Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

ile lat mają Wasze najstarsze nadal sprawne i używane modele CASIO ??

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam  Panie Waldemarze , że czas poustawiany, w moich czas ze stref czasowych całego świata  :D nawet z peru, ale to któryś z amerykańskich o ile pamietam, kilka różnych godzin ze stanów  :).  Ja prawie nigdy nie przestawiam, tylko pełne godziny się zgadzają bo jak zaczną pikać z kartonów to wiem, zę pełna godzina miej więcej B) . Ciekawe jak mój test W-741 idzie? w przyszłym tygodniu trza sprawdzić.  B)

PS: nie pokazuj więcej w-450 bo ci go zabiorę.  :P

 

xaoc - Dla czego tak myslisz? Przód, tył, Japan, Japan

 

Po prostu chinczyki są mistrzami kopiowania  :D , a producentom chyba zależało, żeby z zewnątzr były identyczne, tylko serca nowe. A produkcja, oczywiście JAPAN, czytałem o tej reedycji i filmik nawet oglądałem, dzięki za fotę światełka.

Tarmangani, Ciekawe wnioskowanie, to mam dla Ciebie zagadkę logiczną.

  1. Niektóre zegarki podrabiają Chińczycy 
  2. Wszystkie Casiotron TRN są zegarkami
  3. Czy z tego wynika, że niektóre Casiotron TRN podrabiąją Chińczycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior wrzuć foty-sama przyjemność popatrzeć.

Edytowane przez laryngoskop

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj też natchneło na zrobienie zdjęc swojej kolekcji Moich najsarszych i sprawnych Casio  :wub:  :wub:  

Wiele godzin spędziłem na poszukiwaniu niektórych modeli ale jak myślicie warto było ?  :)  :)

post-47156-0-92925600-1504976012_thumb.jpg

post-47156-0-53175200-1504976020_thumb.jpg

post-47156-0-07470200-1504976026_thumb.jpg

post-47156-0-51496300-1504976031_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jagody  :P

 

koźlarz babka

 

 

paeo21106 - Twoja kolekcja..... biorę 520-kę  B) , 350-kę  :wub: , cygana do HTX i yachta  ;)  tylko bransoletę mu załóż bo w gumie mu nie do twarzy  :P .

 

xaoc - a jaka nagroda za odpowiedź do zagadki  B)  ?

a co do chińczyków nie próbuj mysleć co ja myślę  B) , bo zawsze będziesz w błędzie  :P - dla wyjaśnienia chińczyki nie na zlecenie do wyprodukowania tylko chińscy fachowcy od kopii do pomocy przy własnej produkcji starego modelu nową technologią tak by był taki sam- to autor miał na myśli :P .

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xaoc - a jaka nagroda za odpowiedź do zagadki  B)  ?

a co do chińczyków nie próbuj mysleć co ja myślę  B) , bo zawsze będziesz w błędzie  :P - dla wyjaśnienia chińczyki nie na zlecenie do wyprodukowania tylko chińscy fachowcy od kopii do pomocy przy własnej produkcji starego modelu nową technologią tak by był taki sam- to autor miał na myśli :P .

 

.....

 

Dziwnie, bardziej by opłacało się podrabiać Marliny - NOSy i Minty ida na eBay-ju jak świeże bułeczki. 

 

 

 A produkcja, oczywiście JAPAN, czytałem o tej reedycji i filmik nawet oglądałem, dzięki za fotę światełka

Tarmangani, masz link do tego filmu, znalazłem bardzo mało informacji na temat serii TRN.

Jeżeli chodzi o WR, zegarek ma oznaczenie 10bar. 

post-99819-0-38968600-1505054141_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi gwoździa zabiłeś  :wacko: , kiedyś kiedyś szukałem info o zegarku z aukcji oryginalnym TRONIE iii zresztą.... oki szukam.  

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi gwoździa zabiłeś  :wacko: , kiedyś kiedyś szukałem info o zegarku z aukcji oryginalnym TRONIE iii zresztą.... oki szukam.  

Udało mi się odnaleźć, trochę informacji (Link)  ,  ( google ładnie przetłumaczył z hiszpańskiego, Tekst oryginalny )

 

A tu są wszystkie z serii Astronox: http://www006.upp.so-net.ne.jp/shockers/trn.htm

 

 

02-casiotron-trn-2014-spkc-530.jpg

Edytowane przez xaoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.... dlaczego japońskiego nie uczyli w podstawówce, skąd to znam  :blink:  B).  Odnośnik do casiovintagedigital - często korzystałem, teraz szukam oryginalnych katalogów i wycinków, bo kilka razy wpadłem w pętlę różnych danych. TRN-y bajka, może kiedyś zapoluję na jakiegoś. Tego filmiku nie znalazłem, kilka na tube jest, ale nie tamten co widziałem. Przypominam sobie tylko, że to była dyskusja na temat casiotronów na jakimś forum i ktoś podał link do filmiku, ale nawet nie wiem czy to było tube. na filmiku była jakby reklama, a potem gościu pokazywał oryginalny tron i nowego TRN, pamiętam illuminator, dlatego poprosiłem o światełko Twojego, ale tamto było zielone i patrząc na wszystkie nie jestem pewien , który to był model. Twój samotny? Planujesz założyć stadko?  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Twój samotny? Planujesz założyć stadko?  B)

