Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sobie kwarcowa parka

Świetny przykład! Ja miałem więcej takich "parek", w tym jedną niemal identyczną. Z jednej strony marka kojarząca się z tanią tandetą, z drugiej kwarcowa zegarkowa ikona. Co widzimy w takim mezaliansie? Widzimy tyle, że kwarcowa ETA Omegi hula sobie w najlepsze między indeksami raz w nie trafiając, a raz nie. Sekundnik Omegi często wykonuje dodatkowy, niewielki ruch wstecz, co wynika z budowy werku i jest nie do uniknięcia. Ustawienie wskazówki minutowej Omegi dokładnie nad indeksem może wyprowadzić z równowagi każdego zegarkowego pedanta, zaś odciągnięcie koronki i tak psuje cały efekt. Dodatkowo w Omedze po ciemku nie widać nic, oprócz indeksów. Lumę ma co prawda bardzo dobrą, ale ażurowanie wskazówek sprawiło, że w ciemności są kompletnie nieczytelne. Stal w Omedze błyskawicznie "złapie" rysy, szczególnie na zapięciu bransolety. Dodatkowo dekiel Omegi z charakterystycznym "freskiem" nie jest zbyt przyjazny dla nadgarstka. Oceanus natomiast jest całkowitym przeciwieństwem po tym względem. Absolutna dyscyplina wskazówek, wspaniała czytelność (w tym również po ciemku), twarda powierzchnia i nieporównanie lepszy komfort noszenia. Jedno, co by się tu przydało, to sferyczny szafir, który ma Omega. Który zegarek jest ładniejszy? - Nie popadam w skrajności- ładniejsza jest Omega (choć to już trochę wyświechtany design). Który zegarek jest lepiej wykonany, przemyślany i komfortowy? -Zdecydowanie Oceanus, choć po takim stwierdzeniu na moją głowę posypią się gromy. Na swoją obronę mam to, że sam doświadczyłem tego wszystkiego, o czym piszę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nigdy nie miał do czynienia z Oceanusem i dodatkowo zobaczy napis Casio a potem spyta o cenę wpada w lekkie zdziwienie :D

Słowo Omega natomiast zawsze porusza zmysły - ach no omega to jest to , sam nie nosiłem nigdy omegi ale jako user Oceanusa mogę powiedzieć że ciężko wyobrazić lepsze wykonanie spasowanie i trwałość materiałów , już miałem kilka małych krasz testów i na zegarku nie widać śladu użycia jak bym wczoraj go kupił, przez to ze jest lekki świetnie sie go nosi , wygląd tu oczywiście gusta różne.

Dla mnie bardzo dobry przelicznik jakość - cena , jednak dla tych co lubią się pokazać to średnio na jeża , bo nikt nie chodzi z transparentem mój watch jest z tytanu, i to i tamto :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę citka,lub casio niż np jakiegoś szwajcara :( wiem że ma się fajny zegarek i porządnie zrobiony, z 2 strony nie muszę się bać iż ktoś będzie próbował mi odrąbać ręki razem z zegarkiem : ).... ludzie którzy prawie w ogóle się nie interesują zegarkami,znają casio jako "średnią" firmę, zaś o citizenie mogę się założyć iż 95% moich znajomych (jak i wielu ludzi :( ) nigdy nie słyszało i niema pojęcia iż taka firma istnieje :( .

 

Takie zegarki są "bezpieczniejsze" :(

 

No bo gdzie to ktoś pomyśli że robione w Japonii :).

 

 

Chyba że ktoś lubi się wyróżniać :)...

 

Jak zostało ujęte wyżej teoretycznie (przynajmniej wg, mnie) dla większego pokazu i prestiżu wykonane są szwajcary.

(choćby przykład z citkiem - jedna osoba skojarzyła tą firmę gdy pytałem - mój brat który wie choćby troszkę )

 

Zaś lepsze wykonanie w danym segmencie cenowym osiągają japończyki :) Co do 2 w/w zegarków raczej wybrałbym ocka, tańszy i lepsze wykonanie i ładniejszy (jak dla mnie troszkę ładniejsze indeksy, niźli te w omedze, jakoś "kropki" na (diverach ?) średnio mi się podobają )

 

Tak, wiem mogę iść zbierać już drewno na własny stos... :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo dziękuję za odpowiedz , dowiedzialem się wszystkiego o moich fantastic Oceanusie :lol:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W oczekiwaniu na nowe modele Oceanusów :D (mam cichą nadzieję, że może coś w tym roku się pojawi, co spowoduje przyspieszenie mojego pulsu) chcę poruszyć interesujące zagadnienie, które pewnie nie dla wszystkich jest jasne. Mianowicie chodzi o nowoczesne, wielosilnikowe konstrukcje kwarcowych kalibrów.

