Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotr85

M.Jaeger. Stanistawów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam stary zegarek kieszonkowy po pradziadku. Mam problem z historią jego marki cyferblat prawdopodobnie nieoryginalny, z tyłu napis M. Jaeger. Stanistawów. Na mechanizmie jest ten sam napis. Zegarek jest srebrny próba 800. Jezeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o tej marce bądz na temat mechanizmu w nim zamieszczonego to byłbym wdzieczny za podzieleniem się tym. Pozdrawiam.Zdjęcia poniżej.

 

 

 

http://www.fotosik.p...d7385e4da3.html

http://www.fotosik.p...ec0a29f0d2.html

http://www.fotosik.p...8ae58d2c0c.html

http://www.fotosik.p...9aeadd1363.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam stary zegarek kieszonkowy po pradziadku. Mam problem z historią jego marki cyferblat prawdopodobnie nieoryginalny, z tyłu napis M. Jaeger. Stanistawów. Na mechanizmie jest ten sam napis. Zegarek jest srebrny próba 800. Jezeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o tej marce to byłbym wdzieczny za podzieleniem się tym. Pozdrawiam.

 

Albo zegary, albo zegarek kieszonkowy, zdecyduj się. :lol:

(Mod. przenieś temat do vintage. )

 

No i jak chcesz jakiś konkretów na temat tego zegarka, to bardzo pomocne będą jego zdjecia, a szczególnie zdjęcie mechanizmu.

 

 

Służę uprzejmie :lol:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia wyżej opisanego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia wyżej opisanego zegarka

 

Sprawdź, tak to nie działa..


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze zdjecia teraz sa dostepne. Jeżeli beda potrzebne zdjecia z wiekszymi detalami słuze pomoca i dziekuje z góry za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przejrzałem sporo materiału i na nic o tym zegarku nie trafiłem.

Wprawdzie w Stanisławowie żyła przed wojną rodzina Jaegerów i może ten M. Jaeger był zegarmistrzem, który zbudował ten zegarek modyfikując mechanizm np. Alpiny, ale to tylko mocno naciągane przypuszczenie...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sporo materiału i na nic o tym zegarku nie trafiłem.

Wprawdzie w Stanisławowie żyła przed wojną rodzina Jaegerów i może ten M. Jaeger był zegarmistrzem, który zbudował ten zegarek modyfikując mechanizm np. Alpiny, ale to tylko mocno naciągane przypuszczenie...

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas. Mam pytanie , na allegro jak się wpiszę same Jaeger to są pozycje zegarów i zegarków "Jaeger Le Coultre" jest możliwość ze jest to przekształcona nazwa tej firmy? Nr seryjny mojego zegarka nie jest taki mały wiec raczej było ich sporo. Na odwrocie zegarka w środku są medale czy coś w tym stylu, wiadomo co mogą one oznaczać? Czy znalazły się tam po prostu dla ozdoby czy być może są to medale tej marki. Medale znajdują się pod 1 klapką a dopiero pod 2 klapką znajduje się mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas. Mam pytanie , na allegro jak się wpiszę same Jaeger to są pozycje zegarów i zegarków "Jaeger Le Coultre" jest możliwość ze jest to przekształcona nazwa tej firmy? Nr seryjny mojego zegarka nie jest taki mały wiec raczej było ich sporo.

Zegarek moim zdaniem nie ma nic wspólnego z firmą Jaeger Le Coultre.

 

Na odwrocie zegarka w środku są medale czy coś w tym stylu, wiadomo co mogą one oznaczać? Czy znalazły się tam po prostu dla ozdoby czy być może są to medale tej marki. Medale znajdują się pod 1 klapką a dopiero pod 2 klapką znajduje się mechanizm.

Medale takie otrzymywał wytwórca zegarków na jakiejś wystawie, za swoje wyroby, a potem umieszczał ich wizerunek na następnych wytwarzanych przez siebie egzemplarzach w celach marketingowych.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można by powiedzieć na temat mechanizmu? I jak stary może być ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można by powiedzieć na temat mechanizmu? I jak stary może być ten zegarek?

 

Cierpliwości. Jeszcze pracuję nad tym.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można by powiedzieć na temat mechanizmu? I jak stary może być ten zegarek?

 

No niestety wyczerpałem już wszystkie swoje mozliwosci, które moim zdaniem powinny doprowadzić do zidentyfikowania mechanizmu, ale niestety nie doprowadziły. Zegarek jest moim zdaniem z okresu miedzy 1920 a 1935 rokiem, a dokładniejsze datowanie byłoby możliwe dopiero po identyfikacji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za poświęcony czas. Mam nadzieje że kiedyś uda się ten zegarek zidentyfikować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.