Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Instrukcje obslugi w jezyku polskim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, czy któryś z szanownych Państwa miał by możliwość udostępnienia instrukcji obsługi w języku polskim zegarka casio moduł 5135? Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcją PL do linii Lineage może być ciężko, ale w razie czego mogę pomóc w ustawieniu i ogarnięciu funkcji zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedź. Jeśli jest taka możliwość to proszę o pomoc.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedź. Jeśli jest taka możliwość to proszę o pomoc.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Witaj :)

Zerknij tutaj - wiem, że to nie PL ale może się przyda, z podstawowym angielskim nie powinno być problemu ;)

 

http://support.casio.com/en/manual/manualsearch.php?cid=009&MODULE=5135

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zapoznam się z instrukcją i dam znać. Czy jest jakiś konkretny problem do rozwiązania czy chodzi o kompletną obsługę zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zegarek jest nowy i nie ustawiony. Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Casio Lineage LCW-M150D-1AER (moduł 5135)

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

 

Zegarek Casio Lineage LCW-M150 (i pochodne tego modelu z modułem 5135) wyposażony jest w technologie Tough Solar i Wave Ceptor. Oznacza to, że zegarek samoczynnie ładuje swój akumulator, gdy jest eksponowany na światło oraz synchronizuje wskazywany czas drogą radiową z atomowym wzorcem czasu, co zapewnia mu bardzo mały błąd wskazania. Aby zegarek działał na jednym akumulatorze możliwie długo, należy zapewniać zegarkowi częsty dostęp do światła, najlepiej słonecznego.

 

MENU I FUNKCJE

 

Do przechodzenia między poszczególnymi funkcjami zegarka używamy lewego dolnego przycisku MODE i zmieniamy funkcje w następujacej kolejności: tryb timekeepingu (wskazywania bieżącego czasu) -> stan naładowania akumulatora/stan odbioru sygnału z nadajnika czasu wzorcowego -> czas światowy WT -> alarmy AL -> stoper ST -> timer (odmierzanie czasu wstecz) TR -> tryb timekeepingu.

W trybie timekeepingu prawym dolnym przyciskiem SEARCH przełączamy ekrany w następującej kolejności:

1. Dzień tygodnia, dzień miesiąca i miesiąc.

2. Symbol anteny (wyświetla się, jeśli w ostatniej dobie zegarek z sukcesem odebrał sygnał ze stacji nadawczej i zsynchronizował wskazywany czas i sekundnik.

3. Bieżący czas w formacie GG:MM oraz ewentualnie wskaźnik "p" dla godzin popołudniowych, gdy czas wskazywany jest w formacie 12-godzinnym.

 

KOREKTA POŁOŻENIA POCZĄTKOWEGO WSKAZÓWEK

 

Korektę położenia początkowego wskazówek należy przeprowadzić wówczas, gdy czas na wyświetlaczu cyfrowym w trybie timekeepingu nie pokrywa się idealnie z czasem wskazywanym przez wskazówki.

1. Aby wejść do ustawienia położenia początkowego wskazówek, należy przytrzymać prawy górny przycisk około 6 sekund, aż na wyświetlaczu pojawi sie H-SET. Następnie na wyświetlaczu pojawi się migające SEC 00, a wskazówka sekundowa powinna się ustawić dokładnie na godzinie 12. Jeśli nie ustawiła się dokładnie na 12, wówczas prawym dolnym przyciskiem należy ustawić ją na godzinie 12. Każde naciśnięcie prawego dolnego przycisku powoduje przesunięcie wskazówki sekundowej o jedną sekundę.

2. Gdy wskazówka sekundowa jest już ustawiona na godzinie 12, należy nacisnąć lewy dolny przycisk, aby przejść do ustawienia wskazówek minutowej godzinowej. Na wyświetlaczu zacznie migać +0:00.

3. Co należy teraz zrobić zależy od tego, jak ustawiły się wskazówki minutowa i godzinowa.

- jeśli wskazówki ustawiły się idealnie na godzinie 12, należy od razu przejść do punktu 4.

- jeśli wskazówki są przed godziną 12, należy nacisnąć prawy dolny przycisk tyle razy, aż wskazówki ustawią się idealnie na godzinie 12:00. Każde naciśnięcie prawego dolnego przycisku przesuwa wskazówki o 10 sekund, czyli na jedną minutę przypada 6 pozycji kroków wskazówki minutowej.