 

Historycznie pierwsze zegarki kwarcowe nie odbiegały w swojej wewnętrznej konstrukcji od swoich przodków, zegarków mechanicznych. Zasilana z baterii elektronika, której sercem był oscylator kwarcowy, produkowała 1-sekundowe impulsy, podawane na silniczek elektromagnetyczny, który powodował obroty całego systemu kół zębatych i podobnie jak w zegarkach mechanicznych - wprawiał w ruch wskazówki i datownik zegarka. Do dziś podstawowe zegarki kwarcowe nadal pracują na podobnej zasadzie.

 

Rozwój zegarka kwarcowego (w Japonii) doprowadził w końcu do znacznie bardziej skomplikowanych konstrukcji opartych na mikroprocesorze. System kół zębatych przestał pełnić rolę licznika czasu i zniknął z konstrukcji kalibru. Zamiast tego procesor przejął funkcję liczenia czasu i bezpośredniego sterowania wskazówkami. W celu umożliwienia tego ostatniego - wskazówki (i wskaźnik daty) zostały mocno uniezależnione od siebie - zebrane w logiczne grupy z oddzielnym zasilaniem ruchu.

 

Co ciekawe, Casio wiedzie tutaj prym wśród producentów japońskich, od dawna wyposażając Oceanusy w kalibry 5-silnikowe.

 

Fotka z linii produkcyjnej Oceanusów, te bloczki w kolorze miedzi to silniczki elektromagnetyczne (z nawiniętymi zwojami):

066l.jpg

 

Przykładowy schemat rozmieszczenia silniczków (nazywanych na rysunku "motorami") w Mancie:

silniki.jpg

 

i tarcza Manty:

OCW-S1400-1AJF__15877_zoom.jpg

 

Silnik nr 5 zasila wskaźnik daty (widoczny w okienku). Dzięki niezależnemu zasilaniu data zmienia się momentalnie o godz. 24:00:00, może też przeskoczyć od razu o kilka dni.

 

Silnik nr 1 odpowiada za ruch sekundnika - dzięki tej niezależności sekundnik może wskazywać aktualne sekundy, wskazywać markery umieszczone na tarczy (synchronizacja, strefa czasowa, ustawienia alarmu). W trybie chrono - może pokazywać sekundy chronografu.

 

Silnik nr 2 zasila wskazówkę minut i połączoną z nią wskazówkę godzin (i godzin na tarczy 24h). Z tej przyczyny do zmiany godziny - wskazówka minut musi zataczać pełne okręgi.

 

Silnik nr 3 zasila wskazówkę na kole wyboru funkcji, dnia tygodnia i setnych sekund chronometru. Niezależność tej wskazówki jest oczywista.

 

W końcu silnik nr 4 - odpowiada za wskazówki na dodatkowej, uniwersalnej tarczy, która w zależności od wyboru aktualnego trybu zegarka, prezentuje: czas światowy, minuty chronomentru, timera, czas alarmu.

 

W nowej konstrukcji kalibru, jaki został użyty w modelu T1000 Casio zrezygnowało z tej uniwersalnej tarczy, a silnik nr 4 przeznaczyło do bezpośredniego napędzania wskazówki godzin (i godz. 24h), na silniku nr 2 zostawiając tylko wskazówkę minut. W efekcie obydwie główne wskazówki (minut i godzin) uzyskały pełną niezależność, której efekty można oglądać na filmie na jednej z poprzednich stron.