Raczej tak, muszę przede wszystkim zapolować na oryginalna bransoletkę z serii Astronox S-675N - moja jest za krotka, być może ktoś skracał - chętnie odkupie 1-2 oczka. Na razie założyłem z CASIO AB-550, bardziej pasuje niż z A158. Mam 2 wolne miejsca w gablotce, przypadł mi do gustu jeszcze TRN-02 oraz TRN-03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.... dlaczego japońskiego nie uczyli w podstawówce, skąd to znam :blink:B). Odnośnik do casiovintagedigital - często korzystałem, teraz szukam oryginalnych katalogów i wycinków, bo kilka razy wpadłem w pętlę różnych danych. TRN-y bajka, może kiedyś zapoluję na jakiegoś. Tego filmiku nie znalazłem, kilka na tube jest, ale nie tamten co widziałem. Przypominam sobie tylko, że to była dyskusja na temat casiotronów na jakimś forum i ktoś podał link do filmiku, ale nawet nie wiem czy to było tube. na filmiku była jakby reklama, a potem gościu pokazywał oryginalny tron i nowego TRN, pamiętam illuminator, dlatego poprosiłem o światełko Twojego, ale tamto było zielone i patrząc na wszystkie nie jestem pewien , który to był model. Twój samotny? Planujesz założyć stadko? B)

Jak masz konto na FB to na czasoholikach jest kolega Tomasz Pomorski, często porusza tematy starych casio, o tronach też coś podawał jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła czy raczej nadejszł  B) W-250 , probably 1980, lcd początki końca, ale cóż latka lecą, obudowa za to bajka  B) .

 

post-98917-0-36234800-1505673982.jpg

 

I takie cóś z walizki, piłkarzyk ale ani razu nie grał ze mną w piłkę  B) . Konia z rzędem, który to rok  :wacko: ?

 

post-98917-0-17505500-1505674842.jpg

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła czy raczej nadejszł  B) W-250 , probably 1980, lcd początki końca, ale cóż latka lecą, obudowa za to bajka  B) .

Ech, wczoraj taki W-250, NOS sprzedany na ebay: VINTAGE CASIO 1980 MARLIN ALARM CHRONO (108) W-250 100M GREY EDITION NOS MINT!! niestety późno zauważyłem.

Edytowane przez xaoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że macie ten model w idealnych stanach

mój chodzi zemną do pracy już prawie 20 lat

w pełni sprawny tylko mocno sfatygowany

bransoletka rozpadła się kilka lat temu

punktualność to +12s/miesiąc

2u5ymbm.jpg

w83nyt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i data bank - shock aussi jak mój W-741  B) , tylko tutaj więcej do zniszczenia jest w obudowie, ale hula. Mam gdzieś takiego i pamiętam że zużyty był podobnie ale śmigał.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że macie ten model w idealnych stanach

mój chodzi zemną do pracy już prawie 20 lat

w pełni sprawny tylko mocno sfatygowany

bransoletka rozpadła się kilka lat temu

punktualność to +12s/miesiąc

 

 

 

Przeżył swoje przez 20 lat, lecz widzę mechanicznie plus tej odchyłki bez zarzutu    :)  :)

 

U mnie tak na ręcę :)

post-47156-0-13641100-1506164315_thumb.jpg

Edytowane przez paeo21106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że macie ten model w idealnych stanach

mój chodzi zemną do pracy już prawie 20 lat

w pełni sprawny tylko mocno sfatygowany

bransoletka rozpadła się kilka lat temu

punktualność to +12s/miesiąc

2u5ymbm.jpg

http:.tinypic.com/w83nyt.jpg

Fajny model, mam identycznego w stanie nos ;) Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżył swoje przez 20 lat, lecz widzę mechanicznie plus tej odchyłki bez zarzutu    :)  :)

 

U mnie tak na ręcę :)

attachicon.gif21935669_1582156731828115_1592444056_n.jpg

Co to za model?

Trochę bliżej tematu .....  B) - casio W-14 probably 1985

 

post-98917-0-43850500-1506183516.jpg

 

a poniżej W-......... który?  :P

 

post-98917-0-81612500-1506183760.jpg

 

 

 

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si senior  :) , a ten?

 

post-98917-0-03247600-1506184998.jpg

 

i dla paeo21106, żeby go mobilizować do serii    ;)

 

post-98917-0-41023900-1506186114.jpg

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.