Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

johnymilo

Itraco Chronographe Suisse?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :P

Ostatnio przeglądając pamiątki rodzinne znalazłem po pradziadku taki oto zegarek.

Itraco Chronographe Suisse:

http://www.glowfoto.com/static_image/15-152921L/2308/jpg/03/2010/img5/glowfoto

http://www.glowfoto.com/static_image/15-153113L/7081/jpg/03/2010/img5/glowfoto

http://www.glowfoto.com/static_image/15-153349L/7954/jpg/03/2010/img5/glowfoto

http://www.glowfoto.com/viewimage.php?img=15-152439L&rand=2985&t=jpg&m=03&y=2010&srv=img5

 

na żywo wygląda lepiej :P

- resztę informacji myślę że można znaleźć na zdjęciach. Niestety nie jest on w dobrym stanie:(. W związku z tym zwracam się do Was z pytaniem czy renowacja takiego zegarka będzie kosztowna ? (oczywiście wiem że zależy to od jego sprawności jednak sam na tyle sie na tym nie znam żeżby to ocenić- wiem że jak go nakręce to chodzi heh :P ) W tygodniu jestem w Krakowie, może ktoś mogłby mi kogoś polecić z tych okolic kto zajmuje się wyceną tego typu rzeczy-ogólnie wyceną - czy odświeżenie zegarka do jego czasów młodości będzie opłacalne ;) czekam na odpowiedź z niecierpliwością drodzy moi. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wszedłeś w posiadanie bardzo fajnego zegarka. Klasyczny chrographe suisse z lat40-50 w złtej kopercie. W srodku zapewne landeron. Zegarek, który z całą pewnością warto doprowadzić do stanu swietności.

Tarcza i koperta nie wygladają źle (przynajmniej na fotkach). Jeśli zegarek sprawny, to zapewne wystarczy kompleksowy przeglad zegarmistrzowski.

Ile zapłacisz? No, tak dokładnie, to może Co odpowiedzieć tylko ten, kto podejmie sie "ogarniecia" tego zegarka

Czyszczenie, smarowanie i regulacja mechanizmu (o ile nic nie jest uszkodzone) to jakies 100 - 150zl

Polerka koperty - 50

Szkiełko (przyzwoite) - 30-50

Tarcza - do dyskusji. Renowacja, to jakies 150-200zł, ale nie wyglada ona tragicznie. Być może wystarczy oczyszczenie, wymycie - wtedy jakies 50zł.

Do tego jakiś ładny pasek - 50-100zł.

W sumie trzeba włozyć w niego jakieś 250- 550zł. Niby nie jest to mało, ale w zamian otrzymasz pieknego klasyka w złotej kopercie. Fajny egzemplarz, zarówno do gablotki jak do użytku na tzw okazje :-)

 

EDIT. Sprawdź, czy stoper działa - to te przyciski poniżej i powyżej koronki.

Powodzenia w rewitalizacji klasyka!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się złota koperta nie wygląda źle. Ja zafundowałbym mu salon piękności bo to fajny egzemplarz, a takie w dobrej kondycji osiągają spore ceny dlatego posłuchaj chronofila warto zainwestować tym bardziej że to rodzinna pamiątka a takich człowiek rzadko się pozbywa. Po za tym nie spiesz się jeżeli nie posiadasz odpowiedniej gotówki można to wykonać etapami, krok po kroku do sukcesu. Ps wrzuć fotki po wszystkim sam jestem ciekawy jaka drogę obierzesz i jaki tego będzie rezultat na bank Cię wciągnie a satysfakcja jest tym większa o ile większy będzie Twój wkład w jego upiększenie Powodzenia!!!!!!!!!!! ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie liczyłem na tak szybką i precyzyjną odpowiedź. Dziękuję za nią Tobie chronofil i Tobie Stary. ! W waszych wypowiedziach widać dużą pasję i zainteresowanie w tym kierunku i powiem szczerze, że mnie również temat zegarków coraz bardziej zaczyna interesować ;) Na weekendzie w Krakowie postaram się znaleźć odpowiednią osobę która zajmie się "odpicowaniem" zegarka i " nie spiepszy roboty" ;) Myślę że wszystkiego naraz nie zrobię jednak z czasem co mi się uda odłożyć, to zagospodaruje to w tym celu :) ... fotki również bedę starał sie umieszczać . pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć świadomość,że takich zegarków już nie można kupić w sklepach a dla kolekcjonerów przedstawiają czasami nie małą wartość, czasem trudno komuś znaleźć upragniony egzemplarz, trzeba szanować spuściznę rodzinną, ja niestety nie odziedziczyłem nigdy tak ciekawego egzemplarza, jednak odziedziczyłem zamiłowanie do rzeczy z duszą takich jak antyki i piękne "czasowstrzymywacze" ;) i od czasu jak zakupiłem pierwszy egzemplarz machina ruszyła. Nie dla każdego liczy się piękny wygląd jak to napisał kiedyś chronofil w jednym z moich postów:

"czasem żeby przejść do historii zgoła potrzeba geniusza, a czasem wystarczy tylko aby niczego nie ruszać".

Czekamy na rezultaty jakie by nie były Pozdro!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć, Stary ;)

A te chronographe suisse to dość wdzieczne zegarki.

Przy okazji tego wątku własnie wyciągnąłem swój egzemplarz. Niech sobie trochę pochodzi. Wyglada tak:

 

post-23302-0-13102600-1331341984.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę chronofil serce mi stanęło.... albo to migotanie przedsionków, jest po prostu beautiful ja to bym na takiego tylko chuchał i dmuchał!!!!!!!!

Johnymilo przyjrzyj się dobrze jakim obiektem zazdrości może stać się Twój !!!

Piękny raz jeszcze !!!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :blink:

Zegarek dzisiaj odebrałem od zegarmistrza, który przejrzał i wyregulował mechanizm( wszystko działa jak powinno-przynajmniej mi się tak wydaje 'koszt 250 zl'

Z tego co zauważyłem po przetarciu tarczy niestety pościerały się jej pewne elementy. i tutaj zastanawiam się nad jej wymiana na nową( zegarmistrz mówi o koszcie 250zl ) . Pytanie; koperta bardzo cieniutka jak i pozostała część obudowy zegarka. Czy opłaca się ją polerować ? . Pytanie drugie; Czy można jakoś odnowić wskazówki bo z tego co widzę nie są one pięknego koloru złotego. No i na wasze oko co jeszcze mogę z nim zrobić, żeby wyglądał jak nowy :D. Pozdrawiam, umieszczam zdjęcie mechanizmu i zegarka z tarczą :)

 

post-30173-0-53726700-1331634426.jpg

post-30173-0-72044000-1331634428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o serce już zadbałeś a to najważniejsze!!! Mechanizm w pięknym stanie!!!

Co dalej no Pan, który przecierał tarcze zrobił to niezbyt dokładnie i chyba miejscami za mocno dlatego starły się poszczególne literki. No cóż ryzyko było wkalkulowane, teraz tylko renowacja tarczy Ci została polecam przejrzenie tych dwóch stron i pisanie maili z wysyłaniem zdjęć wtedy wycenią renowacje Twojej tarczy i będziesz wiedział na czym stoisz. Polecam Marcina Kałdońskiego i tu link:

http://chronostar.pl/cennik

lub Głowackich :

http://www.renowacjecyferblatow.pl/

Koszt renowacji wskazówek u Głowackich to chyba 30 złotych tak gdzieś kiedyś tu na forum czytałem. Pisz do jednych i drugich kontakt jest na ich stronach porównasz ceny i wybierzesz, ważny też jest termin Kałdoński reklamuje , że wyrabia się w 2 tygodnie nie wiem jak to w praktyce.

Kopertę poleruj u zwykłego złotnika, nie bój się, co z tego że jest cienka, on nie będzie zdzierał tylko polerował :blink:. wczoraj u zegarmistrza cygan miał wypolerowana kopertę od złotnika w moim mieście zrobił mu to na miejscu, tylko przed tym zabiegiem poproś zegarmistrza aby wymontował cały mechanizm na czas polerki. Będzie dobrze aby do przodu :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.