 

Patrząc na bezpośrednią konkurencję:

1. Seiko - najbardziej zaawansowany kaliber radiowy, 8B53, ma 5-silnikową konstrukcję (1. sekunda, z wyborem stref czasowych, wskazywaniem markerów na tarczy, 2. godzina i minuta, 3. dzień tygodnia, 4. data, 5. drugi czas) ale brak chronografu

saga035-1.jpg

 

2. Citizen - nr 1 w zaawansowanych kalibrach wydaje się kaliber H610, jest chronograf, ale konstrukcja 4-silnikowa, bardzo specyficzna:

silnik nr 1 - zasila duża sekundę chrono, która służy także do wskazywania markerów na tarczy

silnik nr 2 - wskazówkę godzin, która jest całkowicie niezależna (i godziny 24h)

silnik nr 3 - małą sekundę a z niej wskazówkę minut (przy zmianie minut sekunda kręci obroty)

silnik nr 4 - wskazówkę minut chrono i datę(!) - do zmiany daty wskazówka chrono robi 5 obrotów, przy włączonym chrono data nie zmienia się (zmienia się z opóźnieniem dopiero po zatrzymaniu i wyzerowaniu chronometru)

BY0010-01E.jpg

 

Można spokojnie napisać, że Oceanusy nie mają się czego wstydzić. Casio ma dość wąską produkcję zegarkową, ale w tym, co robi, wydaje się być najlepsze.

Poza tym widać też, jak daleko aktualnie zaszedł rozwój zegarków kwarcowych, w stosunku do pierwszych, mocno wzorowanych na zegarkach mechanicznych, konstrukcji.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serg jak zwykle rzeczowo.

Casio w nowym modelu T1000 zdaje się iść w dobrym kierunku. Kupiłem ten model z ciekawości i z pewnych moich zastrzeżeń muszę się wycofać. Wykonanie jest jak zwykle fantastyczne. To zdecydowanie największy z Oceanusów (większy nawet niż starszy model Cachalota z mojej galerii), co zapewne ucieszy duże grono miłośników zegarków "pełnowymiarowych". Przyciski i osłona koronki nie wyglądają źle w rzeczywistości (co zarzucałem im po obejrzeniu fotek), a duży, lekko sferyczny szafir wygląda rewelacyjnie. Potwierdzam natomiast, że przy luźnej bransolecie może się zdarzyć przypadkowe wciśnięcie koronki i przestawienie funkcji. Przy niewielkim luzie bransolety (jak ja osobiście preferuję) jest to już bardzo mało prawdopodobne. Udało mi się to co prawda osiągnąć stosując różne wymuszone pozycje nadgarstka, ale wątpię w przypadkowość takiego zdarzenia. Nowy mechanizm zachwyca szybkością i precyzją działania. Nowy Oceanus jest duży i bardzo efektowny. Nie mam dziś akurat warunków do zrobienia dobrych fotek, ale może jutro znajdę na to chwilę.

Edytowane przez Robi One Kenobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robi, narobiłeś tylko smaku. Fotki! Fotki! :D

 

Przy okazji wygrzebałem, że coś się na podwórku Oceanusów ruszyło, mianowicie nowa kolorystyka zapowiadana na lipiec, a w niej 2 modele:

 

OCW-T1000E

 

%E3%82%AA%E3%82%B7%E3%82%A2%E3%83%8A%E3%82%B9_2.jpg

 

oraz OCW-T100TE

 

32878970.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robi fotek nie wstawił, dlatego dla ożywienia wątku byłem zmuszony szybko nabyć nowego Oceanusa i obfocić ;)

 

IMGP8209b.jpg

IMGP8208b.jpg

IMGP8210b.jpg

IMGP8215b.jpg

 

Jeszcze kilka fotek (inny poziom bieli):

IMGP8219b.jpg

IMGP8220b.jpg

IMGP8225b.jpg

IMGP8226b.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rzeczywiście płaski skubaniec i bransoleta kapitalna.

