Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eNIKa

IWC Pilot Automat Chrono look like's - Zestawienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ nadszedł czas kupna zegarka "prawdziwego zdarzenia", a z racji moich zainteresowań musi być to pilot. Tyle, że środki mam ograniczone i zastanawiam się nad paroma zegarkami.

Laco za 200euro

lub

Steinhart za 350euro

 

Różnią się rodzajem tarczy, bardziej bym się skłaniał do pierwszej opcji (ale nie ma go na magazynie) ze względu na cenę. Chciałbym, żeby miał niebieskie obwódki wskazówek (nie wiem, czy tu takie są, na zdjęciu chyba są). Czy będzie to dobry wybór? Czy lepiej jeszcze dozbierać na tego Steinharta?

 

P.S. Przepraszam, że odświeżam temat, ale nie chciałem zakładać specjalnie nowego.

 

 

Popatrz jeszcze tu:

 

http://www.archimede-uhren.de/EN/Pilot-family.htm


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ładny, szczególnie ta wersja H mi się podoba, tyle, że pasek ma tylko jeden pin. No i cena podobna do Steinharta. Ale w tym momencie to chyba Steinhart odpada z rywalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco. Mam i polecam. Niestety te modele niezbyt często są dostępne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy tego Laco da się w ogóle jeszcze kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ale jak są dostępne to szybko schodzą. Trzeba odwiedzać regularnie ich stronę.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ładny, szczególnie ta wersja H mi się podoba, tyle, że pasek ma tylko jeden pin. No i cena podobna do Steinharta. Ale w tym momencie to chyba Steinhart odpada z rywalizacji.

 

No nie skreslaj tak szybko Steinharta. Mam i polecam <_< Ale ja nie o tym. Zamawiajac Archimede (425 EUR)wydaje mi sie, ze dostajesz mechanizm w wersji standardowej. A Stenhart juz za kwote 350 EUR oferuje Unitasa 6497 z "geneva stripes & blued screws", co daje dodatkowy efekt przy przeszklonym dekielku. Jezeli komus na tym zalezy oczywiscie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bardzo mi się to też podoba, ale zależałoby mi na klasycznym wyglądzie tarczy. Steinhart z tego co widze ma model z tarczą typu A, ale 47mm to już olbrzym jak na mój chudy 17,5-centymetrowy nadgarstek <_< Chyba jednak będę polował na tego Laco, głównie ze wzgledu na cenę. Chyba, że gdzieś znajdę na aukcjach dobrą okazję. Wszelkie uwagi i sugestię przyjmuję z chęcią, bo na zakup pewnie się będę decydował dopiero po wakacjach, ale trzeba poznać najpierw dobrze rynek. Pozdrawiam

 

@TeQuila: Jeszcze mi się przypomniało. W Twoim Steinharcie jakiego koloru był pasek? Czarny, czy brązowy? Można się z nimi jakoś dogadać w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart z tego co widze ma model z tarczą typu A, ale 47mm to już olbrzym jak na mój chudy 17,5-centymetrowy nadgarstek :)

 

Tez mam 17,5 w nadgarstku. Dlatego wybralem wersje 44mm i to jest chyba maksymalny rozmiar jaki chcialbym nosic!

 

@TeQuila: Jeszcze mi się przypomniało. W Twoim Steinharcie jakiego koloru był pasek? Czarny, czy brązowy? Można się z nimi jakoś dogadać w tej sprawie?

 

Nie rozmawialem w tej sprawie, bo akurat zalezalo mi na brazowym.

 

pozdrawiam

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie też na brązowym pasku zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie też na brązowym pasku zależy.

 

Wiesz co napisz do nich. Maja dobry kontakt via e-mail. Moze istnieje mozliwosc wyboru, bo w specfikacji na ich www nie ma podanego koloru paska w jezku niemieckim, bo a angielskim jest "Strap: Russian leather brown, with douple studs..."

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.