- jeśli wskazówki są po godzinie 12, należy nacisnąć lewy dolny przycisk, aby zmienić kierunek ruchu wskazówek na wsteczny (na wyświetlaczu będzie migać wówczas -0:00), a następnie nacisnąć prawy dolny przycisk tyle razy, aż wskazówki ustawią się idealnie na godzinie 12:00. Każde naciśnięcie prawego dolnego przycisku przesuwa wskazówki o 10 sekund, czyli na jedną minutę przypada 6 pozycji kroków wskazówki minutowej.

4. Gdy wszystkie wskazówki wskazują już godzinę 12:00 (są ustawione prawidłowo), wówczas należy nacisnąć prawy górny przycisk, aby powrócić do trybu timekeepingu.

- Po dokonaniu korekty położenia początkowego wskazówek należy powrócić do trybu timekeepingu i sprawdzić, czy wskazanie wszystkich trzech wskazówek na tarczy zegarka odpowiada idealnie wskazaniu bieżącego czasu na wyświetlaczu. Jeśli wskazania są rozbieżne, należy przeprowadzić raz jeszcze korektę położenia początkowego wskazówek.

 

USTAWIENIA BIEŻĄCEGO CZASU I DATY

 

Uwagi ogólne:

Zegarek ma zaprogramowane 29 kodów miast, które reprezentują strefy czasowe, w których te miasta się znajdują. Przed ustawieniem bieżącego czasu należy najpierw ustawić właściwą strefę czasową, w której zegarek będzie używany najczęściej. Właściwą strefą czasową dla Polski w tym zegarku jest PAR (Paryż). Wskazanie czasu światowego (WT) jest uzależnione od wybranej strefy czasowej dla trybu timekeepingu i będzie wskazywane prawidłowo tylko wówczas, gdy strefa czasowa dla trybu timekeepingu również zostanie ustawiona prawidłowo.

Zegarek automatycznie ustawia wskazówki zgodnie z czasem wskazywanym przez wyświetlacz cyfrowy w trybie timekeepingu. Jeśli czas wskazywany przez wskazówki zegarka nie jest tożsamy z czasem wskazywanym przez wyświetlacz cyfrowy, należy upewnić się czy:

- została ustawiona właściwa strefa czasowa dla trybu timekeepingu (dla Polski to PAR);

- jeśli strefa czasowa jest ustawiona prawidłowo, należy dokonać korekty położenia początkowego wskazówek, procedura została szczegółowo omówiona w dziale KOREKTA POŁOŻENIA POCZĄTKOWEGO WSKAZÓWEK.

 

Ręczne ustawienia bieżącego czasu i daty:

1. Aby wejść do ustawień bieżącego czasu i daty, w trybie timekeepingu należy przytrzymać prawy górny przycisk przez około 3 sekundy, dopóki na wyświetlaczu nie pojawi się ADJ. Jak ADJ pojawi się na wyświetlaczu, wówczas należy puścić prawy górny przycisk. Teraz na wyświetlaczu zacznie migać 12H lub 24H oraz wskazówka sekundowa ustawi się na godzinie 12.

2. Aby przełączać pomiędzy trybem dwunastogodzinnym (12H), a trybem dwudziestoczterogodzinnym (24H), należy naciskać prawy dolny przycisk.

3. Aby przejść do ustawienia kolejnej pozycji w menu ustawień (w tym przypadku do ustawienia strefy czasowej dla trybu timekeepingu), należy nacisnąć lewy dolny przycisk.

4. Teraz widoczne na wyświetlaczu jest migające oznaczenie strefy czasowej. Prawym dolnym przyciskiem przełączamy kolejne strefy czasowe. Po wyświetleniu właściwej dla naszej lokalizacji strefy czasowej lewym dolnym przyciskiem przechodzimy do kolejnej pozycji w menu ustawień.

5. Teraz widoczne na wyświetlaczu jest migające oznaczenie DST (Daylight Saving Time, czyli czas letni). Możliwe są 3 ustawienia tego parametru: ON (włączone), OFF (wyłączone) i AT (automatyczne). Zalecane jest ustawienie tego parametru na AT - wówczas podczas zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie czas wskazywany przez zegarek zmieni się automatycznie. Zmiany wartości dokonujemy prawym dolnym przyciskiem i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk.

6. Teraz na wyświetlaczu widoczny jest migający sekundnik. Naciśnięcie prawego dolnego przycisku spowoduje każdorazowo jego wyzerowanie, przy czym gdy wyświetlane sekundy są w przedziale od 00 do 29, wówczas wartość minut pozostaje niezmieniona, zaś jeśli są w przedziale od 30 do 59, wówczas wartość minut zwiększy się o 1. Po wyzerowaniu sekund zgodnie ze wzorcem czasu (może być nim np. zegar w komputerze lub smartfonie, który pobiera czas z Internetu lub inny zegar łączący i synchronizujący się radiowo z atomowym wzorcem czasu) naciskamy lewy dolny przycisk.