Nawiązując jeszcze do postu o kalibrach to H610 Citizena jest kalibrem strasznie "powolnym". Przełączenie pomiędzy wskazaniem godziny a sprawdzeniem ustawionej godziny alarmu zajmuje strasznie dużo czasu - podobnie do mechanizmu stosowanego w GS1100 Casio (tego jak się zacznie kręcić to się nie da powstrzymać ;)). W nowych Ocenausach (oprócz T1000) służy do tego (alarm) chyba mała tarcza drugiej strefy czasowej co po pierwsze nie rozwala nam odczytu godziny a po drugie jest szybsze. Niespodziewany zakup innego radiowca odsunął jak na razie Ocenausa na jakiś czas ale może się nowy ,model jaki pojawi :) :) :)

 

Jak na razie to z racji ceny i tego że ten ma "wszystko" co inne Ocenausy a poza tym ma bardzo fajna kolorystykę to ten model na 1 miejscu się znalazł :

 

post-23048-0-50725100-1331852455.jpg

Edytowane przez dwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do postu o kalibrach to H610 Citizena jest kalibrem strasznie "powolnym". Przełączenie pomiędzy wskazaniem godziny a sprawdzeniem ustawionej godziny alarmu zajmuje strasznie dużo czasu - podobnie do mechanizmu stosowanego w GS1100 Casio (tego jak się zacznie kręcić to się nie da powstrzymać ;)). W nowych Ocenausach (oprócz T1000) służy do tego (alarm) chyba mała tarcza drugiej strefy czasowej co po pierwsze nie rozwala nam odczytu godziny a po drugie jest szybsze.

 

T1000 jest nie do przebicia ze względu na niezależne zasilanie wskazówki godziny, wskazówki minuty i wskazówki sekundy. Żadna ze wskazówek (poza godzinową - jeśli trzeba pokazać godzinę z "drugiej 12-tki") nie musi kręcić pełnych okręgów przy zmianie funkcji.

H610 ma niezależną godzinę, co jest super przy zmianie stref czasowych, dla których zmienia się tylko godzina, ale już przełączenie na alarm wymusza zmianę minut -> czyli obroty małego sekundnika zasilanego wspólnie ze wskazówką minutową.

 

Faktycznie całkiem dobrym rozwiązaniem, które opracowało Casio, było przeniesienie wszystkich dodatkowych wskazań z dużych wskazówek (zasilanych wspólnie) na małe kółko (jak ja to nazywam) uniwersalne. Mniejsze wskazówki (ciężar i siła bezwładności) pozwalają szybciej nimi obracać.

 

Poza tym we wszystkich nowszych kalibrach Casio - nie trzeba czekać na "dojście" wskazówek do zadanej pozycji - można przełączać funkcje w trakcie ich wędrówki - a także uruchamiać (np. chrono).

Takim nowszym odpowiednikiem GS1100 jest GS1300, wyposażony już w dużo nowszy mechanizm. Równocześnie z tymi zmianami Casio zrobiło małą rewolucję, kasując małą sekundę i wprowadzając wspólny, duży sekundnik dla sekund czasu i sekund chrono.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cieniutki, szyku też ma w sobie wiele... ale póki co preferuje ciemną kolorystykę.

 

O T1000 nie mogę wiele powiedzieć a raczej nic - oprócz tego że mi się podoba....

 

Ale widzę też swoją rażącą niewiedzę....

 

:wychodzi z tematu aby ogarnąć podstawy: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi fotek nie wstawił, dlatego dla ożywienia wątku byłem zmuszony szybko nabyć nowego Oceanusa i obfocić :)

Robi fotek nie wstawił, bo Robi musiał niestety pojechać wreszcie na wczasy :) Jak Robi wróci za trzy tygodnie, to wstawi pewnie jeszcze niejedną fotkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeśli Robi musiał, to spokojnie czekamy :P

 

IMGP8241b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie każdy to wie, ale Oceanusy powinny codziennie zażywać kąpieli (nazwa Oceanus to nie przypadek), a następnie jeszcze mokre należy zakładać na rękę, dla lepszej integracji z nosicielem :)

 

Dla lepszego zrozumienia kilka poglądowych fotek:

 

IMGP8275b.jpg

IMGP8282b.jpg

IMGP8283b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy nowych kolorków w Oceanusach, to Manta S1400 zyskała też nową kolorystykę (tak myślę, bo nie znalazłem zdjęć rzeczywistych tego zegarka, jedynie poglądowy rysunek):

 

K0000268863.jpg

OCW-S1400D-2AJF


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie każdy to wie, ale Oceanusy powinny codziennie zażywać kąpieli (nazwa Oceanus to nie przypadek), a następnie jeszcze mokre należy zakładać na rękę, dla lepszej integracji z nosicielem :)

 

