Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

starhidiamu

LONGINES KOŚCIUSZKO BATALION 303

Rekomendowane odpowiedzi

Coz zegark ciekawy - szkoda iz z tych zdjec nie idzie odczytac numeru werku a wiec okreslic roku, brak inskrypcji i strzalki jak i numeru na uszku rowniez nie zachecaja,

pozatym korona i tarcza to na pewno nie oryginaly !!!

 

ciezko sie wypowiadac - ale ja juz za te pieniadze bym nie wchodzil choc okaz ciekawy!!!

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ale ja juz za te pieniadze bym nie wchodzil choc okaz ciekawy!!!

pozdr

Rafal

NO, troche kosztuje :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Na przydzialowym PAF nie bylo by szans cokolwiek wygrawerowac(przynaleznosc zajmowala wiekszosc powierzchni tylnego dekla).Zamierzeniem tworcy tego cuda ,bylo chyba stworzenie zegarka patriotycznego/nagrodowego nadawanego w podziece lotnikom narodowosciowych dywizjonow za zaslugi(jezeli nie starczyly na odznaczenie)przez sily zbrojne Wielkiej Brytanii po wojnie. Koronka jakas wspolczesna lipa i do tego za duza.Tarcza wyglada mi na serwisowa,jedynie mechanizm pochodzi z cywilnego longinesa (zapewne 27 z centralna sekunda), z okresu 45-47,jednak warto byloby sprawdzic numery bo tu tez moze byc rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny to 6638650

16 kamieni Cal. 12.68N .

Pytałem o koronke odpisał ze nie ma na ten temat wiedzy .

Myslicie ze to orginał należący do jednego z pilotów ,dywizjonu 303.

Bo jesli tak to wspaniały i chlubny kawałek historii ,kryje sie w tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mogl dostac go pilot.Rocznik produkcji werku w/g numerow to 43.A ma jakas wiedze odnosnie historii tego zegarka(wlasciciel itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem ze pojdzie za wiekszą kwote...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja rozumiem zegarki były zamówione od Londinusa w 1943 (pazdziernik) przez RAF . Przekazano je do dilera nazwiskiem BAUMES.

i prawdopodobnie to on grawerował te kosy na deklu.

Sprzedawca twierdzi ze sprawdził ten zegarek w Longinusie i oni przekazali mu tę wersje.

Niewiadomo jak trafiły do Polskich pilotow ,ale to chyba jasne ze ministerstwo lotnictwa potem je im poarowała.

Ciekawa sprawa napisałem meila do Pana z prozbą o wszelkie dodatkowe informacje dotyczace tego zegarka oraz odznaki , moze jutro cos napisze , zasugerowałem ze mój dziadek należał do tej formacji :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jak transportowano takie zegarki na zamówienie wojskowe z Szwajcarii do W. Brytanii?

Kraj był otoczony przez Niemców i Włochów.Transport lotniczy był raczej drogi i kłopotliwy (choć to pewnie pare skrzynek).Zamówienie jest ewidentnie wojskowe (i jeszcze ktoś tam coś sobie dzierga na deklu) więc Niemcy zarekwirowali by je na granicy tym bardziej że towar pożądany.Zmówienie takiego typu wymaga odbioru wojskowego a wizyta w fabryce byłaby raczej trudna dla angielskich oficerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.