7. Teraz na wyświetlaczu migają godziny. Zmieniamy ich wartość naciskając prawy dolny przycisk i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk.

8. Teraz na wyświetlaczu migają minuty. Zmieniamy ich wartość naciskając prawy dolny przycisk i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk.

9. Teraz na wyświetlaczu miga rok. Zmieniamy jego wartość naciskając prawy dolny przycisk i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk. Rok można ustawić w zakresie od 2000 do 2099.

10. Teraz na wyświetlaczu migają miesiące. Zmieniamy ich wartość naciskając prawy dolny przycisk i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk.

11. Teraz na wyświetlaczu migają dni miesiąca. Zmieniamy ich wartość naciskając prawy dolny przycisk i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk.

12. Teraz na wyświetlaczu miga KEY z symbolem nutki lub MUTE. Ustawienie to służy odpowiednio do włączenia lub wyłączenia dźwięku przycisków zegarka. Nie ma ono wpływu na dźwięki alarmów, sygnału godzinowego ani na dźwięk zakończenia czasu odmierzanego przez timer. Przełączamy jego wartość naciskając prawy dolny przycisk i po ustawieniu właściwej wartości naciskamy lewy dolny przycisk.

13. Teraz na wyświetlaczu miga EN (angielski), DE (niemiecki), ES (hiszpański), CH (chiński) lub JP (japoński). Jest to ustawienie języka wyświetlacza. Jeśli nie znamy żadnego z tych języków, należy ustawić prawym dolnym przyciskiem język angielski (EN), a następnie nacisnąć lewy dolny przycisk. Teraz na wyświetlaczu miga ponownie 12H lub 24H zależnie od tego, jakie ustawienie zatwierdziliśmy w pierwszym kroku ustawień. Oznacza to, że przeszliśmy już przez wszystkie kroki menu ustawień zegarka.

14. Aby wyjść z menu ustawień do trybu timekeepingu należy nacisnąć prawy górny przycisk.

- Prawidłowe ustawienie daty (rok, miesiąc i dzień miesiąca) powoduje automatycznie prawidłowe wyświetlenie dnia tygodnia.

 

UWAGI KOŃCOWE

 

Powyżej przedstawione zostały podstawowe ustawienia zegarka, aby można było z niego korzystać po wyjęciu z pudełka. Pozostałe ustawienia, funkcje i parametry zegarka omówię na filmie na moim kanale YouTube, gdy otrzymam ten zegarek fizycznie do nakręcenia materiału. Osoby zainteresowane zapraszam zatem do śledzenia mojego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dziękuję za powyższa charakterystykę zegarka oraz instrukcje ustawień zegarka. Z Pańska bezinteresowna pomocą od ręki ustawiłam zegarek i obecnie cieszy on osobę nim obdarowaną. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poświęcony, bezcenny czas.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowo, cieszę się, że mogłem pomóc. Oby zegarek służył jak najdłużej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jest ktoś może w posiadaniu instrukcji zegarka Casio. AQ-161? Bo szukałem, ale jakoś trafić nie mogę. Z góry dzięki za pomoc.

 

Wysłane z mojego Q10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jest ktoś może w posiadaniu instrukcji zegarka Casio. AQ-161? Bo szukałem, ale jakoś trafić nie mogę. Z góry dzięki za pomoc.

 

Wysłane z mojego Q10 przy użyciu Tapatalka

Czy po angielsku Ci wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że po polsku by było lepiej, ale jak będzie po angielsku to może też sobie poradzę. ;) chyba. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym po PL. :)

 

Wysłane z mojego Q10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Casiozbieracze poszukuję usilnie instrukcji po polsku do AWG-101-1AER, jeżeli coś ktoś posiada poproszę, pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dysponuje gwn 1000 ?

Też bym się przyłączył, dodam tylko, że chodzi mi o wersję do wydrukowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje instrukcji w języku polskim do casio EFR -550 MODUŁ 5406.JAK BY KTOŚ MIAŁ JAKIŚ NAMIAR TO BARDZO PROSZĘ.POZDRAWIAM.

Edytowane przez Renifer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję instrukcji po polsku do Casio SGW-400H, moduł 5176. Kupiłem w sklepie internetowym, ale niestety brak instrukcji po polsku :-(

Może znajdzie się ktoś życzliwy i podeśle ma mojego maila [email protected]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.