Potwierdzam, że Oceanusy wyjątkowo dobrze znoszą wodę. Ja nigdy ich nie oszczędzałem, jeżeli akurat o to chodzi, pomimo przeważającej w tej serii standardowej klasy wodoszczelności -100m. Pływanie i pluskanie się w wodzie kompletnie im nie szkodzi. Przetestowałem wodę słodką i słoną, chlorowaną i ozonowaną. Nie testowałem jedynie wody ciężkiej, i obym nie miał takiej okazji :). Egzemplarz z fotek moczy się po kilka godzin dziennie i jestem pewien, że po trzech tygodniach nic mu nie będzie :) Jeszcze raz podkreślam: ten Oceanus jest inny, niż dotychczasowe modele tej serii. Jest duży i optycznie znacznie bardziej masywny. O ile inne emanują skromną elegancją, to ten zachowuje się jak "eye catcher", czyli po prostu każdy się na niego gapi :)

 

post-8249-0-57394700-1331852763.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-8249-0-38580700-1331852765.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

post-8249-0-13649900-1331852767.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

post-8249-0-69338900-1331852768.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, super żeby ale nie bądź taki i podziel się fotkami :(

Mam tu spory problem z dostępem do internetu. Serwis nie akceptuje domeny, przez którą się aktualnie łączę. Umieściłem tu wystarczająco dużo fotek, żeby wiedzieć jak się to robi :) Proponuję kliknąć na żabę prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "otwórz łącze w nowej karcie". Powinieneś wtedy zobaczyć fotkę. Przepaszam za utrudnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, jak to operowanie koronką wygląda po kilku dniach Twojej praktyki? Fajne to? :(


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, jak to operowanie koronką wygląda po kilku dniach Twojej praktyki? Fajne to? :(

O koronce już pisałem. W zasadzie można traktować ją jako przycisk, bo obrót i odciągnięcie potrzebne są jedynie do ustawien początkowych (jeżeli nie zmienia się stref czasowych). Przy bardzo luźnej bransolecie faktycznie można przypadkowo uruchomić funkcje, jednak przy "normalnym luzie" jest to bardzo mało prawdopodobne. Aby uruchomić daną funkcję nie wystarczy jej po prostu wcisnąć, ale dodatkowo przytrzymać około sekundy. Koronka daje wrażenie "inności" modelu i nawet ją polubiłem. Bardzo trudno opisywać obiektywnie własny zegarek, bo najbardziej przeszkadza tu fakt, że się go właśnie posiada :) Paradoksalnie największą zaletą tego modelu jest wyeksponowanie "trzeciego wymiaru". Jest to wyraźna, solidna bryła, a nie delikatna i płaska Manta (broń Boże nic jej nie ujmując). Po wzięciu do ręki najbardziej przypomina starszy model Cachalota powiększony o jakieś 3mm. Wielu może się baaardzo spodobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

Raczej na pewno będę go chciał kupić. Przymierzyłem się już do Oceanusa, spróbowałem ponosić 650-kę, terz bardzo fajny zegareczek ale dla mnie rozmiar za mały. Ten by już raczej był dobry. Może będąc za wielką woda kupiło by się taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno będę go chciał kupić. Przymierzyłem się już do Oceanusa, spróbowałem ponosić 650-kę, terz bardzo fajny zegareczek ale dla mnie rozmiar za mały. Ten by już raczej był dobry. Może będąc za wielką woda kupiło by się taniej.

 

Z tego co wiem, to na razie dostępny jest oficjalnie w Japonii. Ludzie z WUSa (amerykańskie forum) muszą sprowadzać.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich fotek czarnej kolorystyki, model OCW-T100TB. W połączeniu z niebieskim kolorem wskazówek, indeksów i szkła przy obrzeżach (efekt AR?) wygląda odlotowo.

 

IMGP9312b.jpg

IMGP9313b.jpg

IMGP9314b.jpg

IMGP9316b.jpg

IMGP9317b.jpg

IMGP9318b.jpg

IMGP9319b.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś technologicznie . Ocek jest już ze mną prawie 3 miechy i na razie trzyma sie dzielnie , tytan to jest to B)

W zasadzie brak uszczerbków na zdrowiu 98% salon

Czas na kolejnego tytan ale jakoś ciężko na coś postawić i sam nie wiem co bym chciał :)

 

post-37009-0-37652400-1331855361.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.