 1000PLN nawet kuszące ale po przejrzeniu tego wątku zastanawiam się czy może warto dołożyć parę zł i zakupić któryś z nowszych modeli.

Jeżeli ktoś dysponuje sprawdzonymi namiarami do prywatnego importu będę wdzięczny za pomoc.

A może ktoś ma Oceanusa który już się znudził?

 

Pozdrawiam "Oceanusomaniaków" :)

 

Miałem kilka zegarków Casio - za każdym razem kupowałem droższy i dopiero Oceanus przypadł mi do gustu. Teraz żałuję, że nie pomyślałem tak jak Ty.

Co do kupna proponuję kontakt z użytkownikiem sergserg - miewa on czasem na sprzedaż bardzo fajne zegarki z rynku japońskiego - być może poda Tobie jakiś namiar, albo coś sprzeda.

A co do wyboru modelu to brałbym ten który najbardziej się podoba, a nie faktem czy jest to stary czy nowy model.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem Oceanusa, jednak w TT.

Sergserg ma jeszcze kilka modeli i były bardzo kuszące, tym bardziej że to dużo nowsze modele niż w TT, jednak przejście z poziomu 300-400 ( jak zakładałem na początku jeszcze nie myśląc o Oceanusach ) do kwoty blisko 2 tys wydało mi się jednak przesadą, chociaż uważam że te nowe Oceanusy zdecydowanie warte są takich pieniędzy - więc może następnym razem.

Udało się zamówić model OCW600 z niebieską tarczą za niecałe 970 zł - obiecałem sobie że jednak z pierwszym zegarkiem nie będę przekraczał 1 tys.

Pozostało czekanie na kuriera po weekendzie.

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wyboru modelu to brałbym ten który najbardziej się podoba, a nie faktem czy jest to stary czy nowy model.

 

Podpisuję się obydwiema rękami. Owszem, technologicznie nowe modele Ocenusów są lepsze (autokorekcja pozycji wskazówek, duża sekunda to sekunda/chrono, itp.), jest to wygodne, ale w codziennym użytkowaniu nie tak istotne jak to, żeby zegarek się po prostu podobał. Moim ulubionym Oceanusem jest P500, model z mechanizmem takim jak M800. Podoba mi się na tyle, że przymykam oko na brak ruchomej dużej sekundy.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Oceanusa OCW-650TDCE -9AVER tego z żółtym środkiem strasznie mi się podobał.Niestety firma Time Trend jest mało profesjonalna,ponieważ otrzymałem go w opakowaniu od OCW-M700.Za taka cenę można by się spodziewać lepszej obsługi. Cena 1124 jeszcze dostępny,a cena z Demusa 1799 ale przebitka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... stałem się szczęśliwym posiadaczem Oceanusa OCW-650TDCE -9AVER ... otrzymałem go w opakowaniu od OCW-M700

No to opakowanie na plus B)

Być może te starsze Oceanusy nie miały takich ładnych pudełek, więc ja bym nie narzekał.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenia kolorów które najczęściej wystepują w casio to:

1-czarny

2-niebieski

3-zielony

4-czerwony

7-biały

9-żółty

Jakoś nie dziwi mnie fakt że oceanus z żółtym cyferblatem nie sprzedaje się

 

 

 

Jak dla mnie kolor żółty i niebieski idealnie pasuje do słowa Oceanus :D

Dlatego właśnie taki wybrałem.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f2df73b69953362.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9586871538d6b09a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem Oceanusa, jednak w TT.

Udało się zamówić model OCW600 z niebieską tarczą za niecałe 970 zł

Pozostało czekanie na kuriera po weekendzie.

 

Ciekawi mnie to, że udało ci się kupić ten model i to w połowie stycznia. W połowie grudnia chciałem kupić OCW600 lub OCW650 (właśnie z niebieska tarcza) i w TT już ich nie było.

 

Natomiast martwi mnie to - " Oceanusy w europie umarly, bo za maly popyt i na razie Casio wycofalo sie z importu " - info od TT

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast martwi mnie to - " Oceanusy w europie umarly, bo za maly popyt i na razie Casio wycofalo sie z importu " - info od TT

 

To się wpisuje dokładnie w takie samo zjawisko, które dotyczy Seiko i Citizena. Dostępne są tanie zegarki, bądź z ograniczonych, tzw. "kolekcji międzynarodowych". Trochę lepiej jest w USA - tego rynku Japończycy nie odpuszczają (jeśli chodzi o Casio - na oficjalnej amerykańskiej stronce jest sporo nowych modeli).

Właściwie problemem jest chyba japońskie podejście kulturowe - podobne w jakiś sposób do niemieckiego - szanują głównie siebie + USA, które pokonały ich podczas II światowej. Rynek wewnętrzny mają spory, bo to 150mln Japończyków, obok Korea no i Chiny. Mam wrażenie, że ten europejski rynek, wcale nie łatwy bo przyzwyczajony do "klasycznych zegarków", ani też niespecjalnie duży, po prostu odpuszczają. Bo nie widać żadnych działań marketingowych żadnego z japońskich koncernów (może poza G-Shock'ami i Baby-G - ograniczonymi do stron internetowych).

Więc na dzień dzisiejszy rynek Oceanusów wygląda tak, że jak ktoś chce mieć taki zegarek, to się musi sam postarać. Bo firmie Casio niespecjalnie na tym zależy, żeby je w Europie sprzedawać. Na ich obronę mogę napisać jedynie, że podobnie nie zależy Seiko na sprzedaży swoich radiowych zegarków (z linii Brightz i Spirit), ani Citizenowi - jego radiowych Attes (poza najtańszymi Promasterami).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jest to moj pierwszy post tutaj wiec chcialbym na wstepie pozdrowic wszystkich milosnikow zegarkow.

 

planuje zakup zegarka i padlo na OCW-T1000(:)-1AJF. http://oceanus.casio.jp/lineup/smartaccess/ocw_t1000b_1ajf/

tak zwana milosc od pierwszego wejrzenia. i stad moje pytanie.

 

1. czy ktos mial moze to cacko juz w reku i moze naocznie stwierdzic, ze prezentuje sie tak samo jak na reklamowkach? boje sie kupowac zegarek bez "dotkniecia" go i stad moje pytanie. wiem ze to sprawa subiektywna ale jednak...

 

2. rozumiem, ze ten zegarek mozna kupic tylko w Japonii. czy ktos moze mi podpowiedziec jak to najlepiej zrobic? oczywiscie dochodzi jeszcze clo i VAT, tak?

 

2. zegarek w granicach ponad 3000zl (+clo +VAT) i zastanawiam sie czy naprawde wart jest tych pieniedzy. z tego co rozumiem to placi sie tutaj bardziej za nazwe Oceanus, bo mechanizm jest taki sam jak na przyklad w serii Edifice. No i wyglad:)

 

dziekuje z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.