Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

roj

mechanizm atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

post-29213-0-82574300-1331344439.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm FHF969 montowany w Atlantiku w lini Worldmaster Original z lat 70/80 jest to dość popularny mechanizm, tak jak popularna jest ta linia. Kultowy zegarek lat 70/80 na Polskim rynku. Nie powinieneś mieć problemów z naprawą tego zegarka, jednak to w jakim czasie zostanie on uruchomiony zależy od konkretnego zegarmistrza, tego czy posiada określone części czy musi je zamówić. Jednak ta koperta jakoś dziwnie wygląda od spodu wrzuć jeszcze zdjęcie zegarka od czoła wtedy może bliżej określi się datę jego pochodzenia. Brakuje plastikowej otoczki wokół mechanizmu więc istnieje możliwość, że może to być składak choć z wyrokami poczekam na kolejne zdjęcia, zdjęcia dekielka też by się przydały. Wtedy powiem więcej!!!

Poczekam na dodatkowe foty Pozdrawiam!!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma plastikowej wkladki,ale jest metalowa,ktora tez spotkalem w wielu moich zegarkach zamiast plastiku.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta koperta od spodu wygląda na starszą a sam mechanizm jest sporo młodszy, kombinowany?


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go obejrzeć od strony tarczy bo to tak jakby zaglądać pod spódnicę 40-latce ;) bez dwóch jedynek w uzębieniu ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go obejrzeć od strony tarczy bo to tak jakby zaglądać pod spódnicę 40-latce ;) bez dwóch jedynek w uzębieniu ;)

 

stary, a co Ty masz przeciwko 40-latkom (zakładając kompletność uzębienia)? Zdaje się, że przecież lubisz vintage w dobrym stanie... ;)

A zegarek wyglada na kombinowany. Ten pierscień chyba został z czegoś dobrany. Ale poczekajmy na front.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam 40-tolatki ale tak jak napisałeś, na dobrym chodzie z pełnym usmiechem ;) to jest prawdziwe Vintage!!!

a wracając do tematu coś mi w nim nie pasuje tylko jeszcze nie wiem co ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie pisał, że jest to Worldmaster a werki z rodziny 96 były montowane do wielu modeli Atlantika. Kaliber 96 i pokrewne to chyba najpopularniejszy mechanizm z lat 70/80 spotykany w wielu tanich zegarkach z tamtych lat. Zapewne jest to jakiś Atlantic z serii D-LINE, D-STAR, 3009 DATE lub ROVER a może i jakiś inny. Jak zegarmistrz nie będzie mieć części to będzie łatwo zakupić jakiś zegarek z tym samym werkiem, na pewnym portalu albo na targu staroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega nie pisał, że jest to Worldmaster

 

No i tu dochodzimy do sedna sprawy.. Muszę przyznać, że uwielbiam śledzić takie dyskusje i bardzo doceniam poziom wiedzy i dodatkowo chęci pomocy B)

 

Wracając do zegarka to taki oto model -

post-29213-0-41151300-1331370724.jpg

 

Chętnie się dowiem co o nim wiadomo. Ile warto zapłacić za niego, czy to składak i jeśli nie to co to za model?

 

Przyznam się, że podoba mi się.. Taki Atlantic Oak B)

 

Ponieważ takiego modelu wcześniej nie widziałem to bałem się, że werk może być specyficzny w jakimś detalu i przez to trudny do naprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od razu wiadomo to Atlantic beachboy dość rzadko spotykany na portalach aukcyjnych w ciągu ostatniego roku na allegro widziałem takie dwa z czego jeden był uszkodzony a tu proszę bardzo,aukcja z identycznym modelem też uszkodzonym:

http://www.allegro.pl/item956311292_atlantic_beachboy.html

możesz porównać swój mechanizm z innym podobnym modelem na tej, już zakończonej aukcji, mechanizm identyczny, choć stylistyka już lekko odbiega:

http://www.allegro.pl/item896410657_896410657.html

sądząc po mechanizmie tak jak pisałem lata 70/80 z naprawa nie powinno być wielkich problemów


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.